
U četvrtak i petak, 3. i 4. jula, u jutarnjim satima biće sproveden treći tretman suzbijanja larvi komaraca duž rečnih tokova i zabarenih površina na teritoriji svih gradskih opština, saopštili su iz preduzeća Sanit MVM i Ekos DDD.
Kako navode tretman će biti obavljen ekološkim preparatom sa specifičnim dejstvom na larve komaraca, koji je neškodljiv za vodenu faunu i ostale organizme, pa nisu potrebne posebne mere predostrožnosti.
Tretman će prvo biti obavljen na teroriji opština Pantelej i Palilula u četvrtak, 3. jula od 8 sati.
Iz preduzeća navode da će tretman obuhvatiti priobalja Malčanske, Breničke i Matejevačke reke, kao i Knezselskog potoka, zatim priobalja Gabrovačke reke i Suvodolskog potoka do pruge Niš–Sofija. Biće obuhvaćeno i priobalje Nišave s leve strane, od železničkog mosta do ušća u Južnu Moravu, kao i priobalje Južne Morave od Gornjeg Međurova do njenog ušća sa Nišavom. Tretman će se sprovoditi i na području Batušinačke bare, bara pored Nišave, starog korita kod Medoševca, kao i na lokalitetima Ciganski ključ i bare između sela Trupale i Popovac.
U petak, 4. jula od 8 sati biće tretirane obale reka i bare na teritoriji opština Niška Banja, Medijana i Crveni Krst.
“Priobalja reka Ostrovačke, Kunovičke, Jelašničke, Kutinske (od Lazarevog sela do uliva u reku Nišavu) i Nišave (leva strana od konjičkog kluba „Čegar“ do vikend-naselja Ostrovica i od konjičkog kluba do naselja Brzi Brod). Topla bara i staro korito reke Nišave „mrtvaja“ kod Niške Banje. Na teritoriji Medijane: priobalja Gabrovačke reke (od pruge Niš – Sofija do uliva u reku Nišavu) i Suvodolskog potoka (od pruge Niš Sofija do uliva u reku Nišavu) i bara u starom koritu Nišave kod Brzog Broda”, navode.
Na teritoriji Opštine Crveni Krst biće tretirana priobalja Toponičke i Rujničke reke, na delu od Bulevara 12. februar do ušća u Nišavu, kao i priobalja Humskog i Rujničkog potoka. Takođe, biće prskana desna obala Nišave od Železničkog mosta do ušća u Južnu Moravu, kao i priobalje Južne Morave od ušća sa Nišavom do izlaska iz Donje Trnave.
Dodaju će tretman biti odložen u slučaju ekstremno nepovoljnih vremenskih prilika, za prvi naredni dan kada pogoduju vremenski uslovi.