Zvezda pobedom u Nišu nadomak titule

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Nišu ekipu Radničkog sa 3:1 u drugom kolu plej-ofa Superlige Srbije.

Izabranici trenera Milojevića pokazali su sigurnu i borbenu igru u Nišu. Prvi se u strelce upisao Krstičić, posle kornera koji je izveo Ben.

U završnici prvog poluvremena izjednačenje je doneo Pavkov. Pitanje pobednika rešeno je već početkom drugog dela utakmice.

Iz jedanesterca za 1:2 precizan je bio Pešić. Samo tri minuta kasnije Ben je uspeo da realizuje jednu od nekoliko prilika za gol na ovom susretu, čime je postavljen i konačan rezultat.

Zvezdi je ovo bila treća pobeda nad Radničkim u sezoni. Crveno-belima su sada potrebne još samo dve pobede kako bi stekli nedostižnu prednost i obezbedili titulu prvaka Srbije.

Crvena zvezda će priliku da dođe na samo korak od titule imati u sredu, kada na Rajko Mitić stadion dolazi Čukarički, dok će Radnički trgu za trećim mestom, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, nastaviti u četvrtak duelom protiv Partizana u Beogradu.

Radnički – Crvena zvezda 1:3
(Pavkov 43 – Krstičić 7, Pešić 57p, Ben 60)

Radnički Niš: Živković – Aksentijević, Miladinović, Simunović, Subić – Petrović (Stanisavljević 72), Mićić – Babić, Sl. Stojanović (Stanković 88), Mrkić (Sl. Stojanović 66) – Pavkov

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Le Talek, Babić, Rodić – Jovičić, Krstičić, L. Ilić (Milić 68), Ben (Savić 86), Adžić (Milijaš 81) – Pešić