Pregled sportski dešavanja u Nišu

U novom pregledu donosimo vam sve rezultate sa utakmica niških ekipa. Ovog vikenda vratila se Srpska liga istok nakon zimske pauze.

Fudbal

Mladost GAT Radnički Niš 0:0

U ponedeljak 06.03. od 18:00 časova u okviru 25. kola Mozzart bet Superlige Srbije sastali su se Mladost GAT iz Novog Sada i Radnički Niš.

Utakmica se uglavnom igrala na sredini terena, većinom bezidejna igra obe ekipe. U 29. minutu defanzivac domaćih Nikola Vujadinović postigao je pogodak, ali mu nije priznat zbog nedozvoljene pozicije.

Gosti su imali jedinu priliku u samom finišu utakmice kada je posle centaršuta Andreje Stojanovića, Miljan Skrbić šutirao glavom, ali je golman Mladosti, Milan Knežević sjajno intervenisao.

Radnički se trenutno nalazi na 13. poziciji i u narednom kolu dočekuje Voždovac.
Mladost se nalazi na pretposlednjem mestu, i u narednom kolu gostuje Spartaku u Subotici.

OFK Brzi BrodPčinja 2:1 (0:1)

U nedelju 05.03. od 14:30 časova u okviru 16. kola Srpske lige Istok na stadionu u Brzom Brodu sastali su se Brzi Brod i Pčinja.

Prvo poluvreme je uglavnom proteklo boljom i čvršćom igrom gostujuće ekipe. Domaći su imali dve sjajne šanse koje nisu iskoristili. Pčinja je kaznila promašaje domaćina i postigla pogodak u 20. minutu meča.

Do kraja se uglavnom igralo na sredini terena i na odmor se odlazi sa rezultatom 0:1 za goste.

U drugom poluvremenu znatno bolja igra domaćina. Brzi Brod je stvarao šanse, bili su bolji i to im se isplatilo. U drugom delu drugog poluvremena postigli su izjednačujući pogodak.

U samom finišu utakmice domaći dolaze do pogotka sa bele tačke i odnose vrlo važnu pobedu u borbi za opstanak.

Brzi Brod je napredovao za jednu poziciju i sada se nalazi na 14. mestu i u narednom kolu igra protiv Timočanina.

Pčinja nalazi na 10. mestu i u nardnom kolu dočekuje SFS Borac iz Paraćina.

Budućnost PopovacVlasina 3:3 (0:3)

U nedelju 05.03. od 14:30 časova na stadionu ,,Begavica’’ u Popovcu u okviru 16. kola Srpske lige Istok sastali su se Budućnost i Vlasina.

U prvom poluvremenu uglavnom bolja igra gostiju. Vlasina je imala bolju inicijativu. U 23. minutu gol za goste postigao je Nenad Kačar.

Gosti su nastavili sa dobrom igrom i konstantnim napadima. U 34. minutu Nikola Marinković povećava prednost Vlasine na 0:2. Samo 5 minuta kasnije u 39. minutu Bogdan Stamenković postiže pogodak za gostujuću ekipu za 0:3 i na odmor odlazi sa dobrom prednošću.

U drugom poluvremenu domaća ekipa se malo podigla. U 52. minutu rezervista Nikola Mladenović smanjuje prednosti na 1:3. Ekipa Budućnosti je nastavila sa dobrom igrom i u 60. minutu Stefan Miletić vraća nadu domaćinu.

Ekipa Vlasine je pala u igri i to su domaći fudbaleri iskoristili. U 78. minutu utakmice, Marko Ranđelović postiže izjednačujući pogodak. Do kraja utakmice nije se menjao rezultat.

Budućnost se sada nalazi na trećoj poziciji i u narednom kolu gostuje ekipi Jedinstva iz Paraćina.
Vlasina se nalazi na devetoj poziciji i u narednom kolu dočekuje OFK Topličanin.

SFS BoracCar Konstantin 3:1 (0:1)

U nedelju 05.03. od 11:00 časova u okviru 16. kola Srpske lige Istok sastali su se SFS Borac iz Paraćina i niški Car Konstantin.

U prvom poluvremenu dobra igra gostiju koji su poveli sa 0:1.

U nastavku prvog poluvremena ništa znajačno se nije dogodilo i fudbaleri Car Konstantina odlaze sa minimalnom prednošću na poluvreme 0:1.

U drugom poluvremenu bolja igra domaće ekipe koja ubrzo postiže pogodak za 1:1. Gosti su pali u igri i to je Borac iskoristio da preuzme inicijativu. Ekipa iz Paraćina je do kraja postigla još dva pogodak i odnela pobedu sa 3:1.

Car Konstantin se nalazi na poslednjoj pozciji i u narednom kolu dočekuje drugoplasiranu Dubočicu.
Borac se nalazi na petoj poziciji i u narednom kolu gostuje ekipi Pčinje.

Futsal

KalčaBanjica 011 4:3 (3:1)

U ponedeljak 06.03 od 19:00 časova u hali ,,Čair’’ u okviru 18. kola druge futsal lige Srbije sastali su se Kalča i Banjica 011.

U prvom delu prvog poluvremena apsolutna dominacija domaćih. U 9. minutu utakmice ekipa Kalče dolazi do prednosti golom Nenada Rančića. Tu se niška ekipa nije zaustavila i nastavili sa presingom.

U 11. minutu Nemanja Nedeljković povećao je prednost domaćih na 2:0. U sledećem napadu koji je obećavao Petar Nikolić propustio je sjajnu šansu. U 12. minutu igrač gostiju Dejan Jovanović postiže autogol i to je 3:0 za Kalču.

U drugom delu prvog poluvremena pad igre Nišlija. Banjica je preuzela inicijativu i posed. Već u 13. minutu Boško Janjić smanjuje prednost domaćih na 3:1.

Gosti su nastavili sa napadima, ali je golman domaće ekipe Marko Jović imao sjajne intervencije i sačuvao gol. Na poluvreme su otišli rezultatom 3:1 za Kalču.

U drugom poluvremenu sjajna igra gostiju, postigli su dva brza pogotka. U 25. minutu gol je postigao Dejan Jovanović i u 26. minutu precizan po drugi put na meču je bio Boško Janjić.

Banjica je nastavila sa napadima i kada se mislilo da će doći do preokreta, to im domaći futsaleri nisu dozvolili. Nikola Ristić je u 29. minutu utakmice postigao pogodak i podigao svoju ekipu.

Do kraja utakmice su obe ekipe napadale i imale šanse. Na kraju Kalča odnosi važnu pobedu od 4:3 koja ih je podigla na četrvrtu poziciju i u narednom meču igraju veliki gradski derbi sa liderom Winter Sportom.

Banjica se nalazi na devetoj poziciji i u narednom kolu dočekuje Ekonomist.

KMF Kalča: 24 Marko Jović, 4 Nemanja Nedeljković, 22 Petar Nikolić, 34 Nenad Rančić, 73 Ivan Krstić

Klupa: 1 Stefan Stamenković, 2 Jovan Trojanović, 8 Marko Mišić, 9 Martin Ristić, 10 Nikola Stanković, 19 Nikola Ristić, 20 Dimitrije Petrović, 84 Jovan Cvetković

Banjica 011­: 12 Žarko Sokić, 4 Stefan Krstić, 6 Dejan Jovanović, 10 Dušan Majstorović, 11 Nikola Arsić

Klupa: 1 Stefan Spasić, 2 Aleksa Ljukšić, 5 Boško Janjić, 7 Veljko Petrović, 8 Nemanja Jelić, 9 Miloš Mikuletić, 14 Nikola Vrbinčanin, 15 Stefan Kokotović

PožarevacWinter Sport 1:2 (1:1)

U petak 03.03. od 19:00 časova u okviru 18. kola druge futsal lige Srbije ekipa Winter Sporta je gostovala ekipi Požarevca.

Domaći su bolje ušli u meč i već u 7. minutu došli do prednosti, a gol je postigao Goran Lepojević. Gosti su se brzo podigli i krenuli da napadaju, to im se isplatilo u 16. minutu kada je precizan bio Dimitrije Radenković.

Do kraja poluvremena se nije menjao rezultat i na odmor se otišlo nerešenim skorom 1:1.

U drugom poluvremenu bolja igra Winter Sporta. Marko Ilić je u 25. minutu utakmice postigao pogodak, koji će se kasnije ispostaviti kao pobedonosni. Rezervni golman domaćih je u 24. minutu dobio crveni karton.

Važna pobeda lidera na tabeli koji u narednom kolu igra veliki gradski derbi sa ekipom Kalče. Požarevac se nalazi na osmom mestu i u narednom kolu gostuje u Nišu ekipi Gvozdenog Puka.

KMF Požarevac­: 1 Aleksandar Krstić, 7 Vladimir Simić, 8 Marko Jeremić, 13 Nikola Gostojić, 14 Nenad Simić

Klupa­: 12 Uroš Novaković, 2 Aleksandar Stanković, 5 Uroš Tošić, 9 Nikola Pajić, 10 Goran Lepojević, 11 Aleksandar Drakulić, 16 Ognjen Stanković, 17 Stefan Mirković, 19 Filip Krstić

KMF Winter Sport­: 30 Slaviša Milenković, 4 Vladimir Ristić, 5 Mladen Radenković, 9 Petar Stevanović, Petar Marjanović

Klupa: 1 Bojan Panev, 12 Milan Đorđević, 6 Bojan Janković, 7 Aleksandar Petković, 11 Marko Ilić, 15 Denis Inajetović, 20 Dimitrije Radenković, 23 Danilo Kostić

PartenonGvozdeni Puk 1:1 (0:1)

Ekipe Partenona i Gvozdenog Puka igrale su u Smederevskoj Palanci u ponedeljak 06.03. od 20:30 časova u okviru 18. kola druge futsal lige Srbije.

Gosti su bolje otvorili meč i poveli u 13. minutu golom Filipa Miljkovića. Do kraja poluvremena se nije menjao rezultat. Gvozdeni Puk je uspeo da sačuva prednost od 0:1.

U drugom poluvremenu Partenon je bolje igrao. Domaći su uspeli da postignu pogodak u 27. minutu i izjednače 1:1. Do kraja utakmice se nije menjao rezultat.

Gvozdeni Puk se nalazi na petoj poziciji sa bodom manje od gradskog rivala Kalče i u narednom kolu dočekuju Požarevac.

Partenon se nalazi na pretposlednjoj poziciji i u narednom kolu dočekuju ekipu Smedereva.

Košarka

KonstantinKnjaževac 1950 99:79 (24:10/32:24/26:25/17:20)

U subotu 04.03. od 12:30 časova u okviru 3. kola prve muške regionalne lige Istok play off u hali ,,Čair’’ sastali su se Konstantin i Knjaževac 1950.

U prvoj četrtini domaća ekipa je bolje ušla u meč i kontrolisala igru. Nakon prve četvrtine Konstantin je imao prednost od 24­:10.

U drugoj četrtini domaći su nastavili sa odličnim partijama i imali su sjajne napade. Na kraju druge četvrtine ekipa Konstantina vodila je 32:24. U prvom delu ekipa Milana Tubića bila je bolja i otišla na odmor sa prednošću od 56:34.

Knjaževac je pokazao da se nije predao i uspeo je da parira domaćima. Dobra igra obe ekipe, ali Konstantin je ipak bio bolji. Na kraju treće četvrtine rezultat 26:25 u korist domaćih.

U poslednjoj četvrtini gosti su preuzeli inicijativu i namučili protivnika. Knjaževčani su dobili četvrtu četvrtinu, ali to nije bilo dovoljno i domaći košarkaši odnose važnu pobedu 99:79.

Konstantin je na vodećoj poziciji i u narednom kolu gostuju Boru.

Knjaževac je na šestoj poziciji i u narednom kolu dočekuju Bin.

RatniciRadan 88:86 (21:22/16:14/18:31/33:19)

U nedelju 05.03. od 16:30 časova u okviru 3. kola prve muške regionalne lige Istok play out u sali osnovne škole ,,Dušan Radović’’ sastali su se Ratnici i Radan.

U prvoj četvrtini dinamična igra obe ekipe. Gosti su bolje otvorili utakmicu. Domaći košarkaši su se brzo probudili i krenuli da napadaju.

Ekipa iz Lebana je bila bolja i prvu četvrtinu završava sa jednim košem prednosti 21:22.

U drugoj četvrtini dinamična igra. Ratnici su uspeli da nametnu svoju igru. Drugi period pripada ekipi Saše Damnjavoića rezultatom 16:14. Domaći su bili konkretniji i na poluvreme odlaze sa rezultatom 37:36.

U trećoj četvrtini Radan kreće agresivnom igrom. Gosti su dominirali i ekipa Ratnika nije uspela da pariria protivniku. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 18:31 za ekipu Radana.

Četvrta četvrtina veliko iznenađenje domaćih. Ratnici su pokazali da se ne predaju i u dramatičnoj završnici odneli su veliku pobedu 88:86.

Damnjanovićeva ekipa se nalazi na trećoj poziciji i u narednom kolu igraju gradski derbi sa ekipom Juniora.

Radan se nalazi na petoj poziciji i narednom kolu dočekuju ekipu iz Bele Palanke Mladost-Vesna.

,,Odlična energija cele ekipe, posebno u poslednjoj četvrtini. Taktički smo nadmudrili protivnika i odneli jako važnu pobedu’’ – Saša Damnjanović trener Ratnika za Naissus.info

RtanjJunior 85:92 (15:20/21:26/24:28/25:18)

U nedelju 05.03. od 14:00 časova u okviru 3. kola prve muške regionalne lige Istok play out Junior je gostovao ekipi Rtnja.

U prvoj četvrtini odlična igra gostiju koji su uglavnom imali kontrolu igre. Domaći su pokušali da pariraju protivniku, ali nisu uspeli. Na kraju prve četvrtine rezultat 15:20 u korist ekipe Vladmira Delčića.

Druga četvrtina je uglavnom protekla u odličnoj igri Juniora koji su uspeli da održe prednost. U prvom delu utakmice Nišlije su bile bolje i na poluvreme se otišlo sa rezultatom 36:45 za goste.

Ekipa iz Niša je nastavila i u trećoj četvrtini sa dobrom igrom. Imali su dobru kontrolu igre. Na kraju treće četvrtine bilo je 24:28 za goste.

U poslednjoj četvrtini potpuni pad Juniora i odlična igra Rtnja. Domaći su uspeli da nametnu svoj stil igre, ali to nije bilo dovoljno da se savlada protivnik.

Gosti odnose važnu pobedu 85:92 koji su sada na četvrtoj poziicji odma iza gradskog rivala Ratnika i u narednom kolu igraju gradski derbi sa tom ekipom.

Rtanj se nalazi na pretposldenjoj poziciji i u narednom kolu gostuju ekipi Vlasotinca.

,,Bitna pobeda za nas, za neki mirniji nastavak sezone. Kontrolisali smo utakmicu od početka do kraja, 12-15 razlike uglavnom osim pada na samom kraju. Vezali smo dve pobede, vraćamo se treninzima. Idemo po novu pobedu’’ – Vladmiri Delčić trener Juniora za Naissus.info.

TopličaninMarinos 60:56(11:16/15:13/15:20/19:7)

U nedelju 05.03. od 16:00 časova u okviru 3. Kola prve muške regionalne lige Istok play off sastali su se Topličanin i Marinos.

U prvoj četvrtini gostujuća ekipa je bolje ušla u meč i imala kontrolu igre. Domaći košarkaši su pokušali da se vrate u meč, ali im nije uspelo. Marinosi su na kraju prve četvrtine imali prednost od 11:16.

Topličanin je uspeo da se vrati u meč. U drugoj četvrtini domaći su nametnuli svoju igru koja je pripala njima 15:13. Na poluvreme su gosti otišli sa tri koša prednosti 26:29.

Ekipa Marinosa je bolje otvorila treću četvrtinu. Imali su kontolu igre. Domaći su pokušali da ponove prethodni period igre, ali im gosti nisu dali, oni dobijaju ovaj period igre rezultatom 15:20.

U poslednjoj četvrtini veliki pad u igri gostiju. Topličanin uspeva da se vrati u igru i na kraju odnosi pobedu 60:56.

Domaća ekipa je trenutno  predzadnja na tabeli i u narednom kolu gostuje ekipi Niša.

Marinos nalazi na petoj poziciji i u narednom kolu dočekuju Pantere.

BinNiš 70:74 (15:23/20:17/22:10/13:24)

U nedelju 05.03. od 16:00 časova u okviru 3. kola prve muške regionalne lige Istok play off sastale su se ekipe zaječarskog Bina i Niša.

Prva čevrtina protekla sjajnom igrom gostiju. Uspeli su da nametnu svoj stil igre i kontrolišu utakmicu. Prvi deo je pripao gostima rezultatom 15:23.

U drugoj četvrtini domaći košarkaši uspeli su da pariraju Nišu. U prvom delu gosti su bili bolji i na odmor odlaze sa rezultatom 35:40.

Igrači Bina su se u trećoj četvrtini baš razigrali. Uspeli su da nametnu totalnu dominaciju u ovom delu susreta. Pokušali su gosti da stignu domaće, ali im nije uspelo. Ekipa iz Zaječara prelazi u vođstvo rezultatom 57:50.

Niš je uspeo da se vrati u formu fantastičnom igrom u poslednjoj četvrtini. Domaći košarkaši su izgubili koncentraciju i desio se veliki pad u igri što su gosti iskoristili i odneli pobedu rezultatom 70:74.

Bin se nalazi na poslednjoj poziciji i u narednom kolu gostuju ekipi Knjaževca.

Ekipa iz Niša se nalazi na trećem mestu i u narednom kolu dočekuje Topličanin.

TopolčankaStudent 81:83 (17:19/20:16/19:28/25:20)

U subotu 04.03. od 18:00 časova u okviru 19. kola druge ženske lige Srbije sastale su se ekipe Topolčanke iz Bačke Topole i Studenta iz Niša.

U prvoj četvrtini odlična igra oba tima. Gostujuće košarkašice su uspele da pariraju domaćima. Na kraju prve četvrtine ekipa iz Niša odlazi sa dva koša prednosti 17:19.

Topolčanke su se vratile u drugoj četvrtini. Dinamična igra i jednih i drugih. Na kraju prvog dela ekipa iz Topole odlazi sa dva koša prednosti na poluvreme 37:35.

Košarkašice Studenta su u trećoj četvrtini uspele da se vrate u meč i pokažu da se ne predaju. Pokazale su sjajnu igru i na kraju trećeg dela su imale prednosti rezultatom 56:63.

U četvrtoj četvrtini domaće košarkašice su pojačale tempo. Uspele su da stignu prednost. Borba do samog kraja, ali na kraju Student odnosi veoma važnu pobedu u borbi za prvu ligu 81:83.

Topolčanke se nalaze na vodećoj poziciji i u narednom kolu gostuju ekipi Paraćina. Košarkašice Slađana Ivića se nalaze na drugoj poziciji sa dva boda manje od današnjeg protivnika i u narednom kolu dočekuju Karaburmu.

,,Velika pobeda i ogroman korak ka prvoj ligi. U naredna tri kola odlučujemo sami o sebi i nadamo se da se nećemo nigde okliznuti. Derbi lige na gostujućem terenu pred punim tribinama, navijanjem, lepa predstava za ljubitelje ženske košarke. Spremali smo se i znali da samo pobedom sebi široko otvaramo vrata, što smo kolektivnom igrom uradili. Sam početak je bio na strani domaće ekipe, ali igrom smo uspeli da pariramo. Bili smo u prilici da poluvreme dobijemo, međutim na odmor odlazimo sa -2 poena. Topolčanke su u prvoj četvrtini imale šut 07/28 u odnosu na nas 07/15. Promenom odbrane smo uspeli da nametnemo ritam i povedemo, gde imamo dobru prednost 56:63. U četvrtoj četvrtini je bila velika borba. Domaće košarkašice su imale ukupno 55 skokova u odnosu na nas 24. Veliko zalaganje celog tima. Dvocifren broj postignutih koševa kod pet naših igračica je pokazatelj koji je i presudio u našu korist. Pohvale zaslužuju sve igračice koje su bile u timu. Naše devojke su napravile nemoguće jer znamo koju smo problematiku imali’’ – Slađan Ivić, trener Studenta za Naissus.info.

Topolčanka: Radulović 16, Tadić, Savković 21, Jokić 20, Grahovac 6, Marčeta, S. Zorić 12, Repček 4, D. Zorić 2, Vitomir, Korica.

Student: Ivkov 19 (7sk),Dimitrijević 16 (6as), Stojičić 17, Ilić 13, Živković 11, Subić 2, Milojević 5, Petrović, Veličković, Stajić, Đorđević.

Odbojka

NišSmederevo Carina 3­:1 (20:25/25:20/25:22/25:18)

U subotu 04.03. od 17:00 časova u okviru 17. kola prve muške lige Srbije odigrali su Niš i Smederevo Carina.

U prvom setu dobra igra obe ekipe. Gosti su bili bolji i poveli 1:0 u setovima.

Drugi set je isto protekao u dobroj igri obe ekipe. Niš je uspeo da se vrati u igru i drugom setu izjednačio.

U tećem setu ekipa Smedereva se dobro držala. Domaći odbojkaši su bili bolji i preokrenuli rezultat 2:1.

U četvrtom setu rutinska završnica Niških odbojkaša koji odnose pobedu 3:1.

Niš se nalazi na drugoj poziciji i blizu je plasmana u viši rang i u narednom kolu gostuju ekipi Mladenovca.

Smederevo Carina se nalazi na šestoj poziciji i u narednom kolu dočekuju Novi Pazar.

Rukomet

Bela PalankaŽelezničar 1949 29:22 (11:8)

U petak 03.03. od 18:30 časova u okviru 14. kola super B lige istok-zapad sastale su ekipe Bele Palanke i Želežničara 1949 iz Niša.

U prvom poluvremenu dobra igra obe ekipe. Domaći su bolje ušli u meč i na poluvreme otišli sa rezultatom 11:8.

Drugo poluvreme bolja igra Bele Palanke. Ekipa Železničara je pokušala da parira domaćima, ali su Palančani držali sve u svojim rukama. Na kraju pobeda domaće ekipe 29:22.

Bela Palanka se nalazi na na sedmoj poziciji i u narednom kolu gostuju u Vranju ekipi Vranje 1957.

Niški Železničar se nalazi na devetoj poziciji i u narednom kolu dočekuju trećeplasiranu ekipu Metalca.