Radnički savladao Kolubaru i ostvario prvu pobedu u gostima

radnički

Fudbaleri Radničkog pobedili su Kolubaru u gostima rezultatom 3:2, u 11. kolu Linglong Superlige Srbije.

Radnički je u Lazarevcu ostvario prvu pobedu u gostima u aktuelnoj sezoni, a samim tim je i novi trener Radoslav Batak imao uspešan debi. Dvostruki strelac za Nišlije bio je mladi Stefan Mitrović, a jednom je pogodio Nikola Vujadinović.

Batak je odlučio da promeni formaciju svoje ekipe. Zaigrao je sa trojicom pozadi, u sistemu 3-4-2-1 i to je dalo rezultat. Niški tim je dobro otvorio susret, zapretio ozbiljno preko Mitrovića u desetom minutu, a onda je i poveo golom ovog igrača u 29. minutu.

Stefan Mitrović je iskoristio kiks dvojice štopera Kolubare, ostao je u situaciji jedan na jedan sa golmanom Puletićem i vrhunski je rešio. Uputio je odličan udarac odličan udaraca sa osam metara iskosa sa leve strane i pogodio mrežu, za 0:1.

Domaćin je nakon toga krenuo u napad, pretio je uglavnom iz prekida, a do izjednačenja je došao u 42. minutu. Đenićev udarac glavom sa pet metara je odbranio Damir Kahriman, ali je na odbijenu loptu natrčao Andrić i sa linije peterca je zakucao u gol, za 1:1.

Drugo poluvreme bilo je veoma dinamično, a Radnički je do novog vođstva stigao u 50. minutu, kada je Mitrović sjajno uhvatio volej i matirao Puletića, za 1:2.

Kolubara je drugi put na meču izjednačila u 60. minutu efektnim pogotkom Filipovića, a tri boda Radničkom doneo je iskusni štoper Vujadinović, koji se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru Kolubare i udarcem nogom pogodio mrežu, za konačnih 2:3.

Radnički sada ima 12 bodova iz deset odigranih utakmica, dok je Kolubara ostala na deset bodova iz 11 utakmica.