Radnički poražen u Novom Pazaru

radnički

Radnički je u devetom kolu Linglong Superlige Srbije poražen na gostovanju od Novog Pazara sa 2:1.

Radnički je poveo golom Škrbića iz penala u 18. minutu, a preokret domaćima doneli su Ratković u 36. i Aganspahić u 78. minutu.

Meč u Novom Pazaru imao je dva potpuno različita poluvremena.

U prvom je Radnički u potpunosti kontolisao situaciju, ali nije uspeo da ovaj deo igre reši u svoju korist. U drugom je niška ekipa ostala bez igre, a Pazarci su znali to da kazne i zabeleže drugu pobedu u sezoni.

Radnički je od samog starta uspostavio terensku inicijativu, delovao je dosta bolje od domaćina i poveo je u 18. minutu. U 17. minutu je Pejović sa centra poslao dugačak pas ka desnoj strani za Tomića. Bivši fudbaler Novog Pazara je odlično primio loptu u kaznenom prostoru, prevario Adnana Islamovića, a ovaj ga je srušio žestokim startom. Sudija Jovanović je odmah pokazao na belu tačku, a precizan sa 11 metara bio je Miljan Škrbić, koji je postigao svoj peti gol u prvenstvu, za 0:1.

Mogao je gostujući tim da do 30. minuta reši pitanje pobednika, ali njegovi fudbaleri nisu bili konsentrisani u završnici napada. Mitrović je u 20. minutu bio u sjajnom solo-prodoru, sve je uradio kako treba, do šuta. Tukao je pravo u golmana Vujanca iz izgledne pozicije sa 16 metara.

Sedam minuta kasnije je mladi Mitrović poslao perfektan pas u prazan prostor za Škrbića, napadač Radničkog je izašao sam pred Vujanca, koji je uspeo da mu okroti udarac sa sedam metara.

Novi Pazar je do izjednačenja stigao pravo niotkuda, iz svoje prve napadačke akcije na utakmici. Golu je kumovala veoma loša reakcija veznog reda i zadnje linije Nišlija.

Maksimović je prelako i potpuno neometan povukao loptu sa centra ka opasnoj zoni, otvorilo mu se dosta prostora, a on je poslao lep pas na levu stranu ka Seadu Islamoviću, koji je dolazio u punom trku. Islamović je iz prve uputio oštar centaršut ka vrhu peterca, a tamo je utrčao Ratković i došao do lopte pored petorice igrača Radničkog. Usledila je rutinska egzekucija nogom, za 1:1.

U drugom poluvremenu Radnički nije bio na nivou. Nije se proslavio ni domaćin, ali je bio konkretniji. Pokušavali su i jedni i drugi da dugim loptama dođu do neke šanse, ali se ništa ozbiljnije nije dešavalo do 78. minuta, kada je Novi Pazar postigao pobedonosni pogodak.

Napadač Aganspahić je primio jedan dugačak pas na 30 metara od gola i leđima okrenut od istog. Prilikom samog prijema je „otresao“ Bjeličića, a onda se u stuštio ka šesnaestercu. U punom trku je izbegao klizeći start Stankovića i silovitim udarcem sa desetak metara zakucao loptu u mrežu, za konačnih 2:1.