Spartak srušio Nišlije sa dva penala: Sudija zabiberio

Spartak Radnički: Foto: FK Radnički

Niški Radnički poražen je u najbitnijoj utakmici sezone na gostovanju u Subotici rezultatom 2:0 i tako otpao u borbi za Evropu naredne godine.

U samom centru pažnje nakon utakmice nisu se našli igrači domaćeg i gostujućeg tima već glavni sudija Srđan Obradović, koji je svojim propustima obeležio utakmicu. Iako je još na početku prošle nedelje Milorad Mažić bio delegiran kao glavni sudija, kasnije je ta odluka promenjena, što se ispostavilo pogubnim po Nišlije.

Spartak sa igračem više i 2 penala do Lige Evrope

U prvom poluvremenu imali smo prilike da vidimo dobar, dosta ujednačen fudbal. Obe ekipe imale su par šansi da povedu.

Totalni obrt na terenu desio se u 49. minutu kada je sudija Obradović neočekivano pokazao crveni karton najboljem strelcu Radničkog Milanu Pavkovu, nikome na terenu nije bilo jasno zbog čega. Nakon toga subotički Spartak prešao je u ofanzivu.

Golman Nišlija Živković zaustavio je 4 izgledne šanse pre nego što je sudija Obradović prvi put pokazao na belu tačku.

Igrao se 64. minut kada su se u duelu u šesnaestercu našli Čečarić i Stanković, Čečarić je teatralno pao preko Stankovića i to je bilo dovoljno da sudija svira kazneni udarac.

Sa bele tačke precizan je bio Nemanja Nikolić čime je Spartak poveo sa 1:0.

Niški fudbaleri su nakon dve sporne situacije klonuli duhom, svesni da će sa igračem manje teško doći do preokreta, a potpuno ih je dotukao detalj iz 77. minuta.

Posle krilnog centaršuta igrača Spartaka lopta je prošla kroz noge defanzivcu niške ekipe, ali je sudija obradović video ono što niko drugi nije, da ga je pogodila u ruku i ponovo pokazao na belu tačku.

Nemanja Nikolić, ponovo je bio precizan i tako praktično odveo svoj tim u Evropu. Do kraja susreta svi su čekali samo da se meč završi, domaći nisu ni pokušali posle toga da napadnu ponovo, utakmica je završena rezultatom 2:0.

Niški fudbaleri besni su napustili teren jer su propustili šansu da nišku publiku obraduju sa nekoliko evropskih utakmica na jesen.

Nišlije nisu jedini koji su nezadovoljni izašli iz ovog meča. Odluke sudije Obradovića izazvale su burne reakcije na društvenim mrežama, čak je penal iz 77. minuta nazivan najsmešnijim penalom ikada.

Spartak posle ove pobede ima 37 bodova i treći je na poziciji Lige Evrope, Radnički ima 34 boda, Voždovac 33, Čukarički 32.

Spartaku je dovoljan bod protiv Partizana sledeće subote, ostali zavise od rezultata Subotičana i epiloga u Kupu.

Radnički će u poslednjem kolu u četvrtak 17. maja na stadionu Čair dočekati kruševački Napredak.

Iako utakmica nema takmičarski značaj igrači Radničkog imaće priliku da se oproste od publike za ovu sezonu koja je u protekloj deceniji bila najuspešnija za niški klub.