Večiti derbi u polufinalu Kupa

U prvom polufinalnom meču kupa Radivoja Koraća sastaće se večiti rivali Crvena Zvezda i Partizan, dok ćemo u drugom polufinalnom meču gledati Megu i FMP.

Crvena Zvezda – Borac 89:64 (17:19/18:12/29:17/25:16)

Košarkaši Crvene Zvezde plasirali su se u polufinale kupa Radivoja Koraća i zakazali okršaj sa večitim rivalom – Partizanom.

Branilac titule opravdao je ulogu favorita i savladao Borca iz Čačka rezultatom 89:64. Borac je odlično počeo utakmicu, poveli su prvu četvrtinu i u prvih 5 minuta stigli su do rezlutata 17:6, pa je trener Crvene Zvezde presekao utakmicu tajm-autom. Od tog trenutka u drugoj četvrtini košarkaši Zvezde su igrali mnogo angažovanije i brzo su preokrenuli rezultat. Uspeli su da do kraja prvog dela prednost Borca smanje na samo dve razlike (19:17).

Sa dve trojke Kampaca i jednom Nedovića branilac trofeja okrenuo je rezultat na svoju stranu (30:23), što je nateralo i trenera Borca Dejana Mijatovića da pozove minut odmora. Nastavio je motivisani Gagić tamo gde je počeo na startu utakmice, u napadu mu se pridružio i Hejl što je dovelo do toga da Crvena zvezda na poluvreme ode sa smo 4 poena prednosti (35:31).

Tek u trećoj četvrtini su stigli do dvocifrenog broja razlike. Oba tima su do poena većinom stizala šutem van linije 6,75, a ekipa iz Evrolige u odlučujućih 10 minuta ušla je rezultatom 64:48. Potpuno su stali Čačani što je iskusni tim Zvezde koristio da dodatno uvećava razliku i bez većih problema stigne do pobede od 25 poena razlike (89:64), ali i u polufinalu zakaže evroligaški okršaj protiv Partizana.

Vildoza je sa 18 poena bio najefikasniji, dok je Nedović dodao 13, a Kampaco 10 poena i 6 asistencija.

,,Malo teža utakmica, nego što smo očekivali. Nismo bili dovoljno agresivni na početku, zbog toga su oni davali lake poene. Čeka nas teška utakmica protiv Partizana u polufinalu. Nema posebne pripreme, ko god da je rival, samo treba da budemo maksimalno koncentrisani da ostvarimo zacrtani cilj’’ poručio je Zvezdin centar

FMP-Metalac 91:76(26:12/23:22/18:24/24:18)

Košarkaši FMP-a plasirali su se u polufinale kupa Radivoja Koraća pošto su savladali Metalac.

”Panteri” su na startu utakmice koristili izgubljne lopte protivnika i lakim poenima pre svega centra Izundua posle samo 4 minuta poveli sa 10:4, dok su prvi period na minut do kraja prve deonice stigli do 24:9.

Sa agresivnom odbranom po celom terenu izabranici trenera Stefanovića nastavili su i u drugoj četvrtini u kojoj su na polovini imali plus 15 (34:19).

Pokušali su promenom odbrane Valjevci da iznenade FMP, u tome nisu uspeli, a pri kraju prvog poluvremena nakon dve tehničke greške utakmicu je završio centar Metalca Uroš Luković (49:34). Nije odustajala uporna ekipa Metalca, prišli su na samo 5 poena zaostatka (76:71), ali je Mur FMP-u brzo vratio dvocifrenu razliku i praktično rešio pitanje pobednika (91:76).

„Čestitam FMP na zasluženoj pobedi, ključ pobede je u tome što su nas shvatili ozbiljno od početka. Čestitam treneru Stefanoviću na svemu što je postigao za ove dve godine, otkako je došao promenio je klub, izgleda mnogo bolje nego što je bio ranije. Utakmica je prelomljena između petog i petnaestog minuta, previše grešaka, preveliki respekt prema FMP, neki igrači su se možda i uplašili… Ideja je bila da izađemo i odigramo čvrstu utakmicu. To smo uradili od 15. minuta, pa dalje. Jurili smo ih dobar deo meča, igrali smo nerešeno u drugom poluvremenu, to sve govori o karakteru moje ekipe. Čestiitam svojoj ekipi na zalaganju i igri, mi se okrećemo KLS koja nam je prioritet“ Branislav Ratkovica, trener Metalca za KSS.

Čarl Mening, Daf Dzorden i Ibrahim Durm, nosili su Metalac tokom meča i ublažili veći poraz. FMP će u polufinalu kupa igrati protiv Mege.