Niški vaterpolisti upisli prve bodove u Superligi

Igrači Naisa savladali su u petom kolu ekipu Zemuna sa 10: 7 (4:2, 1:2, 3:2, 2:1).

Nakon uvodnih promašaja na obe strane Nišlije su posle par minuta ˶probile˝ odbranu gostiju.

Preko Bolovića i Omerovića domaći su poveli sa 2:0. Nedostatak koncentracije u redovima odbrane Nišlija omogućio je gostima da postignu prvi pogodak, strelac je bio kapiten Timotić. Ređali su se pokušaja na obe strane.

Zanimljivo je da su niški igrači tukli pored gola, dok su gosti pogađali okvir gola. Do kraja prve deonice još dva gola postigao je Nais strelci su bili Bolović i Omerović, dok je sa druge strane Vasiljević pogodio za rezultatski priključak.

Pad igre u redovima domaćih viđen je u drugoj deonici, jedinoj koju su Zemunci rešili u svoju korist. Nais je ušao u ritam protivnika, što se videlo. Gostujući igrači nastavili su trend iz druge deonice te su uspešno pogađali samo okvir gola.

Nišlije su do +3 došle preko raspoloženog Bolovića, a zatim stale. Zemunci su to iskoristili i došle do gola zaostatka. Šrauba Makismovića za 5:3 iznenadila je izabranike Stefana Lukovića. Isti igrač bio je precizan i za -1 (5:4).

Odmor, ali i saveti stručnog štaba prijali su igračima Naisa.

Raspucao se Pavičić, koji je uz podršku Bolovića vratio svom timu +3. Iako se pobeda nije dovodila u pitanje, ni u jednom trenutku.

Gosti su sve vreme pratili domaći tim, koji je pred ulazak u četvrti kvartal vodio sa 8:6. Poslednju četvrtinu golom je otvorio Ivetić, a zatim kao da su i jedan, i drugi tim stali.

Publika na Čairu tako nije mogla da uživa u atraktivnom vaterpolu.

Najveće vođstvo Nišlijama doneo je Matija Milošević par minuta pre kraja (10:6). Ipak tačku na meč stavio je Maksimović.

Nais je do prve pobede predvodio Bolović sa četiri pogotka, dva je dodao Pavičić. Kod gostiju je najefikasniji bio Maksimović koji se četiri puta upisao u strelce.

U narednom kolu Nais, 2. maja, gostuje Radničkom.

Nais – Zemun 10: 7 (4:2, 1:2, 3:2, 2:1)

Niš, bazen Čair;

Sudije: Goran Jovančević/ Nenad Golijanin;

Igrač više: Nais 4 (2), Zemun 5 (3);

Peterci: Nais 1(1), Zemun 1(1);

NAIS: Lazić 10 odbrana, Mitrović 2, Pavičić 2, Ivetić 1, Dimitrijević, M. Milošević 1, Omerović 2, Đurđević, Živić, Šilj, Bolović 4 (2), D. Milošević, Stoiljković, Nikolić;

ZEMUN: Đokić, Gigović, Đukić, Japundžić 1, Ćetković, Milošević, Tušup, Kecojević, Jovanović, Maksimović 4, Timotić 1, Relić, Sretković, Vasiljević 1.