Niški tenis ima mlade talente: Nina Krstić osvojila četiri turnira

Nina Krstić dominatna; Foto: TAŽ

Nakon sjajnih rezultata tenisera i tenierski Teniske akademije Živković u starijim konkurencijama, niški tenis ima i mlade nade.

Nina Krstić i u 2018. nastavlja pobednički niz. Nina ima 10 godina i takmiči se u konkurenciji do 10 godina, a samo je tokom juna igrala 5 finala. Nije bilo završnice turnira bez nje, a čak 4 je završila kao šampionka.

“Išla sam sa turnira na turnir, nije bilo lako da sve to uskladim, ali sam na kraju uspela da ovaj mesec završim sa fenomenalnim rezultatima”, prenosi utiske Nina Krstić.

Nina je početkom meseca osvojila titulu na Državnom školskom prvenstvu u Zaječaru, nakon toga je bila druga na međunarodnom turniru CHAMPIONS BOWL u Beogradu.

Usledila su dva Otvorena prvenstva Niša na kojima je stigla do šampionskih titula. Poslednji u nizu turnir je odigran u Zaječaru gde je Nina bila bolja od teniserke iz Bora.

Pored Nine, u poslednjih mesec dana zapažene rezultate iz mlađih kategorija su ostvarili i Luka Stanković sa nekoliko šampionskih titula, tu su i Natalija Nikolić, Anastasija Cvetković, Radovan Petrović, Aleksa Vučković, Maksim Mitrović, Uroš Živković, Nadia Mladenović…

Ovim takmičarskim rezultatima TAŽ nastavlja da neguje kvalitet rada u pionirskoj i juniorskoj konkurenciji, sa posebnim aspektom na rad škole tenisa za najmlađe.