Poraz Radničkog na “Čairu” od TSC-a

radnički tsc

Fudbaleri Radničkog poraženi su od TSC-a sa 2:1, u poslednjoj utakmici 4. kola Linglong Superlige Srbije i tako doživeo prvi poraz u sezoni.

Utakmica je igrana po nesnosnoj vrućini, a TSC se bolje adaptirao na takve uslove, uspostavio je inicijativu i poveo u 31. minutu, pogotkom posle lepe akcije. Ona je počela tako što je Vukić pokušao da ugrozi gol Nišlija, ali je šutirao loše, maltene paralelno sa gol-linijom, lopte se dokopao Stanojev, vratio je svojim saigračima, usledilo je još nekoliko njihovih međusobnih dodavanja, a onda mat u tri poteza.

Tomanović, Banjac i Zec, potpuno su izigrali kompletnu odbranu Radničkog, a Đuru Zecu je ostalo da preciznim udarcem matira nemoćnog Kahrimana za 0:1.

U nadoknadi vremena pokušao je Aksentijević iz velike daljine i zatresao spoljni deo mreže, a onda je trener Radničkog Aleksandar Stanković u poluvremenu ubacio Pejovića i Kasalicu i primetna je bila nova energija na početku drugog dela.

Šansu je u 52. minutu imao Vujadinović posle kornera, šutirao je glavom, ali je odlično intervenisao golman Filipović. Dva minuta kasnije zapretio je TSC preko Banjca, koji je prevario je nekoliko protivničkih fudbalera, uleteo u kazneni prostor, ali u poslednjem trenutku u šut mu je „ušao“ Bjeličić i izblokirao ga.

Gostu su poveli sa 2:0 u 63. minutu.

Ubacio se u prazan prostor kapiten gostiju Saša Tomanović, iskoristio pas Stanojeva, lako prevario Vujadinovića, šutirao po zemlji, a lopta se od stative odbila u mrežu.

Radnički je smanjio u 72. minutu.

Najveće zasluge za ovaj gol pripadaju rezervisti Petru Ristiću. Najpre se prišunjao i ukrao loptu Nemanji Petroviću, zatim je predriblao jednog čuvara, uposlio Filipa Kasalicu, a još jednom igraču sa klupe nije bilo teško da iz „srca“ šesanesterca pošalje loptu u mrežu.

Isti fudbaler imao je stopostotnu priliku u 86. minutu.

Dobio je fenomenalnu loptu od Pejovića, izašao oči u oči sa Filipovićem, protnuo loptu koja je bukvalno odmilila koji milimetar pored stative, a arbitri su nakon toga retroaktivno signalizirali ofsajd.

Samo minut kasnije, jednako dobra prilika za izjednačenje. Ponovo je Pejović bio asistent, Ilić je dobio loptu u prostor, lobovao istrčalog Filiopovića, ali gosti su imali mnogo sreće, lopta je nezgodno odskočila od džombe na terenu i prošla tik pored stative.

U nadoknadi vremena, dva kornera je izveo Radnički, čak je i golman Kahriman otišao u protivnički šesnaesterac, ali promene rezultata nije bilo.

Radnički je doživeo prvi poraz u sezoni, trener Aleksandar Stanković prvi poraz na klupi niškog superligaša.

Ovom pobedom, TSC zadržao je  stopostotan učinak i nalazi se uz Partizan na vrhu tabele.