Radnički iz Niša izborio plasman u naredno kolo Kupa

Radnički iz Niša
Radnički iz Niša Izvor: FK Radnički Niš, facebook

Radnički iz Niša je pobedom na gostovanju nad ekipom Smedereva obezbedio plasman u osminu finala Kupa Srbije. Rezultat utakmice bio je 2:1 za Nišlije.

Iako je primarni cilj, plasman u naredno kolo, ispunjen, Radnički iz Niša nema previše razloga za zadovoljstvo. Na gostovanju trećeligašu, koji se trenutno nalazi na 13. mestu, Radnički je teškom mukom izvojevao pobedu.

Prvo poluvreme su Nišlije završile sa dva gola prednosti. Prvo se u 17. minutu u listu strelaca Todor Petrović, da bi u 40. Aleksandar Kovačević duplirao prednost.

U drugom poluvremenu su mreže mirovale sve do 84. minuta, kada je Marko Bačanin postigao pogodak za ekipu Smedereva i tako postavio konačan rezultat.

Ovo je niškom timu bila prva pobeda nakon četiri utakmice. U narednoj utakmici ekipa Radničkog dočekuje drugoplasirani Partizan. Utakmica je na programu u ponedeljak u 17 časova.