Četvrti poraz u nizu Radničkog iz Niša, Napredak slavio sa 1:0

Niški Radnički poražen je Kruševcu od Napretka (1:0) u 26. kolu Superlige. Nišlije su tako zabeležile četvrti poraz u nizu.

Iako je imao više šansi Radnički iz Niša završio je meč bez bodova. Nišlije su poražene ovog puta u Kruševcu od Napretka. Kruševljani su svoju jedinu šansu, krunisali golom Bastajića u 47. minutu i tako osvojili sva tri boda.

Bilo je uzbuđenja u finišu meča, kada je u nadoknadi vremena, u 98. minutu, sudija Lukić dosudio penal za goste iz Niša zbog starta nad Stajićem. Ipak, nakon poziva iz VAR sobe i gledanja snimka, sudija je promenio svoju prvobitnu odluku, pa su Nišlije ostale bez prilike  uzmu bar bod u Kruševcu .

Posle meča, novi trener Radničkog Dejan Joksimović kratko je prokomentarisao utakmicu.

“Fudbal je još jednom pokazao svoju surovost. Ne dobija uvek ekipa koja ima više šansi. Inicijativu i kontrolu koju smo imali, ali i prilike, ne uspevamo da pretočimo u pobedu. Ovo je skup odličnih pojedinaca, ali mi još nismo tim. Verujem da ćemo što pre postati tim”, rekao je Joksimović.

Sa 23 boda Radnički je ostao na 14. poziciji. U narednom kolu, nakon reprezentativne pauze, Nišlije dočekuju Mladost iz Lučana.