Niški mladi plivači osvojili devet medalja na Otvorenom prvenstvu Srbije

Andrija Petković, državni pravk u disciplini 50m leđnim stilom

Tri zlatne, dve srebrne i četiri bronzane

Na Otvorenom prvenstvu Srbije, koje je održanom proteklog vikenda u Beogradu, učestvovala su 443 najboljih plivača Srbije iz 49 klubova, a  PK “Sveti Nikola Niš” predstavljalo je 8 plivača koji su osvojili ukupno 9 medalja  (3 zlatne, 2 srebrne i 4 bronzane).

Andrija Pavlović – Državni prvak u Srbiji

Sedamnestogodišnji Andrija Pavlović nastavio je da niže sjajne rezultate u svojoj prvoj godini u kategoriji starijih juniora i osvojio je ukupno 5 medalja (1 zlatna, 2 srebrne i 2 bronzane).

Andrija je postao državni prvak u kategoriji starijih juniora u disciplini 50m ledjno sa novim ličnim rekordom 27.21.

U apsolutnoj kategoriji Andrija je osvojio treće mesto.

Ovo vreme je daleko svega 9 stotinki od državnog rekorda za starije juniore, a trenutno je 10. vreme u Evropi u kategoriji plivača 17 godina.

Srebrne medalje Andrija je osvojio u disciplinama 50m kraul i 100m ledjno, dok je u disciplini 100m kraul osvojio treće mesto.

Uroš Canić državni pravak u disciplinama 100m i 200m prsnim stilom

Uroš Canić – Dvostruki državni prvak u Srbiji

Uroš Canić postao je dvostruki državni prvak u kategoriji mladjih juniora u disciplinama 100m i 200m prsnim stilom sa ubedljivim ličnim rekordima.

U disciplini 50m prsnim stilom Uroš je osvojio treće mesto.

Pavle Tešić osvojio je treće mesto u disciplini 200m prsnim stilom u kategoriji starijih junior.

“Izuzetno smo zadovoljni osvojenim medaljama i ostvarenim rezultatima naših plivača. Andrija i Uroš su se na osnovu osvojenih medalja plasirali za Susret reprezentacija SRB, HRV, SLO i BiH koje će se održati narednog vikenda u Beogradu”, kažu u PK “Sveti Nikola”.