Uspeh niških sportista: 11 medalja za plivače PK “Naisus”

Tokom protekle nedelje plivači iz niškog plivačkog kluba “Naisus” su na dva takmičenja osvojili ukupno 11 medalja.

11 medalja ovi mladi sportisti doneli su sa međunarodnog mitinga 11. April Grand prix 2021. i sa Memorijala Aleksandar Latinić Šuki 2021. Na međunarodnom mitingu u konkurenciji od 485 plivaca niški klub su predstavili Andrija Petković, Nikola Lazarević i  Petar Mitić. Oni su osvojili 7 medalja, 3 zlatne, 3 srebrne i 1 bronzanu.

Petar Mitić zablistao je u disciplinama 50, 100, 200 i 400 metara slobodnim stilom“, ponosi su iz kluba. “Petar je ponovo pokazao da je u samom vrhu u Srbiji za svoju kategoriju“, dodaju.

Petar Mitić

Petar je osvojio 3 zlatne medalje u disciplinama 100 metara slobodno (56. 51), 200 metara slobodno (2. 05. 51) i 400 metara slobodno (4.3 0. 32) i 1 srebrnu u disciplini 50 metara slobodnim stilom vremenom 26. 71. “Petar je pokazao da je u sjajnoj formi isplivavši sva svoja najbolja vremena”, navode iz kluba.

Nikola Lazarević

Nikola Lazarević kome je ovo bilo prvo takmičenje posle duže pauze osvojio je 2 srebrne medalje u disciplinama 50 metara i 100 metara prsnim stilom, vremenima 30.46, odnosno 1.08.13 i jednu bronzanu medalju na 200 metara prsnim stilom vremenom 2.28.60. “Nikola je, iako je pravio pauzu, uspeo da ispliva svoje najbolje vreme na 50 metara prsnim stilom”, zadovoljni su iz PK “Naisus”.

U Beogradu je održan Memorijal Aleksandar Latinić Šuki 2021

Niški klub je predstavio je Bogdan Mitić koji je osvojio 4 medalje, 3 zlatne i 1 srebrnu i u svim trkama isplivao svoja najbolja vremena.

Bogdan Mitić (levo)

Zlatne medalje osvojio je u disciplinama 100 metara delfin, vremenom 1.16.74, 200 metara mešovito, vremenom 2.53.12 i 400 metara kraul, vremenom 5.11.43.

Bogdan je srebrnu medalju osvojio na 100 metara kraul vremenom 1.08.37.