Nišlija Nikola Jović šampion Kupa Srbije u tenisu, odlični rezultati i niških teniserki

nikola jović
Nikola Jović

Prošlog vikenda na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) u Nišu, odigran je Kup Srbije tenisera do 16 godina. Teniser ove Akademije, Nišlija Nikola Jović osvojio je šampionsku titulu.

Turnir je održan u organizaciji Teniskog saveza Srbije a Nišlija Nikola Jović  bio bolji u finalu od  Milana Cvetkovića iz Kruševca pošto ga je pobedio sa 2-0 u setovima (6/2, 7/6).

Tokom protekle nedelje igrala su se i dva državna prvenstva. Jedno u konkurenciji teniserki do 12 godina, a drugo takođe u konkurenciji teniserki do 18 godina. Teniserka niške Akademije, Nadja Mladenović stigla je do vicešampionke titule na prvenstvu do 12 godina.

Vicešampionka Srbije postala je i Anja Stanković (TAŽ), koja je ovim rezultatom tako stigla do četiri medalje u poslednjih mesec dana: šampionka regiona do 16 i do 18 godina, treće mesto na prvenstvu Srbije do 16 godina, i vicešapionka Srbije do 18 godina.

Kako kažu iz Teniske akademije Živković ovim rezultatima (TAŽ) nastavlja da ostvaruje visoke plasmane na državnim turnirima.

Toko prošle nedelje i najmlađi teniseri i teniserke ove akademije ostvarili su zapažene rezultate.

Danica Popović bila je 2. na turniru u Beogradu, u konkurenciji teniserki do 10 godina. Pavle Pavlović bio je 2. u Nišu na turniru za tenisere do 8 godina. Lazar Đokić osvojio je titulu na turniru u Nišu u konkurenciji dečaka do 9 godina. Na turniru za dečake do 10 godina, koji je odigran u Nišu prvi je bio Vladimir Stamenković a treći Milutin Marić. Svi oni su teniseri i teniserke Teniske akademije Živković.