Klub borilačkih sportova “Naisus” državni vicešampion sa 9 odličja

KBS Naisus

Na Tehničkom prvestvu Srbije održanom u Beogradu prošlog vikenda, Klub borilačkih sportova “Naisus” zauzeo je 2. mesto u ekipnom plasmanu.

Posle Otvorenog prvenstva Zrenjanina koje je održano krajem februara, KBS Naisus uspešno je nastavio i ovu takmičarsku godinu. Takmičenje se održalo kako u borbama samo za kadete (12-14 god.), tako i u formama, ali za sve uzrasne konkurencije, navode iz Kluba borilačkih sportova Naisus.

Iz kluba navode da su učestvovali samo u Tehničkom prvenstvu Srbije, a da je sportska hala „Ranko Žeravica“ okupila  preko 450 takmičara iz 53 ekipa. Takmičenjeje zbog epidemiloške situacije održano je bez prisustva publike ali to nije smetalo da KBS Naisus da ostvare dobre rezultate.

“Četiri zlatne, 4 srebrne i 1 bronzana medalja predstavljaju bilans sa ovog prvenstva države. U ekipnom plasmanu zauzeli smo 2. mesto, dok je TK Kobra bio na 1., a TK Beograd na 3.mestu. Nažalost deo takmičara nije učestvovao usled kašnjenja finansija od strane Grada, ali se nadamo da to neće biti slučaj ubuduće”, rekao je prvi čovek KBS Naisus-a Milan Anđelković.

Ekipa KBS Naisus-a koja je ovog puta branila boje kluba, postigla je sledeći rezultate:

• Урош Митровић – бронза и злато
  • Ташана Петровић – сребро
  • Тамара Рајковић – сребро
  • Лена Вељковић – 2 сребра
  • Јелена Стевановић – 2 злата
  • Небојша Анђелковић – злато

“Ne samo da mi je drago da sam ponovo dvostruki državni prvak, već i to da je i drugo mesto naše. Lena je takođe super odradila i bila je blizu da osvoji prvo mesto. Nadam se da ćemo se zajedno naći u nacionalnom timu i time biti ponos i Kluba i Grada Niša”, rekla osvajačica dve zlatne medalje”, Jelena Stevanović.

Iz kluba saopštavaju da od zavisnosti od situacije, postoji mogućnost učešća KBS Naisus na Otvorenom prvenstvu Vojvodine već narednog vikenda. Dodaju da je i dalje neizvesna organizacija odlaska ali da će se u toku nedelje iskristalisati situacija.

Iz kluba ističu da dok se na pomenuto takmičenje čeka, da se ekipa uveliko priprema za Prvenstvo Srbije za pionire i juniore u borbama.