Niški vaterpolisti pobedili drugi put u Superligi Srbije

Matija Đurđević; Foto: VK Nais

Niški vaterpolisti zabeležili su drugu pobedu u sezoni protiv Valjeva u okviru 10. kola vaterpolo Superlige Srbije. U veoma uzbudljivom i dinamičnom meču, sa dosta golova, VK Nais odneo je pobedu rezultatom 16:10.

Niški vaterpolisti su se ovom pobedom popeli za jedno mesto na tabeli vaterpolo Superlige Srbije, i nalaze se na 6. poziciji sa 1 bodom više od Valjeva i 7 bodova više od poslednjeplasiranog Zemuna koji u ovoj sezoni nije ostvario ni jedan jedini bod.

Utakmicu je obeležila dobra igra niške ekipe, posebno u drugom poluvremenu. Nišlije je krasila sjajna realizacija sa igračem više, i dobra odbrana sa igračem manje.

Prvo poluvreme prošlo je u poprilično ujednačenom izdanju vaterpolista obe ekipe.

Na prvi pogodak na bazenu Čair čekalo se puna 4 minuta. Gosti su poveli, a domaći brzo izjednačili, nakon čega je usledila igra gol za gol sve do kraja prve četvrtine.

Slika se nije promenila u drugom periodu. Golman Naisa, Lazić, sprečio je Valjevo da se odvoji na plus 2 odbranivši peterac, što je napad niške ekipe iskoristio da na odmor ode bez zaostatka (5:5).

Igrači VK Nais razgoropadili su se u drugom poluvremenu. Golovima Bolovića i Omerovića domaći su stekli prednost od 2 gola. Valjevčani prekidaju mini-seriju Naisa preko Matovića, ali je usledila sjajna igra centara niškog tima, Šilja i Đurđevića, koji su sa po dva gola odveli Nišlije do plus 5.

Stečena prednost omogućila je treneru Lukoviću da pruži priliku svim svojim igračima. Čak je i sjajnog Lazića na golu zamenio Stojiljković.

Niški vaterpolisti su u izmenjenom sastavu održavali razliku sve do sredine poslednje četvrtine kada su gosti ozbiljno pripretili golovima Rackova i Đorđevića, smanjivši prednost Naisa na samo 2 gola (12:10).

Promena rezultata primorala je trenera Lukovića da vrati prvu postavu u bazen, koja je odličnom igrom u završnici povratila prednost. Golovima Bolovića, Mitrovića, Đurđevića i Đorđevića niški vaterpolisti postavili su konačan rezultat od 16:10.

Najistaknutiji igrač domaćih, Valjevac Matija Đurđević, predvodio je nišku ekipu do druge pobede u sezoni sa 4 postignuta gola. Za goste je blistao Iva Rackov sa 3 pogotka.

U sledećem kolu Nais će ugostiti na Čairu do sada neporaženu ekipu Partizana. Meč je na programu u subotu, 26. maja od 20h.

Nais – Valjevo Gorenje 16:10 (2:3,3:2,6:1,5:4), Bazen Čair;

Sudije: Putniković/Kiš;

Igrač više: Nais 12(9), Valjevo Gorenje 17 (6);

Peterci: Nais 2(2), Valjevo Gorenje 1 (0);

NAIS: Lazić 10 odbrana + peterac, Mitrović 2, Pavičić, Ivetić 1, Dimitrijević, M.Milošević 1, Omerović 1, Đurđević 4, Živić 1, Šilj 3 (2), Bolović 2, D.Milošević, Stojadinović, Đorđević 1(1);

VALJEVO GORENJE: Brakočević 6 odbrana, Panajotović 1, Arsenović, Marković, Radulović 2, Rackov 3, Matović 1, Gligorijević, Mitrović 1, Bosić 1, Đorđević 1, Mitrović, Ilić, Marković.