Pregled sportskog vikenda

Ovog vikenda smo imali priliku da ispratimo poslednje kolo ženske odbojke. Šta se još događalo na terenima u Nišu, a i van njega, pogledajte u pregledu.

Fudbal

Budućnost Popovac-Meševo 3:2 (1:2)

Fudbaleri Budućnosti iz Popovca su u subotu 15.04. od 16 časova dočekali Meševo u Sportskom centru ’Oliver Jevtić’ u okviru 22. kola Srpske lige Istok.

Domaći su savladali goste iz Kruševca rezultatom 3:2 (1:2) posle preokreta i dokazali da su bolji na terenu.

Prvo poluvreme:

Ekipa Meševa je bolja ušla u utakmicu i već u 3. minutu su postigli evrogol. Vukašin Tomić je sa skoro pola terena izveo prekid i poslao dugu loptu u kazneni prostor na drugu stativu, ali je golman domaćih loše procenio let lopte koja je završila u njegov dalji ugao.

Nakon pogotka, gosti su nastavili sa presingom i kontrolisali utakmicu. U 10. minutu Milošević pravi penal za Budućnost nakon igranja rukom u svom šesnaestercu. Nikola Nikolić je preuzeo odgovornost i bio precizan sa bele tačke.

U nastavku se uglavnom igralo na sredini terena, a fudbaleri Meševa su imali veći posed loptu i uglavnom napadali po desnoj strani, gde domaći nisu imali načina kako da zaustave Nikolića koji je imao sjajne prodore po desnoj strani.

U 20. minutu, Petrović je pokušao goste da dovede do novog vođstva. Šutirao je sa distance, ali je golman domaćih Stamenković uhvatio loptu. Tri minuta kasnije Tomić je opet pokušao iz slobodnog udarca da iznenadi Stamenkovića, ali je ovog puta čuvar mreže Popovčana bio siguran.

Fudbaleri Budućnosti su imali novu priliku da preokrenu rezultat u 28. minutu preko Milanovića koji je imao sjajan prodor po levoj strani i ubacio loptu u kazneni prostor, a Stojanović je glavom šutirao preko gola.

Nova prilika za goste iz Kruševca u 30. minutu. Tomić je sa centra poslao dugu loptu na levi bok gde je pronašao Cojića, a on uputio centašut do Pavlovića, ali je on šutirao iznad gola. Izabranici Bobana Stankovića su imali novu šansu u 38. minutu. Đorđević je uputio centaršut u peterac do Ranđelovića, a on glavom šutirao preko gola.

U finišu prvog poluvremena Meševo dolazi do novog vođstva katastrofalnom reakcijom golmana Stamenkovića. Pavlović je šutirao sa ivice šesnaesterca, a čuvar mreže Popovčana ispustio loptu iz ruke, a onda ona dolazi do Petrovića koji je predriblao Stamenkovića i doveo svoj tim u novo vođstvo. Na odmor se otišlo rezultatom 2:1 za ekipu Meševa.

Drugo poluvreme:

U drugom delu fudbaleri Budućnosti su preuzeli inicijativu i nametnuli svoju igru. U 55. minutu domaći dolaze do novog izjednačenja. Stojanović je šutirao, ali je njegov šut izblokiran, nakon odbitka lopta je došla do Milanovića koji se dobro snašao i postigao pogodak.

Nakon toga, još jedan pogodak za ekipu iz Popovca, koja dolazi do prvog vođstva na utakmici. Milanović je imao prodor po desnoj strani i ubacio loptu u kazneni prostor, a Miletić glavom smestio u gol.

Nakon dva brza pogotka, domaću fudbaleri su kontrolisali igru i nisu dali protivniku da stvori neku konkretniju šansu do 70. minuta, kada je rezervista Petrović šutirao sa desne strani, ali je Koković, koji je ušao na poluvremenu bio siguran.

Minut kasnije usledila je nova prilika za Budućnost. Milanović je imao stopostotnu šansu. On je primio loptu i šutirao sa nekih sa 7,8 metara od gola i kada su svi već ustali da se raduju jer su videli loptu u gol, ona je otišla pored leve stative.

Do kraja utakmice nije bilo nekih značajnijih šansi. Fudbaleri Budućnosti su rutinski priveli meč kraju i ostvarili važnu pobedu za dalji nastavak šampionata.

Popovčani još uvek čvrstvo drže treću poziciju sa 43 boda i naredni duel igraju u Brzom Brodu gradski derbi. Fudbaleri Meševa su na sedmom mestu sa osvojenih 32 boda i naredno kolo dočekuju Topličanin.

Nakon utakmice, šef stručnog štaba Popovčana, Boban Stanković rekao je da su u utakmicu ušli loše i da im se to dešava često u poslednje vreme.

,,Od očaja do sjaja. Ušli smo loše u utakmicu, to nam se često događa u poslednje vreme. Jedno poluvreme uvek odigramo kvalitetno, drugo ne. Imamo dosta povređenih igrača, koji i sa povredama igraju i tu je verovatno naš najveći problem jer je roster malo ugrožen. Utakmice nije bila toliko lepa, ali smo na kraju zadovoljni rezultatom’’.zaključio Stanković.

Timok 1919-Brzi Brod 0:2 (0:1)

Ekipa Brzog Broda gostovala je u Zaječaru ekipi Zaječara u subotu 15.04. od 16:00 časova u okviru 22. kola Srpske lige Istok.

Gosti su slavili rezultatom 2:0 i odneli veoma važnu pobedu u borbi za opstanak.

Golmana gostiju Milana Stefanovića je već u 3. minutu igre dobro zagrejao Nikola Tričković koji je šutirao iskosa sa leve strane. Danas veoma raspoloženi Andreja Stamenković je u 14. minutu je šutirao sa desetak metara sa leve strane ali pored gola golmana Aleksandra Jovanovića.

Nikola Tričković je sredinom prvog dela igre prešao na desno krilo pa su zaječarci pokušavali da sa te strane ugroze gol gostiju. U 31. minutu je na njegov centaršut Mihajlo Jelić glavom šutirao pored gola gostiju. Gosti iz Niša su strpljivo čekali svoju šansu i dočekali je u 37. minutu.

Andrija Stamenković bio je autor najlepšeg momenta na meču. Fenomenalan šut iz slobodnog udarca u same rašlje golmana Aleksandra Jovanovića ućutao je mnogobrojnu publiku u Zaječaru.

Na startu drugog poluvremena Šef Stručnog štaba Timoka 1919 Vojkan Rajčić, umesto mladog Aleksandra Ilića uveo je u igru iskusnog Dejana Mašića koji je pokušavao da poveže konce na sredini terena ali bezuspešno. Gosti iz ekipe Brzi Brod su se odlično branili i pokušavali iz brzih kontri da ponovo iznenade domaćina.

U 78. minutu nakon greške na sredini terena ponovo je lopta došla do Andrije Stamenkovića koji odlično asistira do Miladina Okičića koji je u situaciji „jedan na jedan“ bio uspešniji od golmana Aleksandra Jovanovića i postigao drugi gol za svoj tim.

Igrači Timoka 1919 su danas izgledali kao „raštimovani orkestar“, uputili su samo jedan udarac u okvir gola i nalaze se u vrlo teškoj situaciji.

Od narednog vikenda zaječarcima slede četiri paklena kola sa ekipama koje trenutno zauzimaju prva četiri mesta u Srpskoj ligi „Istok“ i biće veoma teško da osvoje neki bod. U igri su još 24 boda ali su šanse za opstanak sve manje. Četvrtoplasirani SFS Borac iz Paraćina biće naredni protivnik Timoka 1919.

Brzi Brod se nalazi još uvek na pretposlednjem mestu, ali sa istim brojem bodova 20 kao i današnji protivnik. Narednu utakmica igraju na svom terenu protiv popovačke Budućnosti u gradskom derbiju.

Radnički Svilajnac-Car Konstantin 7:0

U subotu 15.03. od 16:00 časova u okviru 22. kola Srpske lige Istok niški Car Konstantin gostovao je u Svilajncu, ekipi Radničkog.

Domaći fudbaleri su deklasirali ’’Careve’’ ubedljivim rezultatom 7:0 i naneli im 21 poraz ove sezone. Radnički se sad nalazi na petoj poziciji sa 37 osvojenih bodova i naredno kolo gostuju ekipi Pčinje.

Car Konstantin ove sezone deluje baš loše i ’’zakucani’’ na poslednoj poziciji sa svega jednim osvojenim bodom. Narednu utakmicu igraju protiv Vlasine na svom terenu.

Odbojka

Majdanpek-Stampedo 0:3 (11:25/13:25/12:25)

U petak 14.03 od 19:00 časova u poslednjem 18. kolu Druge lige Istok odbojakšice Stampeda gostovale su ekipi Majdanpeka.

Ekipa Stampeda je ubedljivo bila bolja na terenu i rezultatom 3:0 savladale odbojkašice Majdanpeka. Gošće su sezonu završile na četvrtoj poziciji sa 37 bodova, dok je domaćim igračicama za kraj pripala zadnja pozicija sa 6 osvojenih bodova.

Desetka-Leskovac 3:1 (25:16/27:25/22:25/25:10)

U petak 14.03 od 17:30 časova u poslednjem 18. kolu Druge lige Istok odbojakšice Desetke u sali osnovne škole ,,Miroslav Antić’’ dočekale su ekipu Leskovca.

Domaće odbojkašice su u poslednjoj rundi takmičenja slavile rezultatom 3:1 i prvenstvo završile na petoj poziciji sa 35 bodova. Gošće iz Leskovca su šampionat završile na pretposlednjem mestu sa 7 osvojenih poena.