
Iz stranke Slobode i pravde saopštavaju da medijska hajka vlasti povodom dešavanja od prošlog petka u Nišu i erupcije besa građana prema SNS-u neće sakriti činjenicu da Nišlije imaju platu nižu od proseka. Dodaju da se “SNS režim godinama krije iza lažnih podataka i fingiranih izveštaja o ekonomskom “napretku”, dok narod u Nišu i širom juga Srbije sve teže preživljava”.
Jelena Milošević predsednica GrO SSP Niš i narodna poslanica kaže da dok vlast neprekidno plasira priče o rastu plata, realnost je surova.
“Prosečna plata u Nišu je za 23% niža od prosečne plste u Novom Sadu i za čak 30% niža od prosečne plate u Beogradu. Dakle, građani Niša su, zahvaljujući nesposobnoj vlasti SNS-a, osuđeni na život ispod granice dostojanstva”, navodi Milošević.
Za to vreme kako kaže, u Nišu se gase radna mesta, zatvaraju fabrike a gradska vlast nameće nova poskupljenja – grejanje, voda, porez na imovinu. Nemačke cene na niške plate.
“Građani se suočavaju sa sve većim troškovima života, dok im primanja jedva pokrivaju osnovne potrebe. Prosečna neto plata u Nišu iznosila je 102.833 dinara u januaru 2025. godine, što je ispod republičkog proseka, a ne pokriva ni prosečnu potrošačku korpu koja je preko 105.000 dinara”, kaže Milošević.
Dodaje da rastuće nezadovoljstvo građana Niša prema lokalnoj vlasti i politici SNS-a više se ne može sakriti – koliko god režimski mediji pokušavali da fingiraju stvarnost.
“Protesti i otpor građana sve su jači, jer narod ne pristaje da ćuti dok bahati funkcioneri iz Beograda, poznati kao koordinatori, dolaze u Niš da se šepure i ponižavaju ovaj grad, istovremeno ga pljačkajući i urušavajući svaku mogućnost razvoja. Niš neće ćutati, doveli su nas na ivicu siromaštva, sad nema nazad”, izričita je Jelena Milošeić