Pregled sportskog vikenda

Ovog vikenda smo imali bogat sportski sadržaj, gradski derbi u košarci, nastavak sezone superlige, gde je Radnički na svom terenu savladao minimalnim rezultatom Mladost, radost Nišlijama su donele i ekipe Naise, Winter Sporta, Gvozdenog Puka, košarkaši Niša i Marinosa, odbojkaši Niša. Nažalost, jedino ekipa Kalče nije uspela da savlada Ekonomist.

Košarka

U subotu, 04.02. od 12:30 sati, u sportskom centru ,,Čair’’ odigrao se gradski derbi između Konstantina i Ratnika. Ekipa Konstantina, ubedljivo je savladala ekipu Ratnika rezultatom 97:51 (36:7/24:21/18:17/19:6). Konstantin je ušao jako u utakmicu, na poluvreme otisao je sa ubedljivom prednošću. Bili su veoma precizni u šutu za tri poena. Ekipa Ratnika je malo popravila utisak u drugoj četvrtini, ali nedovoljno da bi se ugrozila ekipa Konstantina. U drugom delu, Konstantin je nastavio još jačim tempom, i na kraju odneo ubedljivu pobedu. Konstantin je još uvek neporažena ekipa, samaksimalnim učinkom, i na dobrom je putu da se plasira u viši rang.

Konstantin - Ratnici
Konstantin – Ratnici

,, U odnosu na proslu utakmicu, evidentno je da je kvalitet domaće ekipe veći. Oni su jedna od ekipa koji su kandidat za viši rang. Nama je bila pripemna utakmica kao i prošla, što nas čeka u sledećem kolu protiv Mladosti iz Bele Palanke. Zadovoljan sam igrom danas, pogotovu u drugo četvrtini gdesmo bili malo i ravnopravni, ali to je ta jedna četvrtina kojom mi možemo da budemo zadovoljni. Želim im plasman u visi rang’’ izjavio je Saša Damnjanović, trener ekipe Ratnika.

,,Opravdali smo ulogu favorita, odigrali jednu dosta dobru utakmicu. Dobar odnos svih igrača, i idemo ka našem cilju, to je povratak u B ligu, tako se i pripremamo i trudimo se da tako igramo svaku utakmicu’’ rekao je Milan Tubić, trener ekipe Konstantina.

Takođe u subotu, u istom terminu, u 13. kolu prve muške regionalne lige istok B, u sportskom centru ,,Šivara’’ sastale su se ekipe Marinosa i Vlasotinca. Domaća ekipa je odnela ubedljivu pobedu rezultatom 75:37(23:6/22:7/16:9/14:15). Ekipa Marinosa je dominirala čitavim mečom, ali se ekipa Vlasotinca probudila tek u poslednjoj četvrtini, i to je bilo nedovoljno da se bilo šta uradi. Marinosi se nalaze na drugoj poziciji, odmah iza Bora, dok je Vlasotince poslednje na tabeli.

Istog dana, od 18.30 časova, u 13. kolu prve muške regionalne lige istok B, u osnovnoj školi ,,Dušan Radović’’ sastale su se ekipe Niša i Knjaževca. Utakmica je pripala domaćoj ekipi rezultatom 79:68(25:14/14:16/12:18/28:20).Niš je odlično otvorio utakmicu, ali se ekipa Knjaževca nije lako dala, pa je utakmica bila neizvesna sve do poslednje četvrtine, gde su ipak Knjaževčani pokleknuli, i Nišlije odnele pobedu. Niš se nalazi na trećoj poziciji, odma iza svog gradskog rivala Marinosa, imaju isti broj bodova, dok je Knjaževac na petoj poziciji. Ovom pobedom ekipa Niša se plasirala u Play off takmičenje

Fudbal

U 20. kolu superlige Srbije, na gradskom stadionu ,,Čair’’ sastale su ekipe Radničkog i Mladosti. Domaća ekipa je slavila rezultatom 2:1(1:1). Za domaće strelci su bili Pejović u 47. minutu i Srkbić u poslednjim minutima meča, a za gostujuću ekipu, gol za vodstvo postigao je mladi Jojić, u završnici prvog poluvremena. Utakmicu su obeležili jaki vetar, promašen penal domaćih i crveni karton za trenera domaćih Nenada Lalatovića.

Radnički Niš - Mladost
Radnički Niš – Mladost

Rukomet

U subotu, 04.02. od 19 časova u sportskom centru ,,Čair’’ 13. kolo ARKUS lige odigrali su Naisa i Pančevo. Domaća ekipa je slavila rezultatom 34:28(15:14). Jako zanimljivo prvo poluvreme, odlična igra i jednih i drugih, ali Naisa je za nijansu bila bolja, na odmor odlazi sa golom prednosti. U nastavku utakmice, domaće rukometašice su pojačale tempo i na kraju slavile. Ekipa Pančeva je pokazala da je tvrda ekipa, ali to je bilo nedovoljno da se savlada Naisa, koja je nametnula svoju igru. Ekipa Naise se trenutno nalazi na sedmom mestu, sa 10 bodova, istim brojem bodova kao ekipe Mladosti NP i Železničara, dok je ekipa Pančeva na poslednjoj poziciji. U narednom kolu, ekipa iz Niša ide na gostovanje u Šabac ekipi Medicinara, dok Pančevo dočekuje prvoplasiranu Jagodinu.

Naisa - Pančevo
Naisa – Pančevo

,,Zadovoljan sam pobedom, zadovoljan sam borbenošću, ali imamo taj psihički problem, gde smo unapred pobedili protivnika, što nije dobro, ali moramo da se borimo svih 60 minuta. Slomili smo protivnika u nekom 35/40 minutu i to će biti naša snaga ove polusezone’’ izjavio je trener Naise, Slavko Krnjajac.

Futsal

U subotu, 04.02. od 17h, u okviru 15. kola druge fustal lige Srbije, u sportkom centru ,,Čair’’ sastali su se Winter Sport i Smederevo. Ekipa iz Smedereva je otvorila utakmicu pogotkom, ali Winter Sport je brzo preokrenuo stvari u svoju korist i na poluvreme otišao sa ubedljivih 4:1. U drugom poluvremenu Winter Sport je dominirao, stvarao prilike, jednu za drugom i na kraju deklasirao goste iz Smedereva rezultatom 8:2. Winter Sport sa sada vodeće pozcijie na tabeli, u narednom kolu gostuje Spartaku iz Subotice, dok ekipa Smedereva dočekuje Gvozdeni Puk.

Winter sport - Smederevo
Winter sport – Smederevo

U malo kasnijem terminu, od 20 časova, u sportkom centru ,,Šivara’’ sastale su se ekipe Gvozdenog Puka i Leskovca. Utakmica je bila tvrda, bez mnogo golova. Ekipa iz Niša je savladala ekipu iz Leskovca rezultatom 2:1(1:1). U narednom kolu Gvozdeni Puk gostuje u Smederevu, dok Leskovac dočekuje Ekonomist, koji je savladao ekipu Kalče rezultatom 3:0. Kalča u narednom kolu dočekuje ekipu SAS-a.

Gvozdeni Puk - Leskovac
Gvozdeni Puk – Leskovac

Odbojka

I za kraj ovog sportkog vikenda, u nedelju 05.02. od 16 časova, u sportkom centru ,,Čair’’ u 13. kolu prve lige Srbije, Niš je savladao ekipu Parizana EFBET 2 rezultatom 3:0(25:11/25:16/25:19). Ekipa Niša se sada nalazi na trećoj poziciji i u narednom kolu gostuje Vojvodini 2, dok je Partizan EFBET 2 na pretposlednjoj poziciji i u narednom kolu dočekuje ekipu Novog Pazara.