
Aleksandar, sin Stanike Gligorijević koja je poginula na naplatnoj rampi Doljevac, rekao je u emisji „Da sam ja neko“, na TV N1, da više ne veruje u pravdu i sumnja da je snimak obrisan.“Da je vozač vozio, ne bi se krila ta dva minuta“,uveren je.
Aleksandar je postavio pitanje, zašto je predsednik gledao snimak, kad je to trebalo da uradi sud. „Da je vozač vozio, ne bi se krila ta dva minuta“, uveren je.
Pet godina je prošlo od nesreće na naplatnoj rampi Doljevac u kojoj je poginula Stanika Gligorijević a nekoliko ljudi povređeno, među kojima je bio i Zoran Babić. Godinama se spekulisao ko je vozio “škodu” koja je velikom brzinom uletela u naplatnu rampu, ali je na kraju osuđen Dejan Stanojević koji je priznao da je vozio. Sumnju da je to možda ipak bio Babić, podgrevala su “ključna 2 minuta snimka” koja niko nije video sem predsednika Vučića. Posle tačno pet godina zastareva mogućnost da neko bude osuđen za prikrivanje dokaza.
„Meni je sve bila… Majka… Kada ujutro nekog ispratiš i onda se on nikad ne vrati… Da je bar dat snimak, makar bi znali ko je to uradio. Sve se krije nešto, nema smisla“, rekao je gostujući u emisiji „Da sam ja neko“ sin Aleksandar.
Dodao je i da sada slučaj zastareva i da – „ni tu ništa ne možemo“, a na pitanje kako se oseća čovek kada je tako bespomoćan, odgovara – nikako.
„Predsednik je rekao – strašni snimci, dobro strašni, pa strašni. Teča je bio tu, mama mu je poginula pod ramenom, njemu je tek strašno, nama je strašno… Mnoge stvari su strašne. Meni bi značilo da vidim ko je vozio, ko je kriv… Ovako kao da se krije nešto“, naveo je on.
Na pitanje da li veruje u pravdu kaže – posle pet godina, više ne.
On je postavio i pitanje,„Ko je predsednik uopšte da gleda snimak, to je prva stvar, to treba da gleda sud“.
Misli i da snimak možda i ne postoji: „Šta je snimak, uzmu i obrišu ga i gotovo“.
Na pitanje da li je pomislio da je tako kao što su rekli: „Da je vozač vozio? Ne bi se krila dva minuta“, uveren je i dodaje:
„On je (Babić) bio direktor Koridora, kao i svaki drugi direktor, šta ko uradi za to treba i da odgovara“.
Nakon svega, dobili su traktor kao pomoć. „Predsednik je dao traktor… Posle smo prošli na konkursu za mlade poljoprivrednike“, rekao je između ostalog Aleksandar i dodao da drugu pomoć nisu dobili.




















