Poraz Radničkog od Proletera na “Čairu”

radničkog

Fudbaleri Radničkog poraženi su od Proletera na Čairu (0-1), u šestom kolu Linglong Superlige Srbije. Gol odluke postigao je Stefan Tomović iz penala u 61. minutu.

Radnički je tokom meča imao više od igre, stvorio je nekoliko stopostotnih šansi, ali je izostala realizacija. Proleter je to surovo kaznio i upisao je prvi trijumf u sezoni.

Niški tim je u uvodnom delu susreta dva puta ozbiljno zapretio. Sjajan šut Ristića zaustavio je golman Petrić, a Duronjić je loše zahvatio loptu glavom posle centaršuta Aksentijevića.

U 30. minutu viđene su dve odlične odbrane domaćeg golmana Kahrimana u razmaku od pet sekundi. Sa leve strane tukao je Ortiz, a sa desne Milošević, oba puta po zemlji.

Na samom početku drugog poluvremena, Mićibući je srušen na ivici šesnaesterca u solo prodoru, slobodan udarac iz idealne pozicije izveo je Pejović, ali je šutirao pravo u Petrića. Odbitak je „pokupio“ Mitrović, vratio loptu u peterac, a tamo je Škrbić promašio veliku šansu. Petrić je odlično intervenisao.

Delovalo je da je to čist „zicer“, ali je još bolju šansu Škrbić imao u 54. minutu. Todoroski ga je proigrao, ovaj se okrenuo, i, sam, sa osam-devet metara tukao po sredini gola, a Petrić je bravurozno intervenisao. Pomoćni sudija je nakon ove akcije signalizirao ofsajd, ali se na snimku videlo da nedozvoljene pozicije nije bilo i da je Škrbić bolje reagovao, gol bi sigurno bio priznat u VAR sobi.

I onda, pravo niotkuda dosuđen je penal za Proleter.

Igrao se 59. minut, Danoski je šutirao iz daljine, lopta je pogodila Bjeličića, koji se bacio nakon toga, delovalo je da ga je pogodila u glavu, ali je zapravo štoper Radničkog zaustavio rukom i arbitar iz Inđije bio je vrlo odlučan u odluci da dosudi penal za goste. Odgovornost je preuzeo Stefan Tomović, Kahriman nije pogodio stranu, lopta je završila u mreži. Poslednji adut istog momenta iskoristio je trener Stanković-u igru je, uz Vukadinovića, ubacio tek pristiglog povratnika Lazara Arsića.

Pet miniuta kasnije isti igrač pao je, kao da je povučen sa leđa, u protivničkom šesnaestercu nakon duela sa Jokovićem, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

U 76. minutu, Kasalica je centrirao sa desne strane, na loptu je natrčao Vukadinović, ali je u prijemu odneo loptu suviše jako da je sa njom izašao iz granica igrališta.

Kovačević je u 82. minutu, u momentu kada je gubio kontrolu nad loptom koja je bila u njegovom posedu, na sredini terena startovao na Miloševića i dobio direktan crveni karton.

Nakon toga je Kasalica imao dobru priliku, ali nije bio precizan.

Trka Radničkog za izjednačenjem po svaku cenu, ostavila je mnogo prostora pozadi, pa je Proleter izveo nekoliko kontranapada, najopasniji u 94. minutu. Kojić je prošao po desnom boku, odigrao povratnu za Mihajlovića, ali je mladi Mitrović spasio gol.

Ovo je bio 4. meč bez pobede Radničkog i drugi poraz kod kuće, pa su ostali na samo 6 osvojenih bodova iz isto toliko mečeva i se sada nalaze na 12. mestu tabele, a zbog nezadovoljstva igrom i rezulatatima sa tribina se čulo ”Uprava napolje”.

U sledećem kolu Radnički gostuje Partizanu.