Gradski derbi u futsalu pripao Kalči

KalčaGvozdeni Puk 4:2 (2:2)

U sredu 15.03. od 19:30 časova u okviru 20. kola druge futsal lige Srbije u hali ,,Čair’’ u gradskom derbiju sastali su se Kalča i Gvozdeni Puk.

Prvo poluvreme:

Domaći futsaleri bolje su ušli u utakmicu i imali kontrolu igre. Već u 3. minutu su imali šansu koji nisu uspeli da iskoriste. Dva minuta kasnije opet prilika za Kalču, ali golman gostiju je bio siguran. Petar Nikolić je aktraktivnim udarcem doneo domaćima prednost od 1:0 u 5. minutu.

Ekipa Gvozdenog Puka se probudila u 7. minutu utakmice i stvorili šansu koju nisu uspeli da realizuju. Nastavili su izabranici Pavla Pavlovića da napadaju i u 10. minutu nova šansa koju nisu iskoristili. Gosti su u 12. minutu stigli do izjednačenja (1:1) autogolom Nikole Ristića.

Nakon postignutog pogotka, Gvozdeni Puk je preuzeo inicijativu i već u 14. minutu Stefan Petrović je preokrenuo rezultat (1:2). Minut kasnije imali su još jednu šansu, ali nedovoljno precizno. U 17. minutu Nenad Rančić postiže pogodak za domaće i izjednačio na 2:2. Do kraja poluvremena ekipa Kalče je imala još jednu šansu koju nisu iskoristili. Na poluvreme se otišlo rezultatom 2:2.

Drugo poluvreme:

Obe ekipe su krenule dinamično. Redjale su se prilike na obe strane. U 21. minutu priliku su imali gosti, ali je golman Kalče sjajno intervenisao. Domaći futsaleri imali su dobru priliku dva minuta kasnije, ali nedovoljno precizno. Odmah u narednom napadu Gvozdeni Puk je uzvratio i golman Kalče je opet sjajno intervenisao. Kalča je stvorila tri šanse u tri minuta, ali svi šutevi završili su pored gola.

U 30. i 31. minutu Gvozdeni Puk je imao dve dobre šanse koje nisu iskoristili. Futsaleri Kalče su imali kontru koju je Aleksandar Stojković u 31. minutu realizovao u pogodak i doveo svoj tim u vođstvo od 3:2. Golman Kalče je imao dve dobre odbrane u 34. minutu i sprečio goste da dođu do novog izjednačenja.

Futsaler Kalče Nikola Ristić u 38. minutu je stavio tačku na utakmicu golom iz sjajnog solo prodora.

Važna pobeda Kalče koja se nalazi na petoj poziciji i u narednom kolu igraju protiv Smedereva u gostima.

Gvozdeni Puk se nalazi na šestoj poziciji i u narednom kolu dočekuju Ekonomist.