Radnički poražen od Crvene zvezde u gostima sa 4:0, na startu nove sezone u Superligi Srbije.

Izabranici Tomislava Sivića su u prvom poluvremenu pružili jak otpor šampionu Srbije, imali su dve stative i nekoliko odličnih šansi, ali na kraju su ipak doživeli poraz sa četiri gola razlike, jer je Zvezda znala kako da kazni brojne promašaje.

Igrao se drugi minut kada je Bukari volej udarcem zakucao loptu pod prečku Drobnjakovog gola, ali je taj pogodak poništen zbog toga što je prethodno dosuđen penal za crveno-bele. Rukom je u svom kaznenom prostoru igrao Gruzijac Tolordava. Kazneni udarac je sigurno realizovao Katai za 1:0.

Radnički je po primljenom golu bio taj koji je imao inicijativu i za nekih desetak minuta je pokazao veliki ofanzivni potencijal, koji će sigurno doneti rezultat u nastavku sezone. Pogodile Nišlije su čak dva puta stativu preko Save Petrova i imale još nekoliko prilika.

Mitrović je konstantno probijao Gobeljića po levoj strani i primorao je Dejana Stankovića da promeni formaciju i pošalje Erakovića na mladog reprezentativca Srbije. U tom periodu je i Jovanović propustio sjajnu šansu, kada je glavom gađao zamalo pored gola, a “projektil” Pejovića iz daljine efektno je zaustavio Borjan.

Kazna za ove promašaje stigla je preko Zvezdinog novajlije Kangve. Reprezentativac Zambije je dobio loptu unutar šesnaesterca od Ivanića, namestio se i uputio neodbranjiv udarac, za 2:0 u 25. minutu.

Nije Zvezda tu stala, pa je već u 31. minutu imala prednost od 3:0. Strelac je bio Pavkov, koji je pokupio promašaj Ivanića i prosledio loptu u nebranjeni deo mreže.

Ivanić je pogodio prečku dva puta u prvom poluvremenu

Sa rezultatom 3:0 se otišlo na pauzu, a moglo je biti puno više pogodaka na obe strane. Konačnih 4:0 postavio je Bukari već u 46. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, (od 80. Leković) Eraković, Dragović, Rodić, Kangva 7, Kanga, Bukari (od 71. Mustafa), Katai (od 80. Stanković), Ivanić (od 80. Lučić), Pavkov (od 71. Sanogo).

RADNIČKI: Drobnjak, Aksentijević, Tolordava, Mlađović, Jovičić (od 80. Savić), Pejović, Mićibući, Dimić, (od 72. Veselinović), Mitrović, Jovanović, (od 58. Tomić), Petrov (od 58. Štulić)