Pregled sportskog vikenda

Pregled sportskih događaja u Nišu ovog vikenda donosi rezultate utakmica koje su od velike važnosti za pojedine klubove iz grada.

Fudbal

Radnički Niš-Čukarički 0:2 (0:2)

U nedelju, 02.04. odigrana je utakmica 28. kola Mozzart Bet Superlige Srbije između niškog Radničkog i Čukaričkog na gradskom stadionu “Čair” u 18.00 časova.

Prvo poluvreme:

U prvom poluvremenu, fudbaleri Radničkog su u prvih 10 minuta imali bolju igru i veći posed lopte, ali je ekipa Čukaričkog u 18. minutu iz slobodnog udarca preko kapitena Marka Docića postigla gol i došla u vođstvo od 1:0. Čukarički je nastavio da dominira igrom, a u 45. minutu su preko drugog gola iz penala, opet postigli gol preko Docića.

Drugo poluvreme:

U drugom poluvremenu, igra nije bila toliko sadržajna, a igrači Čukaričkog su prepustili inicijativu domaćoj ekipi. Međutim, do kraja utakmice nije bilo značajnih šansi, a ekipa Čukaričkog je odnela pobedu rezultatom 2:0.

Radnički se sada nalazi na 12. poziciji sa 26 bodova, a u narednom kolu gostuju ekipi Radničkog 1923 u Kragujevcu. Čukarički se nalazi na visokoj trećoj poziciji sa 56 bodova, a u narednom kolu gostuju ekipi Javora u Ivanjici.

SFS Borac-OFK Brzi Brod 3:2 (2:1)

U nedelju 2. aprila u 11.00 časova, u 20. kolu Srpske lige Istok, Borac i Brzi Brod su se sastali u Paraćinu.

Od samog početka utakmice, igrači Borca su pokazali da su bolji tim, imajući veći posed lopte i kontrolu nad igrom. Nije bilo uzbudljivih trenutaka sve do 13. minuta kada je domaći tim stvorio odličnu priliku na levoj strani, koju je golom nakon greške odbrane Brzog Broda krunisao Nemanja Conić.

U 18. minutu, gostujući tim je imao šansu kada je Mladen Tošić izveo slobodan udarac, ali lopta je prošla pored stative.

Andreja Stamenković je pokušao dugim udarcem iznenaditi domaćina, ali je domaći golman odbranio njegov udarac.

U 24. minutu, Danijel Zlatković je povećao vođstvo svog tima fantastičnim golom. Marko Mirkailo je poslao dug pas sa desne strane na suprotnu stranu gde ga je Zlatković primio i poslao loptu u gornji ugao sjajnim udarcem sa leve strane, a golman Brzog Broda, Milan Stefanović, je napravio spektakularnu odbranu kako bi ulepšao ovaj gol.

Dva minuta kasnije, Paraćin je mogao postići treći gol kada je Svetislav Simić šutirao nakon sjajnog kontranapada sa leve strane, ali je lopta preletela preko prečke. Ostatak prvog poluvremena uglavnom je odigran u sredini terena, a Borac je zadržavao loptu. U 34. minuti, Brzi Brod je imao šansu koju su pretvorili u gol, kada se lopta odbila od domaće odbrane, a Mladen Tošić je došao sa ivice kaznenog prostora i pogodio loptu, koja je nakon što je odskočila ispred golmana, završila u mreži.

Na poluvremenu, Borac je otišao na odmor sa prednošću od jednog gola (2:1).

U drugom poluvremenu, domaći tim je prepustio posed lopte i inicijativu gostima. U 59. minutu, nakon slobodnog udarca koji je izveo Nemanja Conić sa desne strane, lopta je ubačena u peterac, a golman Brzog Broda je imao lošu intervenciju, što je dovelo do odbijanja lopte do Davida Stojanovića, koji je povećao prednost svog tima na 3:1.

Većim delom drugog poluvremena igralo se na sredini terena, sa Borcem koji je ponovo preuzeo inicijativu i nametnuo svoj stil igre. Domaći su imali još jednu priliku u 70. minutu kada je Milan Veljković šutirao sa 20 metara, ali je njegov šut završio preko gola.

Pet minuta kasnije, Nišlije su imali šansu, a Andreja Stamenković je šutirao pored leve stative. U 80. minutu, igrač Borca, Svetislav Simić, pokušao je da iznenadi Stefanovića šutem sa pola terena, ali je golman sačuvao sigurnost.

Do kraja utakmice nije bilo ničeg značajnog, a igralo se uglavnom na sredini terena. U poslednjem minutu, David Ilić je imao priliku da obezbedi ubedljiviju pobedu za domaći tim, ali je njegov šut završio pored desne stative.

Borac se sada nalazi na četvrtom mestu sa 35 bodova i u narednom kolu dočekuje Pirotski Radnički. Brzi Brod je na predposlednjoj poziciji sa 17 osvojenih bodova i sledeću utakmicu igraju kod kuće protiv Dubočice.

OFK Topličanin-Car Konstantin 3:2 (1:1)

U subotu 01.04. u 16.00 časova u Prokuplju su odigrale ekipe Topličanina i Car Konstantina u okviru 20. kola Srpske lige Istok.

Prvo poluvreme nije bilo previše sadržajno. Ekipa Car Konstantina je već u prvom minutu imala priliku, ali je Jovan Ristić propustio priliku i poslao loptu pored gola. U 3. minutu lopta je došla do Ristića koji je probio po desnoj strani terena i poslao loptu u šesnaesterac, gde je uposlio Krivokapića, ali je on bio neprecizan i loptu poslao preko gola.

Car Konstantina nastavilja da dominira igrom na terenu, uglavnom igrajući na polovini Topličanina. U 19. minutu su postigli prvi gol, kada je Ivan Jović nakon sjajnog duplog pasa na sredini terena izašao jedan na jedan sa golmanom domaćina i prebacio loptu preko njega, postavljajući tako rezultat na 1:0 u korist gostiju. Nakon gola, niški tim je zadržao kontrolu igre i uspešno održavao posed lopte, čime su diktirali tempo igre.

U 30. minutu, Jović je dodao loptu Krivokapiću koji je sjajno prošao po levoj strani terena i uputio centaršut, ali je golman Topličanina uspeo da pokupi loptu. Dva minuta kasnije, Jović je ponovo stvorio šansu za svoj tim, dugim pasom po zemlji pronašao Ristića, koji je šutirao u donji levi ugao, ali je Novaković opet bio na visini zadatka i uspeo da uhvati loptu.

U 40. minutu, Ristić je uputio udarac sa distance, ali je golman domaćih ponovo imao dobru intervenciju i sprečio pogodak. Nakon dva minuta, isti igrač je bio u prilici za šut sa ivice šesnaesterca, ali je njegov pokušaj završio na odbrambenom igraču domaćina i odbio se preko gola.

Igrači Topličanina su u 45. minutu stvorili prvu šansu na utakmici i odmah postigli pogodak. Nakon kornera glavom je šutirao Luka Paunović koji pogađa stativu, ali je na odbijenu loptu natrčao Velimir Stanković i postiže izjednačujući pogodak 1:1. Na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom.

Ekipa Topličanina je bolje ušla u drugi deo susreta. U 51. minutu šansa za goste, Ivan Jović je probio po levoj strani, ali je njegov šut završio u spoljni deo mreže.

U 61. minutu prilika za Topličanin, Aleksandar Stamenković je uputio centaršut i uposlio Velimira Stankovića, koji je udario loptu glavom, ali samo do golmana gostiju, Miloša Petrića.  U nastavku uglavnom se igralo na sredini terena i domaći su imali veći posed.

Car Konstantin u 77. minutu dolazo do nove prednosti, kada je Jović uputio centašut sa leve strane, a na drugu stativu pronalazi Jovana Petrovića koji svoj tim ponovo dovodi u vođstvo od 2:1.

Dva minuta kasnije, golman gostiju je napravio faul i sudija pokazuje na belu tačku. Dušan Stojanović je bio precizan i u 79. minutu, Topličanin dolazi do novog izjednačenja.   Minut kasnije šansa za goste, gde Jovan Petrović postiže pogodak, ali je slavlje kratko trajalo, jer arbitar dosudio nedozvoljeni poziciju.  Nakon duge lopte Novakovića, ona stiže do Dušana Stojkovića, a on šalje pas prema rezervisti Jovanu Jovanoviću koji vara golmana Perića i u 85. minutu stavlja tačku na ovaj susret. Do kraja utakmice se nije menjao rezultatni i Topličanin odnosi pobedu rezultatom 3:2.

Domaći se sada nalaze na desetoj poziciji sa 26 osvojenih bodova i u narednom kolu gostuju Pčinji. Nišlije se nalaze na poslednjoj poziciji sa svega jednim osvojenim bodom i sledeću utakmicu igraju protiv Jagodine na svom terenu.

Budućnost Popovac-Pčinja 0:0 (0:0)

U nedelju 2. aprila u 16.00 časova, u okviru 20. kola Srpske lige Istok, Budućnost je na stadionu “Begavica” u Popovcu ugostila Pčinju.

Utakmicu je uglavnom kontrolisao domaći tim u posedu lopte, dok su pokušavali da stvore prilike, ali na kraju je utakmica završena najnepopularnijim rezultatom.

Ekipa iz Popovca trenutno se nalazi na trećem mestu sa 39 bodova i njihova sledeća utakmica biće u gostima protiv Timočanina. Pčinja je sada na 12. poziciji sa 24 boda i dočekuju Topličanin u narednom kolu.

Futsal

Winter Sport-SAS 3:2(2:1)

U subotu 1. aprila u 16.00 časova, ekipa Winter Sporta je u sali osnovne škole “Miroslav Antić” u jednom uzbudljivom meču dočekala Zrenjaninski SAS u okviru 21. kola Druge futsal lige Srbije. Ovo je bio duel prvog i drugog tima na tabeli, a domaći su zvanično osigurali plasman u viši rang takmičenja.

U prvom poluvremenu utakmice između ekipe SAS-a i Winter Sporta, SAS je bolje krenuo i već na početku imao sjajnu šansu koju je Žarko Matić propustio. Međutim, u drugoj šansi u 2. minutu, uspeo je da postigne gol i donese svojoj ekipi vođstvo od 1:0. Winter Sport je uzvratio preko Petra Marjanovića u 3. minutu, ali je lopta otišla pored stative.

SAS je nastavio sa napadima i u 5. i 6. minutu imao je nove prilike, ali su bile neuspešne – prvo je Matić pogodio stativu, a zatim je golman domaćih, Slaviša Milenković, sjajno intervenisao.

Ipak, domaći su se vratili u igru u 7. minutu kada je posle sjajne akcije Petra Stevanovića, Dimitrije Radenković postigao gol i izjednačio rezultat na 1:1. Winter Sport je brzo odgovorio i u 9. minutu Nemanja Jovanović je šutem sa distance postigao drugi gol za svoju ekipu i doveo ih u vođstvo od 2:1.

Domaći su imali još jednu priliku preko Petra Stevanovića u 15. minutu, ali je lopta prošla pored stative. U nastavku su se smenjivale šanse na obe strane, ali nijedna ekipa nije uspela da iskoristi svoje prilike. U finišu prvog dela, Winter Sport je imao priliku preko Mileta Šarenca, ali je golman Milenković sjajno reagovao i sačuvao svoj gol.

U drugom poluvremenu, Winter Sport je uspeo da preuzme kontrolu nad igrom i stvori nekoliko opasnih prilika. U 21. minutu, Milan Maksimović je uputio udarac sa distance, ali je golman gostiju bio spreman i poslao loptu u korner. Nakon udarca iz ugla, Marko Ilić je pokušao da zatrese mrežu, ali je opet golman SAS-a bio na mestu. Međutim, u 22. minutu, ekipa SAS-a je imala sjajnu kontru koju je Igor Aranitović iskoristio i postigao gol za izjednačenje 2:2.

Nakon ovog gola, domaći su pokušavali da povrate vođstvo, ali je golman gostiju uspešno odbranio nekoliko šuteva. Ipak, u 29. minutu, Vladimir Ristić je imao sjajan prodor po desnoj strani i njegov udarac je završio u mreži pored nemoćnog golmana Rodića, dovodeći svoj tim u novo vođstvo od 3:2.

Gosti su pokušali da se vrate u igru, ali su u 33. minutu pogodili stativu nakon kontranapada preko Igora Aranitovića. Do kraja utakmice, domaći su uspeli da sačuvaju vođstvo i zabeleže važnu pobedu. Winter Sport je na kraju slavio sa 3:2, povećavajući svoju prednost u odnosu na SAS na 15 bodova.

Nišlije su i dalje na prvom mestu na tabeli sa 52 osvojena boda, dok je SAS na drugom mestu sa 37 bodova. U narednom kolu, Winter Sport gostuje u Blacu ekipi Jastrepca, dok će SAS biti domaćin Gvozdenom Puku.

Gvozdeni Puk-Ekonomist 4:3 (1:2)

U subotu 01.04. od 19.00 časova u sali ,,Šivara’’ odigrala se utakmica 21. kola Druge futsal lige Srbije između ekipa Gvozdeni Puk i Ekonomist.

Utakmica je od samog početka bila otvorena i obe ekipe su igrale žustro. U 2. minutu, gosti su imali priliku preko Stefana Popovića, ali je golman Gvozdenog Puka Dušan Stojković odbranio njegov šut. U 4. minutu, Popović je ponovo imao priliku da ugrozi gol domaćina, ovog puta pokušavajući da lobuje Stojkovića, ali je ovaj bio ponovo nesavladiv.

Đorđe Stojanović iz redova Gvozdenog Puka imao je šansu u 5. minutu kada je šutirao slobodan udarac, ali njegov udarac je završio pored gola. Međutim, u istom minutu, Filip Miljković je ukrao loptu od futsalera Ekonomista i poveo sjajnu kontru, uposlivši Stefana Đačanina koji je svoj tim doveo u vođstvo.

Gosti su minut kasnije imali priliku preko Miloša Glavonjića, a Vidaković, golman Ekonomista, je bacio loptu Glavonjiću, ali je Stojković odbranio njegov šut i poslao loptu u korner.

Nakon kornera, Stefan Popović je poslao loptu Dimitriju Mihiću, a ovaj je šutnuo sa distance i doveo do izjednačenja na 1:1. U 9. minutu, golman Stojković je imao dve sjajne intervencije. Najpre je klizećim startom sprečio obećavajuću kontru, a zatim je, kada je Popović šutirao sa leve strane, bio siguran i sačuvao svoj gol.

U nastavku utakmice, ekipa Ekonomista je imala bolju inicijativu i kontrolu igre. U 13. minutu, Dimitrije Mihić je šutirao sa distance, ali je Stojković odbranio loptu. U 16. minutu, Gvozdeni Puk je imao priliku kada je Dušan Spasojević ostavio loptu za Stojanovića, a ovaj je šutirao pored leve stative. Tri minuta kasnije, greška odbrane domaćih je dovela do toga da Vladimir Jovović ukrade loptu i sjajnim šutem postigne pogodak za vođstvo gostiju od 2:1. Domaći su odmah uzvratili iz slobodnog udarca, ali je Vidaković odbranio Stojanovićev šut.

Nakon odličnog prodora futsalera gostujuće ekipe, Dimitrija Mihića po levoj strani koji je šutirao, golman domaćih, Stojković, je ponovo bio na visini zadatka. Odmah nakon ove akcije, isti igrač je imao priliku da uveća prednost, ali golman Gvozdenog Puka je uspeo da sačuva svoj tim.

Igrač domaćih, Stefan Petrović, je probio po desnoj strani i oprobao svoj šut, međutim, golman gostiju je sjajno intervenisao. U 27. minutu, ekipa Ekonomista ostaje sa igračem manje, pošto je Stefan Popović dobio crveni karton.

U 29. minutu, Stefan Petrović je imao odličan prodor po levoj strani, kada je uspeo da šutira loptu u dalji golmanov ugao i postigne pogodak za vođstvo Gvozdenog Puka od 3:2. Stefan Đačanin je uspeo da ukrade loptu gostima i pokušao da uveća prednost svog tima, ali je Vidaković, golman gostujuće ekipe, bio na mestu.

U 34. minutu, Vladimir Jovović je šutirao, ali je lopta nakon odbijanja odbrane došla do Glavonjića, čiji je šut bio neprecizan. Stojanović je imao priliku da stavi tačku na ovaj susret u 35. minutu kada je uzeo da šutira penal, ali je njegov šut golman gostiju odbranio i poslao loptu u korner. Nakon kornera, Đačanin je šutirao sa distance, ali je Vidaković ponovo bio na visini zadatka.

Nakon greške odbrane Gvozdenog Puka, Mihić je uspeo da postigne pogodak za izjednačenje, što je učinilo utakmicu još dramatičnijom. U poslednjim trenucima utakmice, gosti su dobili drugi crveni karton na meču, a ovog puta je to bio Glavonjić, koji je napravio penal. Stojanović je ovog puta bio precizan i svoj tim doveo do pobede rezultatom 4:3.

Gvozdeni Puk se trenutno nalazi na petom mestu sa 30 osvojenih bodova i u narednom kolu gostuje u Zrenjaninu, gde će se sastati sa ekipom SAS-a. Ekonomist se nalazi na desetom mestu sa 23 osvojena boda i u sledećoj utakmici igraju kao domaćini protiv Smedereva.

Smederevo-Kalča 11:3 (7:1)

U subotu 01.04. od 19.00 časova, u okviru 21. kola Druge futsal lige Srbije, ekipa Kalče gostovala je u Smederevu. Međutim, domaći su nakon prvog dela igre vodili ubedljivih 7:1, i već tada se videlo da će Smederevo odneti pobedu.

U drugom delu su gosti uspeli da postignu dva pogotka, ali to nije bilo dovoljno da se ugrozi prednost domaćih, koji su još četiri puta zatresli mrežu protivnika.

Trenutno se Smederevo nalazi na četvrtoj poziciji sa 32 osvojena boda i u narednom kolu igraju protiv Ekonomista kao gosti. Sa druge strane, Kalča se nalazi na osmom mestu sa 28 osvojenih bodova, a sledeću utakmicu igraju protiv Spartaka kao domaćini.

Rukomet

Naisa-Bor 27:21 (15:9)

U petak 31.03. od 18.30 časova odigrana je utakmica 20. kola ARKUS lige između ekipa Naise i Bora u sali osnovne škole ,,Miroslav Antić’’.

Naisa je pokazala dominaciju na terenu već od samog početka utakmice, sa čak 4 gola Sanje Stamenković, koja je doprinela da ekipa povede sa 5 golova razlike. Iako je bilo uspona i padova u toku meča, Naisa je imala duže periode kada je igrala sjajno, što je bilo veoma vidljivo u odbrani i napadu.

Isidora Sujić i Teodora Majkić su se izdvojile kod ekipe Bora, dok su kod Naise Nina Milovanović i Sanja Stamenković prednjačile po igri i golovima. Ipak, ova pobeda se može nazvati timskom, jer su igračice Naise pokazale sjajnu igru i sinergiju tokom celog meča. Iako nije bilo sumnje u pobednika, Naisa se borila da dostigne potrebnu razliku od 5 golova, što je dovelo do neizvesnosti u drugom poluvremenu.

Ipak, uz veliku podršku sa tribina, Naisa je ostvarila pobedu, a golmanka Katarina Ivanović je proglašena za igračicu utakmice. Posle meča, emocije su bile vidljive kod svih igračica, a Isidora Sujić je sportski čestitala pobedniku. Treneri Zoran Barbulović i Slavko Krnjajac izneli su svoje impresije posle utakmice.

Krnjajac je istakao da Naisa nije još uvek sigurna u opstanak, ali da je ova pobeda dala ekipi šansu da zavisi isključivo od svojih rezultata i da se izbori za opstanak u društvu najboljih.

Trenutno, Naisa ima 2 boda manje od Bora, ali i utakmicu manje, i prišla je na samo bod ekipi Radničkog iz Kragujevca, koja je poražena i u ovom kolu. U narednom kolu, Naisa gostuje ekipi Vojvodine, a na zatvaranju osnovnog dela prvenstva dočekuje ekipu Radničkog.

Košarka

Marinos-Topličanin 90:72 (19:15/25:19/24:15/22:23)

U subotu 01.04. od 12.30 časova u okviru 7. kola Prve muške regionalne lige Istok play off u Sali ,,Šivara’’ sastali su se Marinos i Topličanin.

Ekipa Marinosa je od samog starta pokazala da su odlučni da pobede i izbori se za plasman u play off. Na kraju su odneli važnu pobedu u borbi za to mesto. Domaći se nalaze na četvrtoj poziciji sa 20 poena, zajedno sa gradskim rivalom Nišom, ali i ekipom Pantera koja se nalazi na petoj poziciji.

U narednom kolu, Marinos će gostovati ekipi Pantera u još jednoj bitnoj utakmici za plasman u play off. S druge strane, Topličanin se trenutno nalazi na sedmom mestu sa 18 bodova i bori se da zadrži svoje mesto u ligi.

Ekipa će igrati protiv Niša u narednom kolu, koji se nalazi na istoj poziciji kao i Marinos. Ova utakmica će biti od velikog značaja za obe ekipe u borbi za opstanak u ligi.

Niš-Bin 20:0

Utakmica se nije odigrala i pripala ekipi Niša službenim rezultatom.

Junior-Rtanj 103:83 (27:17/20:20/30:26/26:20)

U subotu 01.04. od 14.30 časova u okviru 7. kola Prve muške regionalne lige Istok play out u sali osnovne škole ,,Dušan Radović’’ odigrale su ekipe Juniora i Rtnja

Junior je odneo važnu pobedu u borbi za opstanak i sada se nalazi na trećoj poziciji sa 21 osvjenim bodom. U narednom kolu igraju gradski derbi protiv Ratnika.

Rtanj je na poslednjoj poziciji sa 15 osvojenih poena i igra protiv poslednje plasirane ekipe Vlasotinca u direktnoj borbi za opstanak.

Knjaževac-Konstantin 61:81 (14:17/16:23/10:23/21:18)

U subotu 01.04. od 19.00 časova u okviru Prve muške regionalne lige Istok play off, ekipa Knjaževca je dočekala niški Konstantin u sali osnovne škole ,,Dimitrije Todorović Kaplar’’.

Na žalost, Knjaževčani su poraženi od Nišlija koji su ostvarili jako važnu pobedu u borbi za plasman u viši rang. Konstantin se nalazi na drugoj poziciji sa 25 osvojenih bodova, isto kao i prvoplasirani Bor. U narednom i poslednjem kolu, ove dve ekipe će odigrati direktan meč za plasman u viši rang.

Knjaževac zauzima šesto mesto na tabeli sa 17 bodova, a u narednom kolu putuje na gostovanje ekipi Bina.

Radan-Ratnici 95:90 (22:14/32:19/18:33/23:24)

U petak 31.03. od 19:30 časova u okviru 7. kola Prve muške regionalne lige Istok play out u sportsko-rekreativnom centru “Lebane” sastali su se Radan i Ratnici.

Ekipa Radana je ostvarila pobedu. U prvom delu utakmice, delovalo je da će ubedljivo pobediti goste, ali je ekipa Ratnika pokazala da nije došla da se preda. Uspeli su da se vrate u trećoj deonici, ali to nije bilo dovoljno.

Radan se nalazi na četvrtom mestu sa 20 bodova i u sledećem kolu igraju protiv ekipe Mladost-Vesna u Beloj Palanci. Ratnici se nalaze na šestoj poziciji sa 18 poena, a u narednom kolu igraju gradski derbi protiv Juniora.

Student-Srbobran 74:56 (17:8/23:16/13:16/21:16)

U petak 31.03. od 19.30 časova u poslednjem 22. kolu Druge ženske lige sva pažanja je bila uperena na utakmicu između niškog Studenta i Srbobrana u sali osnovne škole ,,Dušan Radović’’

Ekipa Slađana Ivića obezbedila je plasman u viši rang i novi je predstavnik Niša u najvišem rangu nekog takmičenja.

Odbojka

Novi Pazar-Niš 2:3

U subotu 01.04. od 20.00 časova u okviru 21. kola Prve lige Srbije u Novom Parazu sastale su se domaća ekipa i Niš.

Niš je odneo novu pobedu i potvrdio učešće u Super ligi. U narednom kolu igraju protiv Borca iz Starčeva u borbi za prvu poziciju. Nišlije su na drugom mestu sa 31 osvojenim bodom, a ekipa iz Starčeva ima bod više.

Novi Pazar se nalazi na petom mestu sa 39 osvojenih poena i naredno kolo igraju protiv Dubočice u gostima.

Vranje-Student 0:3 (15:25/19:25/15:25)

U nedelju 02.04. od 17.00 časova u okviru 16. kola Druge lige Istok u sportskoj hali u ekipa Studenta gostovala je Vranju.

Odbojkašice Studenta su rutisnki završile ovu utakmicu i nakon šest godina su obezbedile plasman u viši rang. Na vodećoj poziciji su sa 44 boda i sledeću utakmicu gostuju ekipu Pande.

Vranje se nalazi na osmom mestu sa osam osvojenih bodova, a naredno kolo igraju protiv Leskovca.

Desetka-Stampedo 3:0 (25:19/25:20/25:20)

U nedelju 02.04. od 16.30 časova u okviru 16. kola Druge lige Istok u gradskom derbiju u sali osnovne škole ,,Miroslav Antić’’ sastale su se Desetka i Stampedo.

Odbojkašice Desetke su odnele pobedu rezultatom 3:0 i sada se nalaze na petom mestu sa 29 osvojenih bodova i u narednom kolu igraju protiv Sloge u Batočini.

Stampedo se nalazi na četvrtoj poziciji sa 34 poena i sledeću utakmicu igraju protiv Kuršumlije kao domaćin.