Radnički pobedom otvorio Superligu

Fudbaleri Radničkog pobedom su otvorili sezonu u Superligi Srbije, pošto su u meču prvog kola savladali novosadski Proleter rezultatom 3:0.

Radnički je tokom svih 90 minuta bio mnogo bolji rival, zasluženo je osvojio tri boda i ostvario najubedljiviji trijumf u premijernom kolu.

Izabranici Sima Krunića su od prvog minuta krenuli u juriš prema golu Proletera, a mreža Novosađana načeta je u 11. minutu. Čumić je prošao po levoj strani i odlično uposlio Mihajlovića, čiji je udarac sa tri metra bravuroznom intervecijom zaustavio golman Petrić, ali je na “otpadak” natrčao Noma i zakucao loptu pod prečku, za 1:0.

Niški tim je nastavio sa napadima, pa je prednost duplirao u 24. minutu. Taras Bondarenko je poslao perfektan pas u prazan prostor, a Mihajlović je izbegao ofsajd zamku, istrčao sam pred golmana Petrića i rutinski ga savladao.

Petrić je početkom drugog poluvremena sačuvao Proleter od teškog poraza, pošto je uspeo da odbrani zicere Čumiću i Mihajloviću, te silovit šut Nome sa 15 metara.

Konačan rezultat postavljen je u 77. minutu, kada je dosuđen slobodan udarac za domaće. Na fantastičan način ga je izveo Veljko Batrović, koji je samo 60 sekundi ranije ušao u igru, i savladao nemoćnog Petrića.

RADNIČKI – PROLETER 3:0 (2:0)

Niš, 21. jula. Stadion Čair. Sudija: Bojan Nikolić. Strelci: 1:0 Noma 11.- 2:0 Mihajlović 24.- 3:0 Batrović 77.

RADNIČKI: Knežević, Todorovski, Stevanović, Ostojić, S. Đorđević, Bondarenko, Noma (od 63. Meleg), Tomić (od 75. Batrović), Jirka, Čumić, Mihajlović (od 83. Bojović).

PROLETER: Petrić, Mitrović, Pejić (od 54. Pantić), Balabanović (od 55. Jedigaruan), Mirosavljev, Novaković, Čolović, Klimaco, Radinović, Andrejević, Jovanović (od 69. Marjanović).

Simo Krunić, Radnički:

-Trebala nam je ovakva utakmica i ovakva pobeda. Bilo nam je jako teško da igramo tri dana posle eliminacije iz Evrope od Flore, a ja sam veoma zadovoljan reakcijom mojih igrača. Dali su sve od sebe, zasluženo su pobedili i ja bih im čestitao na večerašnjoj partiji. Čestitao bih i Proleteru na fer i korektnoj igri. Ja sam se iskreno pribojavao ovog meča. Prvo kolo je uvek neugodno, Proleter je promenio puno igrača u svom sastavu i bilo nam je teško da se spremimo za njih. Moji fudbaleri su večeras na pravi način izneli teret prvog kola, pokazali da su pravi i ja sam uveren da ćemo iz meča u meč biti sve bolji.

Milić Ćurčić, Proleter:

-Čestitam Radničkom na zasluženoj pobedi. Radnički je izuzetno kvalitetna ekipa, sa dobrim trenerom i igračima i ja sam i u najavi meča rekao da nas u nišu čeka mnogo težak posao, bez obzira na njihov rezultat u Ligi Evrope. U prvom poluvremenu smo bili jako loši i tada je domaćin prelomio susret u svoju korist. Iskoristili su sve naše slabosti, pokazali snagu i u nastavku nismo mogli da se vratimo.