Na pragu istorijskog uspeha: Železničar ide u SEHA ligu

Železničar ide u SEHA ligu; Foto: Naissus Info

Niški rukometaši pobedili su pred svojim navijačima u možda najbitnijoj utakmici u sezoni ekipu Vojvodine rezultatom 21:15 u okviru pretposlednjeg, devetog kola plej-ofa rukometne Superlige Srbije.

Železničar je prvo mesto na tabeli, kojeg se držao cele sezone, povratio posle 4 dana i sada se nalazi nadomak istorijskog uspeha, osvajanja duple krune.

“Želja” je obezbedio igranje u regionalnoj SEHA ligi naredne sezone

Na tabeli SRLS sada vodi Železničar sa 13 bodova, Vojvodina ima 12; Foto: Naissus Info

U derbiju devetog kola plej-ofa imali smo prilike da prisustvujemo pravoj rukometnoj borbi, sa dosta faulova, dugim napadima, vrlo malo kontra-napada gde su pritisak osećale obe ekipe. Međutim niški rukometaši su bili skoncentrisaniji, i na radost navijača u hali Čair, odneli pobedu.

Utakmica između Želje i Vojvodine bila je od posebnog značaja, jer je praktično trebala da odluči pitanje šampiona, međutim ostaje nam da sačekamo epilog poslednjeg kola u kome će Želja gostovati u Šapcu dok će Novosađani ugostiti Partizan.

Igrači Želje u fantastičnom ambijentu u hali Čair, sjajno su otvorili meč serijom od 3:0 golovima Vučkovića, Sretenovića i Đukića.

Usledila su dva isključenja Željinih igrača, Mađara u 8. i Vučkovića u 10. minutu, što je gostima omogućilo da poravnaju rezultat.

U nastavku smo imali priliku da vidimo igru gol za gol sve do 23. minuta kada su Nišlije golom Milovanovića uspele da se odvoje na plus 2 (8:6).

Gosti su smanjili razliku preko Nikolića, a domaći odgovorili odmah posle golom Stanojevića čime je završeno prvo poluvreme rezultatom 9:7.

“Želja” će naredne sezone igrati u regionalnoj SEHA ligi i u EHF Kupu; Foto: Naissus Info

U drugom poluvremenu borba se rasplamsala, opet je na terenu bila aktuelna igra gol za gol. Vučković je u 39. minutu posle nesmotrenog faula zaradio svoje drugo isključenje, ali su Nišlije odlično odigrale ta 2 minuta sa igračem manje u polju i čak uvećali prednost na 3 gola razlike pogotkom raspucanog Stanojevića.

Niški rukometaši došli su i do plus 4 golom Sretenovića u 43. minutu u trenutku kada je semafor u hali Čair pokazivao 15:11 u korist domaćina.

Gosti su brzo smanjili na 15:13 golovima Grozdanića, ali je odmah nakon toga Živković sa crte bio precizan i vratio Želji prednost od 3 gola.

Novosađani su u nekoliko navrata pokušali da sustignu rivala, međutim Nišlije su na svaki gol gostiju odgovorile golom. Igrači Želje u potpunosti su opravdali epitet najbolje odbrane u ligi, u poslednjih 10 minuta utakmice primili su samo jedan gol.

Igrao se 52. minut kada su gosti poslednji put pripretili golom Tomića, koji je tada postavio rezultat 18:15.

Niški rukometaši su uz sjajnu odbranu rutinski završili utakmicu serijom od 3:0 golovima Stanojevića, Đukića i Petrovića, čime je postavljen konačan rezultat od 21:15.

Utakmicu između Želje i Vojvodine domaći su obeležili fenomenalnom igrom u odbrani zajedno sa golmanima koji su zajedno prikupili 16 odbrana, dok je u napadu briljirao sjajni Sretenović koji je kasnije proglašen za igrača utakmice.

Železničaru će poslednja prepreka na putu do konačnog uspeha biti Metaloplastika, kojoj će na gostovanje u Šabac niška ekipa otići 1. juna u okviru poslednjeg kola plej-ofa Superlige Srbije.

Železničaru je ovo bio poslednji nastup pred svojom publikom, ali nadamo se i ne poslednji susret sa njom. Ukoliko se prvog juna niški rukometaši vrate iz Šapca kao šampioni, treba ih pozdraviti adekvatnim dočekom.

Niš, 27. maja. Gledalaca: 3.000. Sudije: BrankaMarić (Pančevo) iZoricaMašić (Zrenjanin). Sedmerci: Železničar 3(2), Vojvodina 7(4). Isključenja: Železničar 8, Vojvodina 4 minuta.

ŽELEZNIČAR: Lazić, Gemaljević (3 sedmerca), Zlatanović (13 odbrana), Živković 1(1), Milovanović 1, Potkonjak, Sretenović 5, Mađar, Krsmančić 1, Stanojević 6(1), Spasić, Jevtić 2, Petković 1, Mirić, Đukić 3, Vučković 1.

VOJVODINA: Verkić (7 odbrana), Perović, Simović, Čagalj, Milašević, Stojanović, Nadoveza, Vučković, Ratković 2, Trifković 1, Tomić 5, Stanković, Nikolić 1, Bojanić, Grozdanić 6(4), Radović.

Semafor: 3:0(6), 4:5(16), 8:6(26), 12:9(39), 15:11(43), 18:15(52).