Fudbaleri Radničkog pobedili su Mladost iz Lučana sa 2:0, u 15. kolu Superlige Srbije.

Niški tim je apsolutno zasluženo osvojio sva tri boda. Bio je bolji rival na terenu tokom svih 90 minuta, imao je mnogo šansi, a oba pogotka postigao je Miljan Škrbić.

Od prvog zvižduka sudije domaći su žestoko napali i u 4. i 7.minutu imali odlične prilike da povedu. Udarce Aksentijevića i Kovačevića golman gositju Kostić uspeo je da odbrani. Ipak, minut posle ove druge prilike Radnički je došao u vođstvo. Aksentijević je proigrao Tomića na desnom krilu, a ovaj odlično, levom nogom, ubacio loptu u kazneni prostor Škrbiću, koji je smireno primio grudima i rutinski poslao u mrežu, za 1:0.

Nastavio je domaći tim sa atacima prema golu gostiju i u 17.minutu Mitrović je propustio lepu šansu. Posle prodora Mićibućija, koji je ušao u kazneni prostor i poslužio mladog napadača na 5-6 metra od gola, lopta je pala na nogu Mitroviću, usledio je udarac, ali je lopta prošla pored same stative. U dobroj situaciji da nešto više učini bio je i japanski internacionalac Mićibući u 28. minutu. Bio je sam u srcu kaznenog prostora kada je proigran sa leve strane i kada je glavom pokušao da pogodio mrežu Mladosti, ali je loptu poslao visoko preko gola.

Prvi deo susreta završen je odličnim solo prodorom Mitrovića, koji je prevario trojicu odbrambenih fudbalera Mladosti, uleteo pred gol gostiju I i precizno šutirao. Golman Kostić je, međutim, izvanredno odreagovao, izvio se u vazduhu i uspeo vrhovima prstiju da izbaci loptu preko prečke i spasi svoju mrežu.

Radnički je nastavio da dominira i u drugom poluvremenu. U 52.minutu lopta je došla do Mićibućija, koji je šutirao iz idealne pozicije, ali je izblokiran.

Drugi pogodak domaća ekipa postigla je iz jedanaesterca u 78.minutu. Posle centaršuta Tomića sa desne strane u kaznenom prostoru Mladosti Ante Hrkač igrao je rukom, a posle VAR provere sudija je pokazao na belu tačku. Siguran strelac bio je Miljan Škrbić, za konačnih 2:0.

RADNIČKI – MLADOST 2:0 (1:0)

Niš, 30. oktobra. Stadion na Čair. Strelac: Škrbić u 8. i 78.miutu (iz jedanaesterca).Sudija: Andrija Stojanović (Beograd).

RADNIČKI: Kahriman, Aksentijević, Stevanović, Vujadinović, Stanković, Pejović, Kovačević, Mićibući (od 88.Duronjić), Mitrović (od 90.Spasić), Tomić (od 83.Vukadinović), Škrbić.

MLADOST: Kostić, Maksimović, Mićević, Baha (od 69.Kijevčanin), Milanović (od 46.Marković), Hrkač, Selenić, Leković, Milošević, Obradović (od 82.Katanić), Bojović .