Rvački klub “Konstantin Veliki 93” na Prvenstvu Srbije za seniore u grčko rimskom stilu

rvacki klub konstantin veliki

U Novom Sadu je održano 93. po redu prvenstveno Srbije za seniore u rvanju grčko-rimskim stilom. Takmičari rvačkog kluba Konstantin Veliki su ostvarili vrhunske rezultate u konkurenciji 200 takmičara iz 40 klubova i još jednom su pokazali kavalitet rada u klubu.

Posle zapaženih rezultata u slobodnom stilu nastavili su sa dobrim rezultatima u još jednoj olimpijskoj disciplini grčko rimskim stilom i pokazali da rvanje sem u Vojvodini i Beogradu postoji i na jugu Srbije.

U jučerašnjem razgovoru sa predstavnicima kluba za rvanje “Konstantin Veliki 93” iz Niša, ponovljeno je da je ovaj klub pionir rvanja na jugu Srbije i da je jedini klub ovog sporta na ovim prostorima.

Na takmičenju u Novom Sadu, Milan Jović je u kategoriji 55 kg osvojio 3. mesto i u sjajnim nastupima ostvario tri pobede i jedan poraz.

Jovan Veljković u kategoriji 63 kg je u jakoj konkurenciji zaustavljen u polufinalu i u borbi za medalju je na poene izgubio od takmičara iz Novog Sada i osvojio odlično 5.mesto.

Nastupali su još i Veljko Krstić u kategoriji 77kg i Mihajlo Jović u kategoriji 130 kg ali su zaustavljeni u prvom kolu.