Pregled sportskog vikenda

Prethodnog vikenda imali smo prilike da gledamo jako zanimljive utakmice u našem gradu. Mi vam prenosimo sve rezutate i atmosferu.

Košarka

U subotu, 11. 02. od 16.30 časova u 14. kolu prve muške regionalne lige istok B, u sali osnovne škole ,,Dušan Radović’’ odigrao se gradski derbi između ekipa Juniora i Marinosa. Ekipa Marinosa slavila je sa ubeljivih 70:89(13:23/20:20/15:29/22:17). Ekipa Marinosa je odlično ušla u meč, dok je Junior na trenutke delovao dobro, da bi u poslednjoj četvrtini pokazao kvalitet, ali to nije bilo dovoljno da se savlada ekipa Marinosa. Junior se trenutno nalazi na pretposlednjoj poziciji, dok se ekipa Marinosa nalazi na drugoj poziciji.

U nedelju 12. 02. od 16.30 časova u 14. kolu prve muške regionalne lige istok A, u sali osvnovne škole ,,Dušan Radović’’ sastale su se ekipe Ratnika i Mladost Vesne iz Bele Palanke. Mladost Vesna je slavila minimalnim rezultatom 84:83(21:18/21:20/25:22/17:23). Odličan početak meča, odlična igra obe ekipe. Ekipa iz Bele Palanke je za nijansu bila bolja i na odmor otišla sa četiri koša razlike. I u nastavku dinamičan ritam obe ekipe. U poslednjoj četvrtini ekipa Ratnika je odigrala fantastično, ali ipak nije bilo dovoljno da se savladala ekipa iz Bele Palanke. Ekipa Ratnika se trenutno nalazi na pretposlednjoj poziciji, dok je ekipa Mladost Vesna na šestoj poziciji, odmah iznad današnjeg rivala.

Ratnici-Mladost Vesna

U nedelju, 12.02. od 18.30 časova, u sali osnovne škole ,,Dušan Radović’’ u okviru 15. kola Roda juniorske lige Srbije, sastale su ekipe Konstantina i Džokera. Ekipa Džokera je odnela pobedu rezultatom 83:80(30:16/14:24/20:19/19:21). Gosti su sjajno krenuli u prvoj četvrtini, ali se domaća ekipa brzo pridigla, krenuli sa sjajnim igrama, ali na kraju je ipak slavila gostujuća ekipa. Konstantin se trenutno nalazi na poslednjoj poziciji, dok se ekipa Džokera nalazi na šestoj poziciji.

U ovom kolu ekipe Konstantina i Niša su gostovale. Ekipa Konstantina je dobila ekipu Rtnja službenim rezultatom 20:0, takođe ekipa Niša je službenim rezultatom dobila ekipu Vlasotinca.

Fudbal

U nedelju 12.02. od 16 časova, u okviru 21. kola superlige Srbije, niški Radnički je gostovao u Novom Pazaru, gde je remizirao rezultatom 0:0. Novi Pazar je stvorio više šansi i bio bolji tokom meča, a promašio veliku šansu u poslednjim minutima meča, golman Radničkog je ispao heroj na kraju i spasio svoj tim poraza. Radnički se trenutno nalazi na jedanaestoj pozicji i u narednom kolu dočekuje Radnik iz Surudulice, dok je Novi Pazar na šestoj poziciji, u narednom kolu gostuje u Kruševcu, ekipi Napretka.

Futsal

U nedelju 12.02. od 17.30 časova u sali osnovne škole ,,Mika Antić’’ u okviru 16. Kola druge futsal lige Srbije, ekipa Kalče je dočekala ekipu SAS-a iz Zrenjanina i odigrali 4:4(1:2). Domaća ekipa je dobro otvorila utakmicu, ali su gosti ipak preokrenuli i na odmor otišli sa golom prednosti. Odlično prvo poluvreme obe ekipe. U drugom poluvremenu, još zanimljivije i još veći tempo i jednih i drugih. Nizale su se prilike na obe strane, ekipa SAS-a imala je prednost od 4:2, ali ekipa Kalče pokazala je kvalitet i u zadnjim minutima uz dva brza gola, uspela da stigne do boda. Ekipa Kalče u narednom kolu gostuje u Blacu ekipi Jastepca, a nalazi se na sedmoj poziciji, dok ekipa SAS-a dočekuje Ekonomac iz Beograda i nalazi se na drugoj poziciji.

Kalča-SAS

,,Prvo poluvreme smo gubili 2:1, ali prvo poluvreme je partija kakvoj mi težimo, ne da gubimo, ali način na koji mi želimo da igramo. Nažalost primamo golove posle nekih individualnih grešaka, pada koncentracije. U napadu, videli ste i sami, realizacije nam je i dalje boljka, jeste da smo dali četiri gola, ali dosta zicera smo promašili. Pored toga u drugom poluvremenu ušli smo u neku nervozu, nama je pripao slađi bod, individualnim kvalitetom našeg igrača Nemanje Nedeljkovića. Mogu da kažem da je zalaganje bilo na izuzetnom nivou, pohvalio bih svoje igrače, nekad se pobedi, nekad izgubi. Ovim bodom, tu smo, gde smo, borimo se još uvek, sve je blizu i zona ispadanja i zona play off-a. Moramo da nastavimo da radimo, hendikepirani smo, imamo veliki broj povređenih igrača, plaćamo danak kratkim pripremama od tri nedelje. Ja jednostavno samo imam reči hvale za svoje igrače, neka nastave tako i stvorićemo i igru i rezultat“ – Pavle Pavlović, trener Kalče

Odmah nakon ove utakmice, odigrali su gradski derbi omladinci U19 između Winter Sporta i Gvozdenog Puka. Ekipa Gvozdenog Puka slavila je rezultatom 10:5(3:3). Sjajno prvo poluvreme, obe ekipe su pokazale borbenost, odličan tempo, sjajne šanse i na jednoj i na drugoj strani. U nastavku igre dosta bolja igra Gvozdenog Puka, koji su postigli čak sedam golova i odneli pobedu.

Winter Sport – Gvozdeni Puk U19

Ekipe Gvozdenog Puka i Winter Sporta su ovog vikenda igrale u gostima.

Ekipa Gvozdenog puka u petak je gostovala ekipi Smedereva i nažalost ubedljivo je poražena rezultatom 5:2. Ekipa Gvozdenog Puka se nalazi na četrvtoj poziciji, a u narednom kolu dočekuje Spartak iz Subotice.

Ekipa Winter Sporta, u subotu je gostovala ekipi Spartak iz Subotice i slavila ubedljivim rezultatom 7:2. Winter Sport se nalazi na vodećoj poziciji, sa četiri boda prednosti u odnosu na SAS, a u narednom kolu dočekuje ekipu Partenona iz Smederevske Palanke.

Rukomet

Rukometašice Naise su u petak 10.02. gostovale ekipi Medicinara iz Šapca u okviru 14. kola ARKUS lige i nažalost doživele minimalni poraz (26:25). Rukometašice Naise su odlično otvorile utakmicu, imale prednost na poluvremenu, dominirale tokom čitave utakmice, ali nažalost, pale u igri i na kraju ispustili dobijenu utakmicu. Ekipa Naisa se trenutno nalazi na osmoj poziciji, bod više od Bora koji je u zoni ispadanja, dok je ekipa Medicinara na trećoj poziciji.

Naisa u sledećem kolu dočekuje ekipu Železničara iz Inđije, dok ekipa Medicinara gostuje prvoplasiranoj Jagodini.