Radnički na Čairu podelio bodove sa Vojvodinom

FK Radnički - Vojvodina; Foto: FK Radnički

U 29. kolu Super lige Srbije, fudbaleri Vojvodine su u Nišu odigrali nerešeno 1:1 protiv Radničkog.

U okviru pretposlednjeg kola ligaškog dela Superlige Srbije Radnički Niš ugostio je ekipu Vojvodine.

Novi trener Radničkog Dragan Antić nije uspeo da opravda očekivanja u svojoj debitantskoj utakmici odigravši nerešeno sa Vojvodinom, što je izazvalo burnu reakciju kod niških navijača kojima se novonastale promene u klubu ne dopadaju.

Igrači najboljeg niškog kluba dobro su otvorili utakmicu stvorivši vrlo rano dve ozbiljne prilike preko Aleksandra Stanisavljevića i Milana Pavkova.

I pored brojnih šansi koje su u nizu stvarali izabranici trenera Antića, prvo poluvreme završeno je bez golova.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena u 46. minutu Vojvodina je bila prinuđena da utakmicu nastavi sa igračem manje, jer je Vinsent Okeuhie dobio drugi žuti karton.

Ova sudijska odluka razjarila je šefa stručnog štaba Vojvođana Iliju Stolicu pa je sudija bio prinuđen da ga udalji sa terena direktnim isključenjem. Ta promena na terenu nije mnogo uticala na goste jer su u 54. minutu poveli golom Lazara Zličića.

Šef stručnog štaba Vojvodine Ilija Stolica, početkom drugog poluvremena, napustio je mesto pored klupe, a potom i stadion, nezadovoljan suđenjem na današnjem meču.

Ubrzo nakon primljenog gola trener Dragan Antić uveo je u igru nedavno smenjenog kapitena Aleksandra Jovanovića čiji je ulazak u igru propraćen velikim ovacijama sa tribina.

Igrači Radničkog imali su priliku da poravnjaju rezultat sa bele tačke preko Milana Pavkova, međutim golman Vojvodine Emil Rockov bio je sigurniji i odbranio je penal.

U nastavku utakmice Nišlije su krenule na sve ili ništa što je urodilo plodom u 89. minutu kada je Nemanja Stanković zatresao mrežu golmana Rockova i tako doneo bod domaćoj ekipi.

Igrači Radničkog su ovim remijem zadržali 3. mesto na tabeli i sada čekaju ishod utakmice Čukarički – Spartak Subotica posle koje će znati da li će na tom mestu i ostati.
U poslednjem kolu Superlige Srbije Radnički Niš gostovaće u Kruševcu ekipi Napretka.

Superliga, 29. kolo: RadničkiNiš – Vojvodina 1:1 (0:0)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: BojanNikolić

Strelci: 0:1 Zličić (54. minut), 1:1 Stanković (89. minut)

Radnički: Živković, SašaStojanović (od 58. Slaviša Stojanović), Mrkić, Stanisavljević, Aksentijević, Petrović, Subić (od 67. Stanković), Mićić, Pavkov, Babić, Bulatović (od 55. Aleksandar Jovanović)

Vojvodina: Rockov, Saničanin, Zličić (od 68. Lakićević), Arsić (od 46. Avramovski), Antić, Vukasović, Jovančić, Radovanović, Kalezić (od 80. Lazarević), Putinčanin, Okeuhie