Partizan i Mega prvi polufinalisti Kupa

Posle jučerašnjih mečeva saznali smo prve polufinaliste kupa Radivoja Koraća, a to su Partizan i Mega.

Partizan-Spartak 91:69(23:16/30:18/20:19/18:16)

Crno-beli opravdali su ulogu velikog favorita i na kraju slavili rezultatom 91:69. Partizan je tako postao prvi polufinalista, a protivnika će saznati posle utakmice Crvene Zvezde i Borca iz Čačka. Spartak je bio ravnopravan protivnik u najvećem delu prve četvrtine. Partizan je tek pred kraj prvog dela delovao malo ozbiljnije, a na odmor su otišli sa rezultatom 53:34. Ekipa iz Subotice se nije predavala, a na tri i po minuta pred kraj treće četvrtine stigao je na 64:52. Izabranicima Željka Obradovića nije dugo trebalo da vrate razliku sa poluvremena. Do kraja utakmice, Partizan je skroz nametnuo svoju igru i ubedljivom pobedom plasirao se u polufinale. Lesor je bio najefikasniji u Partizanu sa 17 poena, Ledej i Anđušić su upisali po 14, a Avramović 13 poena.

,,Čestitke ekipi Spartaka koja je igrala dobro 25 minuta i držali se na neki 12-15 razlike. Svaka im čast na tome, mi smo odradili utakmicu. Ušli smo neozbiljno, posle smo podigli nivo, agresivnost u odbrani iz čega smo razvili kontra napade i pogodili šuteve. Znamo svi šta sledi, sledi Zvezda i spremamo se maksimalno za njih’’ poručio je Avramović

Partizan - Spartak

,,Drago mi je da smo ponovo u Nišu, koji se do sada pokazao kao izvanredan orgizator završnice kupa. Igrali smo protiv tima za koji je bilo potrebno izaći sa najmanjom motivacijom i nismo baš najbolje ušli u utakmicu i posle toga podigli ritam i održavali napadčku razliku. Čestitke Spartaku na fer i sportkoj borbi, bili su utakmici i pokušavali da se vrate’’ Željko Obradović, trener Partizana

Mega Bakset-Vojvodina 75:62(19:18/25:20/19:14/12:10)

Mega Basket - Vojvodina

Posle Partizana i košarkaši Mege opravdali su ulogu favorita koji su u četvrfinalu Kupa Radivoja Koraća u hali ”Čair” u Nišu bili bolji od novosadske Vojvodine. Utakmica je bila sa dosta žara i borbe. Od starta je Vojvodina dala do zanja da će da se bori do samog kraja. Dušan Beslać se momentalno razigrao i na samom početku je pogodio tri trojke. Njegov tim je stigao do dvocifrenog vođstva. Ipak, Mega je pokazala svoj kavlitet i ekipa Marka Baraća je postepeno smanjivala zaostatak i ubrzo preokrenuli. Oni će u polufinalu igrati protiv pobednika duela između FMP-a i Metalca.