U dvorištu vrtića “Plavi čuperak” posađene 63 sadnice četinara. Opština Medijana u akciji ozelenjavanja dvorišta škola i vrtića

zelenilo za najmlađe
Foto - GO Medijana, arhiva

I ove godine, Gradska opština Medijana, u saradnji sa Udruženjem građana „Čuvamo prirodu“, nastavila je akcije uređivanja dvorišta škola i vrtića, koje se nalaze na njenoj teritoriji. Novi izgled, sadnjom 63 sadnice ukrasnih četinara, dobilo je dvorište vrtića „Plavi čuperak“.

Uređena i ozelenjena dvorišta, prethodnih godina, dobilo je više vrtića niške „Pčelice“ i veliki broj osnovnih škola na teritoriji najveće niške opštine, poručuju u GO Medijana.

Zasađeno je preko 250 sadnica ukrasnih četinara, kako bi sredina u kojoj borave najmlađi, bila uredna, čista i pogodna za sticanje prvih znanja u oblasti ekologije i zaštite životne sredine.

Ekološko obrazovanje je sastavni deo vaspitno-obrazovnog sistema, te su ovakve akcije podsticaj učenika na očuvanje životne sredine, zaključuju u GO Medijana

Global Digital Clinik