Pregled sportskih dešavanja

Ovog vikenda smo imali priliku da gledamo gradske derbije u futsalu, košarci i odbojci. Koje rezultate su ostvarile ekipe iz Niša, pogledajte u našem pregledu.

Fudbal

Radnički NišVoždovac 2:3 (0:1)

U okviru 26. kola Mozzart Bet Superlige Srbije na gradskom stadionu ,,Čair’’ od 14 časova sastali su se niški Radnički i Voždovac.

Već u 10. minutu gosti su došli do pogotka, a strelac je bio Mihajlo Nešković. U nastavku su domaći preuzeli inicijativu i posed.

U 12. i 13. minutu Nišlije su propustile dve šanse. Uglavnom su igrali na polovini gostujuće ekipe. Izabranici Dragana Šarca su imali posed lopte veći deo meča.

Petar Mićin je u 30. i 31. minutu imao sjajne šanse, ali je golman Voždovca Miloš Krunić intervenisao.

Radnički je ušao bolje i odlučnije u drugo poluvreme. U 62. minutu Miljan Skrbić postiže izjednačujući pogodak.

Samo dva minuta kasnije gosti se vraćaju u utakmicu, a strelac je bio Haris Kadrić. U 73. minutu Voždovac povećava prednost na 3:1 golom Vukašina Đurđeviča.

U 85. minutu Damjanović postiže autogol i smanjuje na 3:2. Ipak do kraja utakmice Nišlije ništa značajnije nisu uradile, pa su pretrpeli novi poraz.

Radnički se nalazi na 13. poziciji sa 23 osvojenih bodova iz 26 utakmica i u narednom kolu gostuje u Subotici ekipi Spartaka.

Voždovac je na sedmoj poziciji sa 39 bodova i u narednom kolu dočekuje Čukarički.

Car KonstantinDubočica 0:4 (0:1)

U okviru 17. kola Srpske lige Istok od 11:00 časova sastali su se Car Konstantin i Dubočica.

Fudbaleri Dubočice su od samog starta nametnuli svoju igru. U 8. minutu šansa za goste, ali nedovoljno precizno, 5 minuta kasnije posle akcije fudbalera iz Leskovca po levoj strani i sjajnog centaršuta Marka Đorđeviča, Dubočica postiže pogodak, a strelac je bio Dušan Savić.

U nastavku ista slika. Gosti su imali posed i kontrolisali igru. U 20. minutu Dubočica je imala sjajnu šansu, ali je nisu iskoristili. Četiri minuta kasnije još jedna šansa, ali je golman domaćih sjajno intervenisao. U 27. minutu Ivan Jović iz redova Car Konstantina dobija crveni karton zbog vređanja sudije.

U nastavku uglavnom se igralo na polovini domaćina. Gosti su imali još par sjajnih prilika, ali nisu bili dovoljno precizni. Domaći fudbaleri su imali šansu u finišu poluvremena iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored stative.

U 49. minutu gosti dolaze do pogotka, a strelac je bio Ivan Milić. Dubočica je nastavila sjajnom igrom i u nastavku.

Imali su izabranici Dejana Čelara dve sjajne šanse u 55. i 60. minutu. Domaći fudbaleri su bili totalno bezidejni i nisu stvorili nijednu šansu.

U 65. minutu gol za goste postiže Dušan Savić. Leskovčani su imali sjajnu šansu u 75. minutu, ali nedovoljno precizno. Ivan Milić u 80. minutu postiže svoj drugi gol na utakmici i stavlja tačku na ovaj susret za konačnih 4:0 za Dubočicu.

Jako bitna pobeda Dubočice koja sada prelazi na vodeću poziciji sa istom brojem bodova kao pirotski Radnički i u narednom kolu dočekuju ekipu Pčinje.

Fudbaleri Car Konstantina ostaju sa jednim bodom na poslednjoj poziciji i u narednom kolu gostuju u Zaječar ekipi Timoka.

Timočanin­-Brzi Brod 3:0 (1:0)

U nedelju 12.03. od 15:00 časova u okviru 17. kola Srpske lige Istok sastali su se Timočanin i Brzi Brod. Gostujuća ekipa je doživela ubedljiv poraz i ugrozila opstanak u ligi.

Domaćin je već u prvom poluvremenu poveo fanstastičnim golom iz slobodnog udarca. U nastavku, Brzi Brod se nije predavao i pokušao da parira Timočaninu.

Ekipa iz Knjaževca je pokazala jaku borbenost. Utakmica je uglavnom bila žustra i borbena. U nastavku domaći su postigli još dva pogotka i stavili tačku na utakmicu.

Timočanin se nalazi na desetoj poziciji i u narednom kolu gostuje u Paraćinu ekipi Borca.

Brzi Brod se nalazi na 14. mestu i u narednom kolu dočekuje Meševo.

Jedinstvo ParaćinBudućnost Popovac 1:3 (0:1)

U subotu 11.03. od 15:00 časova u okviru 17. kola Srpske lige Istok sastale su se u Paraćinu ekipe Jedinstva i popovačke Budućnosti.

Gostujuća ekipa je povela posle sjajne akcije po levoj strani i centaršuta posle kog je gol postignut glavom. Do kraja poluvremena se nije menjao rezultat.

Fudbaleri Jedinstva su na početku poluvremena iz penala postigli pogodak za izjednačenje 1:1. U nastavku gosti su igrali dobru igru i imali kontrolu lopte. Igrači Budućnosti su postigli sjajan gol za distance za 2:1. Do kraja utakmice još jedan gol Popovčana i to je konačnih 3:1.

Budućnost se nalazi na trećem mestu i u narednom kolu dočekuju ekipu Dunav Prahovo.

Jedinstvo iz Paraćina se nalazi na sedmom mestu i u narednom kolu gostuju ekipu Topličanina.

Futsal

Winter SportKalča 4:1 (2:1)

U nedelju 12.03. od 18:30 časova u okviru 19. kola druge futsal lige Srbije u hali ,,Čair’’ odigrao se veliki gradski derbi između prvoplasiranje ekipe Winter Sporta i Kalče.

U prvom delu tvrda igra obe ekipe. Stvarali su šanse i jedni i drugi. Winter Sport postigao dva brza pogotka u 9. minutu, strelac je bio Mladen Radenković, dok je minut kasnije precizan bio Petar Stevanović.

Dva minuta kasnije golom Nemanje Nedeljkovića Kalča smanjuje na 2:1. U nastavku oba tima su stvarala sjajne šanse. Domaći su imali odličnu priliku pred kraj poluvremena, ali je golman Stamenković imao odličnu intervenciju.

Gosti su promašili penal i priliku da izjednače. Na odmor se otišlo rezultatom 2:1 za domaće.

U nastavku bolja igra Winter Sporta koji je bio konkretniji. Već u 28. minutu Danilo Kostić je povisio prednost domaćih na 3:1. Gosti su pokušali da stvaraju šanse i da pariraju igri domaćih, ali im to nije uspelo.

Winter Sport je nastavljao da stvara šanse i kontroliše igru. U 37. minutu tačku na utakmicu je stavio Vladimir Ristić za konačnih 4:1.

Futsaleri Winter Sporta se nalaze na vodećoj poziciji i praktično su obezbedili plasman u viši rang i u narednom kolu gostuju ekipi Ekonomista iz Beograda.

Kalča se nalazi na sedmoj poziciji i u narednom kolu odigraće još jedan gradski derbi sa ekipom Gvozdenog Puka.

Gvozdeni PukPožarevac 6:3(3:2)

U petak 10.03. od 19:00 časova u okviru 19. kola druge futsal lige Srbije u sali ,,Šivara’’ sastale su  se ekipe Gvozdenog Puka i Požarevca.

Domaća ekipa je bolja ušla u meč i već u 6. minutu povela golom Đorđa Stojanovića. Minut kasnije Stefan Petrović povećava prednost domaćina na 2:0.

Futsaleri Požarevca se nisu predali i pokazali da su došli da se bore. Već u 8. minutu smanjuju prednost na 2:1, a strelac je bio Vladimir Simić. Minut kasnije Simić postiže pogodak za izjednačenje 2:2 i utakmicu čini zanimljivijom.

Ekipa Gvozdenog Puka se brzo vratila u meč i već u 14. minutu vratila prednost na 3:2 golom Đorđa Stojanovića. Na poluvreme se otišlo rezultatom 3:2 za domaće.

U drugom poluvremenu bolja igra domaćih. U 22. minutu svoj treći pogodak postiže Đorđe Stojanović i povećava prednost svog tima na 4:2. Gosti su odmah u narednom napadu smanjili prednost na 4:3, a strelac je bio Goran Lepojević.

U 33. minutu svoj četvrti pogodak na utakmici postiže Đorđe Stojanović iz penala. Konačnih 6:3 za Gvozdeni Puk postavio je Filip Miljković u 35. minutu.

Futsaleri Gvozdenog Puka se sada nalaze na trećem mestu i u narednom kolu igraju gradski derbi protiv ekipe Kalče.

Požarevac se nalazi na devetoj poziciji i u narednom kolu dočekuju Smederevo.

NaisaKikinda 24:24 (14:13)

U subotu 11.03. od 18:00 časova u okviru 17. kola ARKUS lige u sali osvnone škole ,,Miroslav Antić’’ sastali su se Naisa i Kikinda.

Rukometašice Naise su bolje ušle u utakmicu. U 10. minutu domaće su imale prednost od 7:2. Anastasija Nedeljković je bila sjajna na golu, a Jelena Knežević i Olivera Nikolić su bile odlične i imale sjajne golove.

Kikinda je brzo uspela da podigne igru i da parira igri Naise. Izabranice Slavka Krnjajca su dosta promašivale zicere i na poluvreme se otišlo sa rezultatom 14:13.

Uglavnom se igralo gol za gol. Rukometašice Naise su uglavnom imale prednost od dve razlike tokom poluvremena. Gošće su svojom agresivnom igrom u jednom trenutku uspele da preokrenu rezultat u svoju korist.

Trener domaćih je pokušao tajm autima da probudi svoju ekipu, ali su njegove izabranice nastavile sa greškama.

Završnica meča i više nego uzbudljiva. Pri rezultatu 23:23, kapitenka Naise Olivera Nikolić četiri sekunde pre kraja postiže pogodak za 24:23, ali u zadnjoj sekundi sudija svira sedemrac za Kikindu i isključuje Oliveru.

Domaće rukometašice se nalaze na devetoj poziciji i posle pauze 25.03. idu na teško gostovanje ekipi Jagodine koja je na vodećoj poziciji.

Kikinda se nalazi na mestu ispod današnjeg protivnika sa tri boda manje i u narednom kolu dočekuju Jagodinu.

,,Pre svega zahvaljujem se domaćinima na gostoprimstvu. Ponosan sam na svoju ekipu, ostavile su srce na terenu. Da li je moglo više, možda jeste. Loše smo ušli u utakmicu, ali smo se na moju veliku sreću vratili i verujem da moja ekipa može još dosta toga da postigne. Nama je da radimo i da se grčevito borimo za opstanak.’’Dejan Karanović, trener Kikinde.

,,Čestitam kolegi na jednoj borbenoj utakmici. Dominirali smo prvih desetak minuta i onda smo ušli u neku našu kolotečinu koja nas prati od mog dolaska ovde. Drugo poluvreme nervozno. Veliki pritisak loše utiče na nas. Treba da se pokaže ko si i šta si, borbenost nije sve, treba malo i glava da se uključi.’’ – govorio je Krnjajac o utakmici.

Nažalost utakmicu su obeležile kontroverzne odluke sudija iz Novog Sada.

Trener Naise osvrnuo se na loše suđenje:

,,Na kraju kad se boriš, da izgineš, onda počinju neka druga posla na koja više ne mogu da ćutim. Ovo me prati već neku treću ili četvrtu utakmicu da uvek se neke sile sruče na nas, kakve su to sile ne znam ni sam. U prvih par utakmica nisam sumnjao, sad već počinjem da sumnjam u sve i svašta, a moraću sam sa sobom da razmislim o svemu. Voleo bih da to uradi svaki akter ove utakmice, a i one što sam igrao protiv Inđije, protiv Šapca. Voleo bih sve da se pogleda, pa ako treba da se kažnjava, neka.’’ – zaključio je Krnjajac.

Košarka

Junior-Ratnici 90:63 (24:16/21:18/21:13/24:16)

U subotu 11.03. od 16:30 časova u okviru 4. kola prve muške regionalne lige Istok play out u sali osnovne škole ,,Dušan Radović’’ u gradskom derbiju odigrali su ekipe Juniora i Ratnika.

Junior je bolje ušo u utakmicu i imao bolju kontrolu igre. Ekipa Ratnika nije uspela da parira protivniku. Na kraju četvrtine domaći stiču prednost od 8 koševa 24:16.

Ekipa Ratnika je uspela da isprati igru protivnika, ali ne u dovoljnoj meri. Izabranici Vladmiria Delčića su bili bolji u prvom delu i na poluvreme odlaze rezultatom 45:34.

U trećoj i četvrtoj četvrtini rutinska završnica sa igrače Juniora koji odnose velliku i ubedljivu pobedu rezultato 90:63.

,,Bitna pobeda za nas u gradskom derbiju. Uspeli smo da budemo dovoljno mirni i fokusirani tokom celog meča i to je dovelo do toga da dobijemo ovu utakmicu. Čestitao bih igračima na pristupu i zalaganju i ekipi Ratnika na fer i korektnoj igri. Već smo se okrenuli narednoj utakmici. Dolazi nam odlična ekipa iz Dimitrovgrada i nadam se da nastavljamo niz pobeda.’’ Vladimir Delčić, tener Juniora.

,,Spremali smo dobro utakmicu cele nedeljem, ali jednostavno došao je takav dan da smo ostali bez energije. Nije ispoštovan dogovor iz svlačionice. Čestitam ekipi Juniora na pobedi i fer i korektnoj utakmici.’’ Saša Damnjanović, tener Ratnika.

NišTopličanin 88:73 (21:16/26:18/19:21/22:18)

U subotu 11.03. od 18:30 časova u okviru 4. kola prve muške regionalne lige Istok play off u sali osnovne škole ,,Dušan Radović’’ sastali su se Niš i Topličanin.

U prvoj četvrtini Nišlije su imale bolju kontrolu igre i uspele da dođu do prednosti od 21:16. Druga četvrtina još bolja igra košarkaša Niša i na poluvreme se otišlo sa rezultatom  47:34.

Treća četvrtina zanimljiva. Ekipa Topličanina je uspela da nametne svoju igru i učini utakmicu zanimljivijom. Na kraju trećeg perioda gosti dobijaju rezultatom 21:19.

U polsednjoj četvrtini domaći košarkaši su uspeli da vrate svoju igru i nadigraju protivnika. Na kraju Niš odnosi pobedu rezultatom 88:73.

Niš se nalazi na trećoj poziciji sa tri boda manje od drugoplasiranog gradskog rivala Konstantina i u narednom kolu igraju gradski derbi sa tom ekipom.

Topličanin  se nalazi na sedmoj poziciji i u narednom kolu gostuju prvoplasiranoj ekipi Bora.

MarinosPanteri 77:66 (16:16/21:23/17:16/23:11)

U subotu 11.03. od 12:30 časova u okviru 4. kola prve muške regionalne lige play off u sali ,,Šivara’’ sastale su se ekipe Marinosa i Pantera.

Obe ekipe su ušle žestokom borbom u utakmicu. U prvom periodu se igralo koš za koš i na kraju četvrtine rezultat je 16:16.

U drugom periodu ekipa Pantera uspeva da nametne svoj stil igre, ali Marinosi se brzo vraćaju u meč i do samog kraja četvrtine pariraju protivniku. Gosti su bili bolji i na poluvreme se odlazi rezultatom 39:37 za Vranjance.

U nastavku se nastavlja borba. Zanimljiva utakmica do kraja četvrtine. Marinosi uspevaju da steknu malu prednost u igri. I u ovom periodu se igralo koš za koš. Na kraju trećeg perioda domaći bolji.

U poslednjem periodu gosti su pali u igri. Marinosi su uspeli skroz da nametnu svoj stil igre i dominirali su tokom čitave četvrtine. Na kraju odnose važnu pobedu rezultatom 77:66.

Domaći se nalaze na četvrtoj poziciji sa bodom manje od ekipe Niša i u narednom kolu dočekuju Bin.

Gosti iz Vranja se nalaze na petoj poziciji sa istim brojem bodova kao današnji protivnik i u narednom kolu gostuju ekipi Knjaževca 1950.

BorKonstantin 81:71 (25:19/22:19/19:21/15:12)

U subotu 11.03. od 18:00 časova u okviru 4. kola prve muške regionalne lige Istok play off sastale su se ekipe domaćeg Bora i Konstantina.

U prvoj četvrtini dominantna igra domaće ekipe. Gosti su uspeli da se vrate u meč, ali nedovoljno da ugroze protivnika. Na kraju prvog dela Bor stiče prednost od 25:19.

Konstantin popravlja utisak u drugoj četvrtini i uspeo je da parira protivniku. Na kraju ekipa Bora uspeva da nametne svoju igru i na poluvreme odlazi sa rezultatom 47:38.

U trećem periodu odlična igra obe ekipe. Nišlije su uspele da nadigraju protivnika i na kraju četvrtine dolaze na 21:19. U poslednjoj četvrtini bolja igra domaćina koji odnosi važnu pobedu i preuzima vodeću poziciju.

Bor u narednom kolu dočekuje ekipu Topličanina, dok Konstantin igra gradski derbi sa ekipom Niša.

StudentKaraburma 87:64 (21:10/21:18/24:19/21:17)

U nedelju 12.03. od 16:30 časova u hali ,,Čair’’ u okviru 20. kola druge ženske lige niški Student dočekao je Karaburmu.

Odličan početak domaćih košarkašica koje su u jednom trenutku imale 7:0. Izabranice Slađana Ivića su uspele da nametnu svoj stil igre i nadigraju svoje protivnice. Na kraju prvog perioda rezultat je bio 21:10.

Košarkašice Karaburme su uspele da se koliko toliko vrate u utakmicu. Student je sve držao pod kontrolom i nastavio sa odličnom igrom. U prvom poluvremenu bolja igra domaćih i na odmor odlaze sa rezultatom 42:28.

Domaće su nastavile u istom ritmu i dinamičnom igrom. Gošće su pokušale da pariraju košarkašicama Studenta, ali im to nisu dozvolile. Ekipa Slađana Ivića zasluženo vodi.

U poslednjem periodu Student je rutinski završio utakmicu rezultatom 87:64. Odnose veoma važnu pobedu u borbi za plasman u viši rang.

Domaće košarkašice se nalaze na drugom mestu sa dva boda manje od prvo plasirane i istim brojem bodova kao Proleter.

Karaburma se nalazi na sedmoj poziciji.

,,Devojke su preskočile prvi od tri stepenika koji nas vodi u Prvu ligu. Čestitke za rezultat. U Beogradu smo od Karaburme izgubili sa dve razlike. Dobro smo otvorili utakmicu, dali do znanja da samo pobedom otvaramo put ka željenom cilju. Konstrolisali smo igru. Rezultat je bio u nekim trenucima varljiv. Na +10 nije bilo moguće da nas Karaburma ugrozi, ali promenom odbrane i efikasnim napadima ostišli smo na veću razliku od 20 poena. Karaburma je ekipa koja dugi niz godina postoji uz vođstvo iskusne Anđelke Nešić koja je sa klubom igrala i Prvu ligu. Želim joj naredne sezone plasman u viši rang.’’ Slađan Ivić, trener Studenta.

Odbojka

Utakmica između Mladenovca i Niša nije se odigrala, jer je odložena.

StudentDesetka 3:1 (25:22/24:26/25:21/25:21)

U subotu 11.03. od 14:30 časova u okviru 13. kola druge ženske lige Istok u sali osnovne škole ,,Miroslav Antić’’ u gradskom derbiju sastale su se odbojkašice Student i Desetka.

Neizvesno do samog kraja. Odbojkašice Desetke su bolje i agresivnije ušle u utakmicu. Domaće na ,,papiru’’ se nisu predavale tek tako. Uzbudljiva i agresivna igra obe ekipe u nastavku. Student za nijansu bolji i dobija prvi set rezultatom 25:22.

Period meča koji je bio još uzbudljiviji. Na početku seta odbojkašice Studenta imale su odličnu kontrolu igre i u jednom momentu prednost +10 (15:5). Odbojkašice Desetke su uspele da se vrate u meč i preuzmu inicijativu od domaćih. Na kraju drugog seta 26:24 za gošće koje izjednačuju rezultat na 1:1.

U trećem setu dobra igra Studenta. Domaće odbojkašice su uglavnom imale kontrolu igre. Na kraju seta Student preuzima opet 2:1.

Domaće su u poslednjem setu imale kontrolu igre i držale meč u svojim rukama. Na kraju su rutinski dobile utakmicu rezultatom 3:1 i odnele veoma važnu pobedu i polako se približavaju ulasku u viši rang.