Zvezda umalo kapitulirala na Čairu

Niški vaterpolisti zabeležili su šesti poraz ove sezone u nesvakidašnjem duelu sa Crvenom zvezdom (4:7).

Navijači domaćeg tima imale su priliku da vide najbolje i najgore poluvreme vaterpolo kluba Nais od početka sezone.

Iako je Crvena zvezda od početka važila za favorita, Nišlije su u meč ušle bez respekta i prvu četvrtinu završile rezltatom 2:0 u korist domaćih.

Golman Naisa, Igor Lazić bio je prava noćna mora za igrače Crvene zvezde zabeleživši 9 odbrana u prvom periodu.

Niški as među stativama nastavio je sa sjajnim izdanjima i u drugoj četvrtini što je napad iskoristio preko Ivetića i Bolovića, i tako je VK Nais otišao na poluvreme sa 4 gola prednosti (4:0).

U drugom poluvremenu slika je bila potpuno drugačija.

Izabranici Dejana Savića vrlo brzo su prepolovili prednost domaće ekipe.

Niški vaterpolisti bili su primorani da se često brane sa igračem manje što je učinilo da Zvezda znatno uveća realizaciju šuta i tako do kraja treće četvrtine pređe u vođstvo (4:5).

Ekipa Naisa postala je još slabija kada su prvotimci ranije morali da napuste bazen zbog zabeležena tri isključenja (Ivetić i Omerović).

Sve to bio je povod da Crvena zvezda rutinski privede utamicu kraju zabeleživši još 2 gola u poslednjem periodu.

Nišlije su imale nekoliko puta igrača više u poslednja tri minuta utakmice, međutim bilo je prekasno za bilo kakav preokret.

U narednom kolu koje se igra 19. maja, niški vaterpolisti ugostiće ekipu Šapca na Čairu, gde će juriti drugu pobedu u sezoni.

Nais – Crvena zvezda 4:7 (2:0; 2:0, 0:5, 0:2)

Niš, bazen Čair;

Sudije: Igor Virijević/ Miodrag Stefanović;

Igrač više: Nais 10(3), Crvena zvezda 13 (3);

Nais: Lazić 18 odbrana, Mitrović 1, Kovačević, Ivetić 1, Dimitrijević, M. Milošević, Omerović, Đurđević, Nikolić, Šilj 1, Bolović 1, D. Milošević, Stoljković, Stanković;

Crvena zvezda: Dobožanov 11 odbrana, Tankosić 2, Radović 1, Bursać, Šuberić, Ilić, Njegovan, Toholj, Nikolov 1, Tanasković 1, Stojanović 2, Asanović, Todorovski, Ljubenović.