Radnički izgubio od Makabija u Izraelu: Revanš za nedelju dana

FK Radnički

Fudbaleri Radničkog poraženi su od Makabija sa 2:0 u Netanji, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Čovek odluke bio je Vidar Kjartanson, koji je postigao oba pogotka za ekipu Vladimira Ivića.

Meč je odigran po velikoj vrućini, a niški tim nije imao rešenje u napdu protiv ekipe iz Tel Aviva, dok je u defanzivi odolevao 50 minuta.

Golman Mladen Živković je sa tri sjajne intervencije, i jednom uz pomoć prečke, čuvao gol Radničkog, ali Radnički nije uspeo da izdrži do kraja.

Domaćin je veliki pritisak izvršio u prvih 10 minuta, kada je najpre Živković zaustavio opasan udarac Atara, a potom je Kjartanson pogodio prečku.

U nastavku prvog poluvremena Makabi je imao apsolutnu terensku inicijativu, ali su se njegove akcije uglavnom završavale neuspešnim pokušajima iz daljine.

Radnički je nekoliko puta pretio preko Bondarenka i Stanisavljevića, ali nije uspeo uputi šut u okvir gola Predraga Rajkovića.

Makabi je prelomio ovaj susret sredinom drugog poluvremena, a ključni trenutak dogodio se u 51. minutu kada je Islanđanin Vidar Kjartanson iskoristio sjajno proigravanje rezerviste Golasa i dijagonalom po zemlji prevario Živkovića, za 1:0.

Izraelci su strpljivo čekali novu priliku i dočekali je u 69. minutu. Todorovski je kasno startovao i oborio Kjartansona u svom kaznenom prostoru, nakon još jednog pasa u prazan prostor za Islanđanina, pa je sudija Macoleni pokazao na belu tačku.vd makabi 7

Penal je izveo upravo Kjartanson i snažnim udarcem po sredini gola postigao i drugi gol na meču, za konačnih 2:0.

Radnički je imao igrača više u poslednjih deset minuta, zbog drugog žutog kartona Omera Atslija, ali nijednom nije direktno ugrozio reprezentativca Srbije Rajkovića.

Revanš meč je sledećeg četvrtka, 2. avgusta na niškom Čairu.

Makabi – Radnički 2:0; Foto: FK Radnički Fb Printscreen

MAKABI-RADNIČKI 2:0 (0:0)

Netanja, 26. jula. Gledalaca: 15.000. Sudijaa: Paolo Macoleni (Italija). Strelac: 1:0 Kjartanson 51.- 2:0 Kjartanson 69. iz penala. Žuti karton: Atzili (Makabi). Crveni karton: Atzili (Makabi) u 79. minutu.

MAKABI: Rajković – Saborit, Žair, Tibi, Dasa, Atzili, Rikan (od 46. Golasa), Perec, Miča (od 85. Barski ), Atar (od 66. Hozez), Kjartanson.

RADNIČKI: Živković, Stanković, Bondarenko, Pankov, Todorovski, Mićić (od 46. Aleksa Jovanović), Mijailović (od 74. Nikodijević), Grbić, Noma, Stanisavljević (od 63. Aleksandar Jovanović), Mrkić