
Gradska opština Palilula – Niš, u saradnji sa Udruženjem rekreativnih ribolovaca „Eko fišing“, organizuje 11. Moravsku regatu u subotu, 5. jula 2025. godine. Reč je o sportskom i rekreativnom događaju koji se tradicionalno održava s ciljem promovisanja aktivnog života, zaštite životne sredine i jačanja saradnje sa lokalnim zajednicama.
I ove godine, regata nosi naziv „Moravska regata – učitelj Viden Jovanović“, u znak sećanja na učitelja Osnovne škole „Branko Miljković“ iz Niša, koji je 1998. godine stradao spasavajući svoje učenike na Vlasinskom jezeru. On je spasio devojčicu, ali je pokušavajući da spasi dečaka Mladena Pejčića utopio sa njim.
Okupljanje učesnika planirano je kod mosta u Mramoru od 10:00 časova, dok je start regate zakazan za 11:00 časova. Cilj je u selu Lalinac, gde će učesnici stići nakon jednosatne plovidbe. U 14:00 časova planiran je doček uz riblju čorbu i uručenje priznanja najuspešnijima.
Organizatori očekuju veliki odziv učesnika, kao i uspešnu realizaciju manifestacije koja se održava od 2014. godine. Predsednik Gradske opštine Palilula, Bratislav Vučković ističe značaj ovog događaja za lokalnu zajednicu, posebno u očuvanju uspomene na herojski čin učitelja Jovanovića.