Pregled sportskih dešavanja

Zanimljive utakmice odigrale su se u Nišu proteklog vikenda. Radnički se vratio na pobednički put, bilo je nerešenih rezultata i poraza. Detaljan pregled pročitajte u nastavku.

Fudbal

Spartak SuboticaRadnički Niš 0:1 (0:1)

U nedelju 12.03. od 15:00 časova u Subotici, sastale su se ekipe Spartaka i niškog Radničkog u okviru 27. kola Mozzart Bet Superlige Srbije.

U duelu koji je za oba današnja rivala bio od izuzetnog značaja, Radnički je pokazao znatno bolju i organizovaniju igru i sasvim zasluženo u Niš nosi vredna 3 boda. Meč na samom severu Srbije protekao u je u visokom ritmu, borbenoj igri i terenskoj inicijativi Radničkog.

Nišlije su napadale i pretile golu Dubljanića, a jedini pogodak na meču viđen je u 34. minutu. Loptu je po desnoj strani nekoliko desetina metara nosio Jamkam, dodao ju je u pravom trenutku do Belakovića koji je iz protivničkog kaznenog prostora uposlio Petrova. Prvi udarac Save
Petrova odbranio je golman domaćih Mišo Dubljanić, ali je lopta koju je odbio ponovo došla do Petrova koji je ovog puta zakucao u mrežu Spartaka.

Ispostaviće se da je ovo konačan rezultat meča, jer Spartak
nije uspevao da probije odlično postavljenu odbrambenu liniju Radničkog, a gosti su umeli da do kraja meča dobrom igrom u polju sačuvaju rezultat i prete Spartaku iz kontranapada.

Ovom pobedom Radnički je na tabeli pretekao današnjeg rivala i ekipu Javora i trenutno zauzima 11. poziciju i u narednom kolu dočekuje Čukarički.

,,Čestitam mojim igračima na prikazanom karakteru i igri danas. Bili smo u situaciji da nam je pobeda imperativ i oni su na najbolji mogući način odgovorili izazovu. Borili su se kroz čitav meč i „ginuli“ su jedan za drugog na terenu. Idemo na pauzu da se što bolje pripremimo za preostale
mečeve. Čestitam na fer i korektnoj igri i igračima Spartaka i želim im sve najbolje u nastavku šampionata’’
– Dragan Šarac, trener Radinčkog.

Budućnost PopovacDunav Prahovo 0:0

U nedelju 19.03. od 15:00 časova u okviru 18. kola Srpske lige Istok na stadionu ,,Begavica’’ u Popovcu sastali su se Budućnost i Dunav Prahovo.

Utakmica je završila rezultatom 0:0. Igra obe ekipe uglavnom bezidejna, bez mnogo prilika. Budućnost Popovac se nalazi na trećem mestu i u narednom kolu  igraju sa ekipom Car Konstantina, dok se Dunav Prahovo nalazi na pretposlednjem mestu i u narednom kolu dočekuju OFK Topličanin.

Timok 1919Car Konstantin 4:1 (2:0)

U nedelju 19.03. od 15:00 časova u okviru 18. kola Srpske lige Istok u Zaječaru sastale su se ekipe Timoka i niškog Car Konstantina.

Prvo je u 13. minutu zapretio Uroš Nikolić udarcem u okvir gola, a gosti su u narednom napadu uzvratili istom merom preko mladog Miloša Bisinića. U oba slučaja odbrana je odlično reagovala tako da su mreže mirovale.

Nakon igranja rukom Stefana Nikolića u svom šesnaestercu i opravdano dosuđenog jedanaesterca mrežu nišlija načeo je u 32. munutu utakmice Dejan Mašić, jedan od najiskusnijih pojedinaca na terenu.

U poslednjim sekundama prvog dela meča na centaršut Miloša Slavkovića, centarfor Timoka 1919 Mihajlo Jelić glavom šalje loptu u mrežu golmana Miloša Perića i duplira prednost.

Na samom startu drugog dela, rezervista Timoka 1919, Marko Cokić malo neoprezno obara rukama Nemanju Arizanovića u peterac a vrlo dobri sudija Marko Ćirić pokazuje na penal.

Siguran sa bele tačke bio je mladi Nemanja Todorović koji je smanjio vođstvo zaječaraca na 2:1. Ovaj brzi gol nišlija nije poremetio domaće igrače koji su u nastavku svom snagom krenuli još jače.

Igrao se 59. minut kada je mladi Luka Bogojević probio po levoj strani i odlično centrirao u srce šesnaesterca ali je Mihajlo Jelić sa pet metara promašio ceo gol.

Sedam minuta kasnije na asistenciju Uroša Nikolića jedan od najboljih pojedinaca u redovima zaječaraca, Mihajlo Jelić se iskupio za prethodni promašaj i postigao svoj drugi gol na meču, a treći za Timok 1919. U 77. minutu u strelce se upisuje i Uroš Nikolić na odlično dodavanje Miloša Slavkovića.

Ekipa Timoka se nalazi na 13. mestu i u narednom kolu dočekuje ekipu Pčinje. Car Konstantin se nalazi na poslednjem mestu i u narednom kolu dočekuju u gradskom derbiju ekipu Budućnost iz Popovca.

OFK Brzi BrodMeševo 2:1 (1:1)

U nedelju 19.03. od 15:00 časova u okviru 18. kola Srpske lige Istok na stadionu u Brzom Brodu sastale su  se ekipe Brzog Broda i Meševa.

Ekipa Meševa je povela u prvom minutu utakmice, ali to je bilo to što je pokazala u prvom poluvremenu. Uglavnom se igralo na polovini gostiju. Ekipa Brzog Broda je konstantno napadala i držala posed. Nakon prekida domaći dolaze izjedačenja 1:1.

U drugom poluvremenu gosti su preuzeli inicjativu i stvorili dobre šanse, ali je golman domaćih imao dobre intervencije. Imao je Brzi Brod svojih šansi, gde su u završnici utakmice pretvorili u pogodak. Do kraja utakmice se nije menjao rezultat i domaći fudbaleri odnose pobedu rezultatom 2:1.

Brzi Brod se nalazi na 13. mestu i u narednom kolu dočekuju pirotski Radnički, dok se Meševo nalazi na šestoj poziciji i u narednom kolu dočekuju Borac iz Paraćina.

Košarka

NišKonstantin 78:92 (23:27/22:20/13:25/20:20)

U subotu 18.03. od 18:30 časova u okviru petog kola Prve muške regionalne lige Istok play off u sali osnovne škole ,,Dušan Radović’’ u velikom gradskom derbiju sastali su se Niš i Konstantin.

Prva četvrtina

Ekipa Konstantina je bolje ušla u utakmicu i stvorila bolje prilike. Niš je pokušao da parira gostima i da stignu rezultat, ali nisu uspeli. Na kraju prve četvrtine izabranici Milana Tubića su poveli rezultatom 27:23.

Druga četvrtina

U drugom periodu odlična igra obe ekipe. Niš je pokazao da se nije predao i usepli su da pariraju motivisanoj ekipi Konstantina. Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 47:45 za goste, koji su za nijansu bili bolji.

Treća četvrtina

Konstantin je ušao agresivno u treći period i držao igru u svojim rukama. Gosti nisu dopustili domaćima da nametnu svoju igru. Na kraju trećeg dela, Konstantin dobija ubedljivo rezultatom 25:13.

Četvrta četvrtina

U poslednjoj deonici domaći košarkaši su se probudili i uspeli da pariraju gostima. Igralo se koš za koš u vrlo dinamičnoj i zanimljivoj igri. Na kraju Konstantin odnosi vrlo važnu pobedu i nalazi se na drugoj poziciji sa istim brojem bodova kao prvoplasirani Bor. Niš se nalazi na četvrtoj poziciji i ima 17 bodova, kao i njihov gradski rival Marinos.

JuniorDimitrovgrad 86:81 (28:16/24:23/22:20/12:22)

U subotu 18.03. od 14:30 časova u okviru petog kola Prve muške regionalne lige play out Istok u sali osnovne škole ,,Dušan Radović’’ odigrali su Junior i Dimitrovgrad.

Odličan početak domaćih koji su na startu postigli tri trojke i napravili seriju od 9:0. Nakon što je trener gostiju zatražio tajm aut, oni su uzvratili trojkom. Junior je nastavio sjajno da kontroliše utakmicu i prvu deonicu dobio rezultatom 28:16.

U drugom period Dimitrovgrad je bolje počeo I napravili su seriju od 9:0. Posle tajm auta Vladimira Delčića, trenera domaćih, ekipa Juniora se probudila i nastavila sa odličnim partijama i kontrolom igre. Na poluvremenu rezultat je bio 52:39 u korist domaćih košarkaša.

Domaći košarkaši su uglavnom držali sve pod kontrolom. Igrači Dimitrovgrada se nisu predali tek tako i tokom čitave četvrtine su jurili rezultat i pokušavali da stignu protivnika. Na kraju treće deonice rezultat je bio 22:20 za ekipu Juniora.

U poslednjem periodu, košarkaši Dimitrovgrada su upotpunosti nadigrali svog protivnika. Imali su sjajnu kontrolu igre i uspeli su da iskoriste pad koncentracije domaćih i nametnu svoju igru. Na kraju ove deonice rezultat je bio 22:12 u kosti gostiju, ali to nije bilo dovoljno da se savlada ekipa Juniora koja dobija ovaj meč rezultatom 86:81.

Izabranici Vladimira Delčića se nalazi na četvrtoj poziciji i u narednom kolu gostuju u Beloj Palanci, ekipi Mladost-Vesna. Dimitrovgrad se nalazi na drugom mesto i u narednom kolu dočekuju Radan.

JablanicaRatnici 93:80 (29:23/21:23/26:16/17:18)

U petak 17.03. od 18:30 časova u 5. kolu Prve muške regionalne lige Istok play out  Ratnici su gostovali  ekipi Jablanice.

Domaći su odmah na startu pokazali jaku i dinamičnu igru i nisu dopustili gostima da imaju loptu u posedu. Dobra igra Jablanice koja prvu deonicu dobija rezultatom 29:23.

U drugom delu izabranici Saše Damnjanovića uspeli su da se vrate u utakmicu i nametnu svoju igru. Odlična druga deonica, dinamičan ritam obe ekipe. Ovaj period gosti su dobili rezultatom 23:21, a na poluvreme se otšlo rezultatom 50:46 za Jablanicu.

Jablanica je pokazala da je bolja i iskusnija ekipa. Nadigrali su protvnika i skor nametnuli svoju igru. Agresivna igra im je donela rezultat 26:16 na kraju trećeg dela.

U poslednjoj deonici domaći su prepustili inicjativu gostima. Ekipa Ratnika je uspela da se vrati u utakmicu i da parira protivniku. Uspeli gostujući košarkaši da dobiju ovaj deo utakmice rezultatom 18:17.

Na kraju pobedu odnosi Jablanica rezultatom 93:80, koja je na vodećoj poziciji i u narednom kolu gostuju ekipu Rtnja.

Ratnici se nalaze na šetom mestu i u narednom kolu dočeukuju Vlasotince.

Odbojka

NišKlek Srbija Šume 3:1 (25:21/25:22/25:27/25:19)

U subotu 18.03. od 15:00 časova u okviru 19. kola Prve muške lige u hali ,,Čair’’  ekipa Niša dočekala je Klek Srbija Šume.

U prvom setu odlična igra obe ekipe. Vodila se prava borba do samog kraja, da bi domaći osvojili prvi set, rezultatom 25:21. U drugom setu isto dinamičan, gosti su dodali gas, ali ipak Niš osvaja i drugi set rezultatom 25:22 i 2:0 u setovima.

Treći set je bio još zanimljiviji, vodila se gusta borba. Ekipa Klek Srbija Šume je pokazala još bolju igru i uspeli su da osvoje treći set rezultatom 27:25 i smanje prednost Niša na 2:1. U poslednjem setu Niš je rutinski dobio utakmicu rezultatom 25:19 i 3:1 u setovima.

Domaći se nalaze na drugom mestu sa dve utakmice manje od prvoplasirane ekipe Borca iz Starčeva i u narednom kolu gostuju u Leskovac ekipi Dubočice.

Gosti su na desetoj poziciji i u narednoj utakmici dočekuju Novi Pazar.

Rukomet

Železničar 1949­­-Metalac

U nedelju 19.03. od 16:30 časova u okviru 15. kola Super B lige Istol-Zapad sastale su se ekipe Železničara 1949 iz Niša i Metalca iz Kraljeva.

U prvom poluvremenu gosti su dominirali, tako da domaći nisu uspeli da dođu do daha. Metalac je upotpunosti imao kontrolu i nametnuo svoju igru. Na kraju prvog dela rezultat je bio ubedljivih 22:8 za Kraljevčane.

U drugom poluvremenu ekipa Metalca je nastavila u istom dinamičnom ritmu sa potpunom kontrolom igre. Železničar nije uspeo da se vrati u utakmicu i da pokuša da parira protivniku. Gosti iz Kraljeva su dobili utakmicu rezultatom 42:24 i sada su na drugom mestu i u narednom kolu dočekuju Vranje.

Železničar se nalazi na devetoj poziciji i u jako lošoj formi su, jer su na poslednjih pet utakmica, četiri izgubili. U sledećem kolu gostuju ekipi Mokre Gore.