“Uraganska” pobeda Radničkog na Čairu

Radnički je ostvario ubedljivu pobedu nad ekipom Voždovca, golovima Stanisavljevića, Babića i Pavkova.

Nišlije su na Čairu slavile sa 3:0, u utakmici 34. kola Superlige Srbije, odnosno četvrtog kola plej-ofa i sačuvao šanse da se plasira u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Osim sjajne igre i ubedljive pobede ova utakmica će se u Radničkom pamtiti po još jednom detalju, pošto je Riota Noma nakon izlaska iz igre Aleksandra Jovanovića preuzeo kapitensku traku u 50. minutu i tako postao prvi stranac kapiten u istoriji kluba.

Radnički je od starta utakmice krenuo veoma “uraganskim” napadima, što se isplatilo već četrdesetak sekundi nakon početka. Stanisavljević je udvostručio u 19. minutu, a Pavkov konačan rezultat postavlja u 36.

“Odgledao sam sve utakmice Radničkog u prethodne dve godine i mogu da kažem da je ovo bila najzrelija partija ovog kluba u tom periodu. Igrači su konačno shvatili šta hoću od njih, našao sam dobitnu kombinaciju i ovo što ste videli je bio Radnički kakav ja želim. Ovo je ritam i stil koji ja forsiram, za njega treba puno snage i trčanja, a prvo poluvreme je bilo idealno u tom smislu. Slede nam još tri meča, još tri finala i ja sam ubeđen da ćemo ih sve dobiti i izboriti plasman u Evropu”, rekao je posle utakcmie trener Radinčkog, Dragan Antić.

U  narednom kolu Radnički će biti domaćin novosadskoj Vojvodini.

RADNIČKI-VOŽDOVAC 3:0 (3:0)

Niš, 29. aprila-stadion Čair. Gledalaca: 1.000. Sudija: Dragan Čolović (Raška). Strelci: 1:0 Stanisavljević 1.- 2:0 Babić 19. 3:0 Pavkov 36. Žuti kartoni: Jovanović, Stanisavljević (Radnički), Petrović, Gavrić (Voždovac).

RADNIČKI: Živković, Mijailović, Slaviša Stojanović (od 76. Mrkić), Stanisavljević, Subić, Mićić, Jovanović (od 50. Aksentijević), Pavkov, Simunović, Noma (od 64. Krstić), Babić.

VOŽDOVAC: Čupić, Gajić, Petrović, Milutinović, Stuparević (Od 18. Pavićević), Bulatović, Mihajlović, Ješić, Srećković (od 65. Mašović), Gavrić, Duronjić (od 80. Ćirković).