Želja nemilosrdna u plej-ofu, u Nišu pao i pančevački Dinamo

PLEJ-OF SUPERLIGE ZA RUKOMETAŠE: ŽELEZNIČAR-DINAMO 30:25 (16:12)
ŽELEZNIČAR-DINAMO 30:25 (16:12), Foto: rkzeleznicar-nis.com

Igrači niškog rukometnog kluba Železničar savladali su ekipu Dinama iz Pančeva u derbiju 3. kola plej-ofa Superlige Srbije rezltatom 30:26 (16:12) i tako prišli korak bliže osvajanju duple krune.

Niški rukometaši kontrolisali su igru i rezultat tokom cele utakmice. Nakon silovitog starta izabranika Josifa Petkovića, Želja je već u 20 minutu vodila rezultatom 11:5.

Gosti su do odlaska na odmor pokušali da nadoknade zaostatak, smanjivši na 12:10, međutim poluvreme je završeno rezultatom 16:12 u korist domaće ekipe.

U nastavku utakmice, Želja je brzo opet došla do plus 6 u odnosu na Pančevačku ekipu i smireno održavala stečenu prednost sve do samog finiša utakmice kada su gosti smanjili razliku na 28:26, ali bilo je prekasno.

Igrači Želje odigrali su do kraja za još dva sigurna gola i tako okončali ovu utakmicu rezultatom 30:26.

Niška Želja nalazi se na prvom mestu na tabeli plej-ofa rukometne Superlige Srbije i ima 3 boda više od Pančevačkog Dinama koji je do ovog kola jedini uz Želju imao stoprocentan učinak u plej-ofu.

U sledećem kolu niški rukometaši gostovaće u Novom Sadu ekipi Vojvodine 6. maja u hali u kojoj su već osvajali trofeje ovesezone kada su osvojili Nacionalni Kup krajem marta ove godine.

Železničar: Zlatanović 14 odb, Gemaljević – Lazić, Živković, Milovanović 5, Potkonjak, Sretenović 4, Mađar, Krsmančić 7, Stanojković 2, Petković, Spasić 3, Jevtić, Mirić 3, Đukić 5, Vučković 1

Dinamo: Petrović 2 odb, Radovanović 7 odb – Žujović 4, Pilipović 5, Dimitrijević 2, Bunjevčević, Radanović 1, Stojanović 1, Elezović 1, Mirković 3, Pralica, Distol, Barudžić 1, Slavuljica, Banduka 5, Šaponjić 3