Pregled sportskih desašavanja: Slabiji vikend niških sportista

najava sportskih dešavanja

Vikend za nama nije doneo niškim sportistima previše razloga za slavlje. Pregled sportskih dešavanja proteklog vikenda, pogledajte u nastavku teksta.

Fudbal

Fudbaleri niškog Radničkog nikako da uđu u pravu formu ove sezone. Ovog vikenda su izgubili od Radnika iz Surdulice rezultatom 1:0 i zabeležili drugi vezani poraz. Jedini strelac na utakmici bio je Milan Makarić u 17. minutu meča. Nišlije su porazom pale na 9. mesto sa samo 14 datih golova u isto toliko kola.

Car Konstantin jedini je niški fudbalski klub koji je u ovom kolu savladao svog protivnika. Oni su kao domaćini bili bolji od ekipe Mladosti iz Medoševca rezultatom 3:1. Car Konstantin je tako zabeležio treći uzastopni trijumf i trenutno zauzima 6. mesto na tabeli.

Sinđelić je na svom terenu odigrao bez golova sa ekipom Dunava iz Prahova. Nišlije su bili favoriti na svom terenu, ali je Dunav uspeo da odoli domaćoj ekipi. Sinđelić je zadržao peto mesto na tabeli, uprkos remiju.

Najbolja ekipa lige, Budućnost iz Popovca, remizirala je bez golova sa Trstenikom. Takođe kao domaćini, Budućnost nije mogla da slomi ekipu iz sredine tabele. Ovaj remi nije doneo neke promene na tabeli, pošto je i Budućnost ostala sama na vrhu tabele.

Košarka

U grupi B Prve muške lige Srbije oba niška tima su zabeležila poraze na svom parketu.

Konstantin je poražen od Železničara sa 87:81. Niški tim je vodio na poluvremenu, ali je Železničar serijom u trećoj četvrtini preokrenuo rezultat i stečenu prednost sačuvao do kraja. Konstantinu je ovo bio drugi poraz u dosadašnjem toku prvenstva.

Fair Play je takođe zabeležio drugi poraz u ligi, ovog puta od ekipe Napredak-junior. U hali OŠ “Dušan Radović” slavili su gosti iz Kruševca rezultatom 95:82. Napredak je stekao dvocifrenu prednost još u prvoj četvrtini i nije je ispuštao.

Obe niške ekipe sada imaju skor od četiri pobede i dva poraza i na deobi su prvog mesta sa još dve ekipe.

Novi niški košarkaški klub “Ratnici” zabeležio je novu pobedu u Drugoj ligi Istočnog regiona Srbije. Ubedljivo su savladali Radan iz Lebana sa 94:62 i tako ostvarili šestu pobedu u isto toliko kola. Da stvar bude još zanimljivija, Ratnici u proseku dobijaju svoje mečeve sa 30 poena razlike.

Rukomet

Naisa ove godine pokazuje da je najozbiljnija srpska ekipa u ženskom rukometu. Na svom parketu je ubedljivo savladala ekipu Vojvodine sa 48:34. One su tako zadržale stoprocentan učinak u sezoni i prvo mesto na tabeli.

Vaterpolo

Pole skoro mesec dana bez takmičarskog meča zbog korona virusa, vaterpolisti Naisa su se vratili u bazene. Na bazenima “Čaira”, Nišlije su ugostile ekipu Zemuna i remizirale su rezultatom 8:8. Naisu je ovo bila tek četvrta utakmica ove sezone i imaju skor od dve pobede, jednog remija i ednog poraza.