Fudbaleri Radničkog pobedili su na svom terenu Novi Pazar sa 2:1

radnicki nis

Fudbaleri Radničkog pobedili su na svom terenu Novi Pazar sa 2:1, u susretu trećeg kola Superlige Srbije.

Strelci za domaći tim bili su Stoiljković u 14. minutu i Pejović u 29. minutu iz penala, dok je pogodak za goste postigao Kurti u 88. minutu.

Na Čairu je odigran dinamičan i zanimljiv meč sa puno šansi u kojem je Radnički imao više od igre. Domaćin je pored dva gola imao i nekoliko kolosalnih šansi da ranije ovaj susret privede kraju. Najbolju je imao Pantelić, koji je pogodio stativu.

REČ TRENERA

RADOSLAV BATAK, RADNIČKI:

-Odlična utakmica je večeras odigrana. Veoma objektivno izlaganje mog kolege Kolašinca, hvala mu na tome, sve je rekao. Samo da dopunim, trebalo je u prvom poluvremenu da rešimo meč i vodimo 3:0. Čvrsta su i homogena ekipa, gledali smo ih i protiv Metalca, i protiv Partizana. Znali smo da ćemo imati problem kada izgubimo loptu, zato smo i pravili te sitne prekide da ne im dozvolimo šuteve sa distance. Jedan takav, uz odbijenu loptu, doveo je do toga da primimo gol, pa je nastala neka dinamika u poslednjih pet minuta. Ipak, smatram da smo zasluženo pobedili. Želim Novom Pazaru svu sreću u nastavku sezone, svima će kod kuće da prave probleme i osvojiće dosta bodova.

KENAN KOLAŠINAC, NOVI PAZAR:

-Jedna dinamična, dobra utakmica, prava prvenstvena. Mi smo bili prilično istrošeni posle Parizana, pokušali smo nekim promenama da osvežimo ekipu, ali to nije urodilo plodom. Prvo poluvreme odigrali smo dosta smušeno, imali slabu kontrolu lopte. Domaćin je to znalački iskoristio i vodio sa 2:0. Nekim promenama na poluvremenu i daljem toku meča uspostavili smo balans, odigrali onako kako treba, dali gol, ali više nismo mogli. Još jednom kažem, dobra utakmica, prava prvenstvena, fer i korektna, čestitam Radničkom na trijumfu.

Radnički: Ristić, Aksentijević, Marković (od 26. Bjeličić), Stevanović, Ćirković, Pejović (od 76. Petrović), Pantelić, Mitrović (od 57. Subotić), Gavrić (od 76. Živković), Stoiljković (od 76. Kasalica), Kojić.

Novi Pazar: Drobnjak, Kurdić, Vukajlović (od 84. Vlajković), Sise, Zimonjić, Delimeđac (od 58. Živić), Nedeljković, Resić (od 81. Dacić), Tomić, Perić (od 46. a Aganspahić), Dragutinović (od 58. Kurti).