Posle 15 utakmica Železničar prvi put izgubio u plej-ofu

PLEJ-OF SUPERLIGE ZA RUKOMETAŠE: PARTIZAN-ŽELEZNIČAR 30:22 (12:11)
Plej-of-Superlige. Partizan-Železničar; Foto: RK Železničar

Niški rukometaši poraženi su od Partizana na Banjici u 6. kolu plej-ofa rukometne Superlige Srbije rezltatom 30:22. Igrači Želje zabeležili su prvi poraz posle 15 utakmica i sada više nemaju pravo na kiks.

Prvo poluvreme proteklo je dosta ujednačeno. Želja je povela odmah po početku, u šestom minutu bilo je 2:3 na strani gostiju.

Izabranici Josifa Petkovića održavali su prednost sve do 21. minuta kada je Partizan preokrenuo na 9:8. Do odlaska na odmor usledila je igra gol za gol čime je završeno prvo poluvreme rezultatom 12:11.

U nastavku sve je krenulo po zlu za Nišlije, što je rezultiralo time da u drugom poluvremenu budu deklasirani. Igrači Partizana više su želeli trijumf, i postizajući golove jedan za drugim samo su uvećavali razliku.

Niški rukometaši su za 14 i po minuta drugog poluvremena postigli samo jedan gol. Najveća razlika postavljena je u 51. minutu kada je semafor pokazivao 26:14 u korist domaćih.

Lideri na tabeli Superlige popravili su igru i realizaciju šuta u nastavku, međutim, bilo je prekasno za bilo kakve promene i utakmica se završila rezultatom 30:22.

Železničar je i posle ovog poraza prvi na tabeli, ali im je drugoplasirana Vojvodina pobedom nad Crvenom zvezdom prišla na 2 boda zaostatka.

U sledećem kolu, koje se igra 16. maja, niška Želja juriće pobedu u svojoj hali Čair protiv Zvezde koja se trenutno nalazi na poslednjem mestu na tabeli plej-ofa rukometne Superlige Srbije.

Beograd, 13. maja. Dvorana USC “Voždovac”.

Gledalaca: 200.

Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd).

Sedmerci: Partizan -, Železničar 4(3).

Isključenja: Partizan 12, Železničar 8 minuta.

PARTIZAN: Milosavljev (20 odbrana, 1 sedmerac), Trnavac, Butulija 4, Jokić 7, Živković 3, Grubić, Radovanović 1, Pavlović, Milenković 6, Minić 4, Mikić, Pižurica, Đuričić 1, Nedeljković, Stevanović 4, Maksić.

ŽELEZNIČAR: Lazić, Gemaljević (1 odbrana), Zlatanović (9 odbrana), Živković, Milovanović 1, Potkonjak, Sretenović 1, Mađar, Krsmančić 7, Stanojević 5(3), Spasić 1, Jevtić, Petković, Mirić 1, Đukić 4, Vučković 2.