
Mašinski fakultet u Nišu obeležava 58 godina postojanja i rada u petak, 14. decembra. Svečana akademija povodom obeležavanja Dana Fakulteta biće održana sa početkom u 12 časova uz prisustvo najuglednijih zvanica univerzitetske javnosti, resornih ministarstava, predstavnika lokalne samouprave, i uz prigodan kulturno-umetnički program.
Po peti put u istoriji Fakulteta povodom Dana Fakulteta biće dodeljene zlatne diplome generaciji studenata, koja je diplomirala na Mašinskom fakultetu u Nišu pre 50 godina, kalendarske 1968. godine.
Dekan Mašinskog fakulteta ističe da su najveći ponos fakulteta studenti i da je ovo prilika da im se uruče vredne nagrade, koje su obezbeđene zahvaljujući nesebičnoj podršci grada, ali i firmi, kompanija i preduzeća sa kojima fakultet godinama sarađuje.
Od osnivanja do danas na Fakultetu diplomiralo je više od 6000 diplomiranih, master inženjera, 188 magistara i 156 doktora nauka. Danas na Mašinskom fakultetu radi 99 nastavnika i saradnika, 10 istraživača na projektima, kao i 41 nenastavni radnik.
Na Fakultetu se trenutno realizuje 13 međunarodnih projekata, kao i 28 nacionalnih projekata koje finansira Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.
- Uhapšen muškarac u Nišu osumnjičen za trgovinu oružjem
- Dom zdravlja Niš – besplatni preventivni pregledi bez uputa i zakazivanja
- Dačić: Helikopter za gašenje požara stiže u Niš, pojačava se vatrogasna služba u Toplici, više ljudi, dronovi
- Studenti u blokadi Filozofskog: Odbor Univerziteta u Nišu dao „zeleno svetlo“ Fakultetu srpskih studija uprkos sudskoj odluci
- Od 20.juna letnji red vožnje u Nišu
























