Niški vaterpolisti poraženi u petom susretu sa Šapčanima

VK Nais - VK Šabac; Foto: VK Nais

Niški vaterpolisti poraženi su na Čairu od Šapca rezultatom 6:7 u okviru 9. kola vaterpolo Superlige Srbije.

Šapčani su sjajno otvorili meč i ranim golovima u prvih 3 minuta stekli prednost od 0:2. Vaterpolisti niške ekipe brzo su se osvestili i tako sustigli prednost gostiju golovima Mitrovića i Đurđevića, čime se prvi period završio rezultatom 2:2.

U drugoj četvrtini na Čairu, imali smo priliku da vidimo ujednačenu borbu. Gosti su najpre poveli preko Velkića, a domaći izjednačili golom Miloševića, te su vaterpolisti obe ekipe otišle na odmor pri nerešenom rezultatu.

Treći period utakmice je za domaće bio sušan, što su gosti mogli bolje da iskoriste. Na post u napadu Naisa Šapčani su odgovorili samo jednim golom Velkića čime je postavljen rezultat od 3:4 pred odlučujuću četvrtinu.

Izabranici trenera Lukovića žustro su otvorili poslednji kvartal serijom 3:1 i po prvi put u meču poveli u odnosu na Šapčane. Pogađali su redom Mitrović, Ivetić i Đurđević.

Niški vaterpolisti imali su priliku da povedu sa 2 gola razlike u nekoliko navrata, međutim dobru odbranu u ključnim momentima nije ispratio dobar napad.

Šapčani su to iskoristili i izjednačili rezultat golom Cara, da bi konačan rezultat 6:7, sa sedam metara postavio Marković u samom finišu meča.

Niški vaterpolisti se trenutno nalaze na pretposlednjoj poziciji na tabeli sa osvojena 4 boda.

U sledećem kolu VK Nais gostovaće u Valjevu ekipi Gorenja 23. maja.

Nais – Šabac 6:7 (2:2, 1:1, 0:1, 3:3)

Niš, bazen Čair;

Sudije: Raković/Milović;

Igrač više: Nais 5 (3), Šabac 8 (2);

Peterci:Nais -, Šabac 2(2);

NAIS: Lazić 12 odbrana , Mitrović 2, Pavičić, Ivetić 1, Dimitrijević, Matija Milošević, Omerović, Đorđević 2, Nikolić, Šilj, Stanković, D.Milošević 1, Stoiljković, Mladen Milošević;.

ŠABAC: Aleksić 6 odbrana, Vasović, Marković 3 (2), Repanović, Budurin, Velkić 2, Car 1, Ilić, Trkulja, Tenđera 1, Petrovski, Cvetković, Popović, Meshki.