Pregled sportskih dešavanja

Ovog vikenda imali smo priliku da vidimo poslednje kolo ženskog rukometa i gradski derbi u fudbalu. Kakvi su još rezultati bili na terenima u Nišu, pogledajte u pregledu.

Fudbal

Radnički Niš-Mladost GAT 0:1(0:0)

Niški Radnički je na gradskom stadionu ,,Čair’’ od 17:00 časova dočekao Mladost GAT iz Novog Sada u prvom kolu plej-auta Mozzart Bet Superlige Srbije. Gosti su odneli važnu pobedu minimalnim rezultatom 1:0.

Prvo poluvreme:

Izabranici Nenada Lalatovića su bolje ušli u ovaj susret i već u 3. minutu su imali prvu priliku. Nakon kornera Saša Marković je šutirao glavom, ali pravo u Rosića.

Nastavili su gosti sa napadima i u 8. minutu stvorili novu šansu, kada je Vujadinović šutirao sa distance, ali pored gola. Radnički se probudio i u 12. minutu preko Saše Marjanovića pokušali su da ugroze gol Kneževića, ali je njegov šut sa 25 metara završio pored gola.

U nastavku nezanimljivo. Ekipa Mladosti je imala veći posed lopte i kontrolu igre, uglavnom se igralo na sredini terena.

Nova šansa za Novosađane u 25. minutu kada je Ilić ubacio loptu sa desne strane u kazeni prostor, a Vujadinović sa peterca poslao loptu iznad gola. Gosti su nastavili da kontrolišu susret i u 35. minutu stvorili priliku ponovo preko Ilića koji je sa leve strane uputio centaršut u šesnaesterac, ali je Babić glavom šutirao pravo u Rosića.

Dva minuta kasnije ekipa Mladosti imala je novu priliku, kada je Marković šutirao, ali je Rosić ponovo bio na visini zadatka. Do kraja poluvremena ništa se nije dešavalo i na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.

Drugo poluvreme:

U nastavku slična slika kao i u prvom delu, totalno bezidejna igra oba ekipe.

U 58. minutu pogodak za ekipu Mladosti. Denić je probio po desnoj strani, šutirao u  bliži golmanov ugao, ali je pogodio stativu, međutim  lopta se odbila do Markovića koji je šutirao u dalji ugao Rosića i doveo svoj tim u vođstvo.

Greška odbrane Radničkog u 65. minutu, to koristi Denić koji je šutirao sa desne strane, ali je Rosić odbranio šut i poslao loptu u korner.

Marjanović je pokušao u 72. minutu da dovede svoj tim do izjednačenja, kada je šutirao slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, ali je loptu poslao pravo u Kneževića. U nastavku Radnički je preuzeo inicjativu i držao loptu u svom posedu, dok su se gosti povukli.

Sjajna šansa za domaće u 79. minutu, kada je Belaković probio po levoj strani i u peterac našao Skrbića, ali je odbrana Mladosti loptu izbacila sa gol linije.

Gosti su imali priliku da dođu do drugog gola u 83. minutu kada je Janković ubacio loptu sa leve strane, a glavom šutirao Hakman preko gola. Nakon velike greške ekipe Radničkog, gosti su imali kontru preko Mituljkića u 87. minutu koji je probio po levoj strani, ali je Rosić opet pokazao zašto je reprezentativac bio na visini zadatka.

Pokušavali su izabranici Dragana Šarca da probiju bedem Mladosti, ali su defanzivci Nenada Lalatovića bili na visini zadatka i odlično ispunjavali svoje zadatke. Petar Mićin je u 90. minutu imao šansu da donese izjednačenje, ali je Knežević imao sjajnu intervenciju.

Radinčki je sada na 12. poziciji sa 29 osvojenih bodova i narednu utakmicu gostuju u Surdulici protiv ekipe Radnika. Gosti iz Novog Sada su na poslednjem mestu sa 23 boda i u sledećem kolu dočekuju Kolubaru.

Trener Nišlija, Dragan Šarac je nakom susreta rekao da su podbacili u igri i da svu odgovornost snosi on.

,,Definitivno smo podbacili u igri. Igrali su onako kako sam ja želeo i tražio od njih. Naravno, svu odgovornost za ovo danas snosim ja, želeo sam da igram napadački sa dva špica, da probamo da pobedimo tako. Nismo odradili onako kako sam ja želeo’’ započeo je.

Dodao je da se okreću utakmici protiv Radnika i pripremi za istu.

,,Imali smo tu jedinu šansu u drugom poluvremenu, koju nismo iskoristili. Bilo je dosta grešaka, tih kontri gde nismo dobro realizovali. Gledamo da se sad spremimo za utakmicu protiv Radnika u Surdulici’’ – zaključio je Šarac.

Imao je i bivši strateg Radničkog Nenad Lalatović šta da kaže. On je istakao da je ovo njegova doktorska utakmica.

,,Ovo je moja velika pobeda danas. Doktorska utakmica, položio sam ispit sa desetkom na jednom teškom gostovanju. Moji igrači su ostavili srce na terenu. Bio je ogroman pritisak. Skroz sam promenio svoj stil igre i vidi se da se nisu snašli igrači Radničkog i danas bukvalno nisu imali udarac na gol, trebali smo da pobedimo sa 3 ili 4 gola razlike’’. – započeo je.

Nastavio je i dodao da želi Radničkom sve najbolje.

,,Doktorat Nenada Lalatovića. Ovo je posle finala kupa bila moja najbitnija utakmica u karijeri za mene, jer da smo izgubili ispao bih iz lige. Ja sam u zadnjih osam godina trener koji je uvek u prva četiri. Zadnja dva kluba su mi poslednja na tabeli, jednom sam uspeo, sad ćemo da vidimo. Ne znam koji trener je još to uradio i zato sam ponosan na sebe. Želim Radničkom opstanak, jako mi je žao što sa mnom nije uspeo’’ – zaključio je Lalatović.

Car Konstantin-Vlasina 2:0 (0:0)

Fudbaleri Car Konstantina dočekali su Vlasinu u nedelju 23.04. od 11:00 časova na Bubnju u okviru 23. kola Srpske lige Istok.

Od samog starta viđen je visok tempo i žustra igra obe ekipe. Uglavnom se igralo na sredini terena, ali su gosti bili konkretniji i držali loptu u svom posedu. Prva šansa na meču viđena je u 24. minutu kada je igrač Vlasine, Lazar Mitrović, nakon kornera šutirao sa peterca, ali je njegov udarac blokirao Velinov.

Mogli su Vlasotinčani da pobede i dva minuta kasnije, ali je udarac Stefanovića iz slobodnog udarca zaustavio Perić. Gosti su mogli do vođstva u 38. i 39. minutu, ali su šutevi Markovića završili pored gola.

U nastavku domaćin preuzima inicijativu i svoju prvu priliku na meču pretvara u pogodak. Jović je u 55. minutu izveo slobodan udarac i uputio centaršut u peterac, a Petrović je glavom poslao loptu u mrežu Vlasotinčana. Nakon primljenog gola gosti su na sve načine pokušavali da stignu do rezultatskog egala, ali ih je u tome sprečavala odbrana Nišlija.

U 64. minutu je došlo do koškanja između Jovića i Milosavljevića, pa im je glavni arbitar Ćirić pokazao put u svlačionicu. Nakon toga, igralo se na sredini terena, sa malo grubljom igrom. Uzbuđenja tek u 80. minutu kada je Todorović pokušao domaće da dovede do ubedljivije prednosti, ali je njegov šut sa distance završio pored stative.

Pet minuta kasnije, konfuzija u odbrani Vlasine. Loša komunikacija Cvetkovića i Markovića, koji je rezultirao penalom za Car Konstantin. Milan Lazarević je bio precizan sa bele tačke i udvostručio prednost domaćih za prvu ovosezonsku pobedu.

,,Carevi’’ sada imaju ukupno četiri boda i na poslednjem su mestu. U narednoj prvenstvenoj rundi gostuju u Paraćinu gde će se sastati sa ekipom Jedinstva, dok će Vlasina borbu za opstanak nastaviti na domaćem terenu protiv Pčinja.

OFK Brzi Brod-Budućnost Popovac 0:3(0:1)

U nedelju 23.04. od 16:30 časova fudbaleri Brzog Broda dočekali su Budućnost iz Popovca u okviru 23. kola Srpske lige Istok.

Skromna predstava obe ekipe u prvih 20 minuta. Popovčani su od samog početka pokazali da su konkretniji i imali veći posed lopte. U 20. minutu Stamenković je pokušao Brzi Brod da dovede u vođstvo iz slobodnog udarca, ali je šut završio pored gola.

Gosti su imali priliku u 30. minutu kada se desila konfuzija u odbrani domaćih, to je iskoristio Miljković, ali je Stefanović bio na visini zadatka. Par minuta kasnije šansa za Brzi Brod. Nakon kornera lopta dolazi do Stamenkovića koji je na drugoj stativi pronašao Damnjanovića, ali se on nije najbolje snašao, jer je njegov šut završio preko gola.

Miletić je imao šansu u 39. minutu da Popovčane dovede u vođstvo, ali je njegov šut glavom završio preko gola. Trud se na kraju isplatio. Ekipa Budućnosti stiže do prednosti u samom finišu poluvremena, nakon greške jednog od igrača Brzog Broda, to je iskoristio Đorđević, koji je uputio centaršut do Milanovića, a on postiže pogodak.

Popovčani su mnogo bolje ušli u drugi deo susreta. Već u 55. minutu dolaze do 2:0 sa linije penala. Stanković iz redova Brzog Broda je napravio grešku i predao loptu Milanoviću koji je imao solo prodor, ali ga je Stanković srušio, a sudija dosudio penal. Milanović je bio precizan sa bele tačke.

U nastavku dominacija gostiju koji su nametnuli svoju igru i držali loptu u svom posedu. Milanović je opet imao šansu u 62. minutu, ali je Stefanović imao sjajnu intervenciju i spasio svoj tim.

Pritiskali su gosti i nizali napade, dok Brzi Brod nije stvorio nijednu priliku. Izabranici Bobana Stankovića su povećali prednosti na 3:0. Vukan Đorđević je šutirao sa nekih 20 metara i lopta je odskočila ispred golmana Stefanovića i otišla u gol.

Domaći su pokušavali da organizuju igru, ali su defanzivci Budućnosti bili na visini zadatka koji su utakmicu priveli kraju i ostvarili bitnu pobedu. Oni drže treću poziciju sa 46 bodova, a sledeći duel igraju protiv SFS Borca na domaćem terenu.

Ekipa Brzog Broda nije iskoristika kiks Timoka i još uvek su na pretposlednjem mestu sa 20 osvojenih poena, a naredno kolo gostuju u Prokuplju, ekipi OFK Topličanin.

Trener Budućnosti Boban Stanković izjavio je nakon meča da su zadovoljni pobedom i da su je zaslužili.

,,Kod rezultata 3:0 moramo da budemo zadovoljni utakmicom. Iskreno mislim da smo bolji, iskoristili smo šanse i zasluženo pobedili. Žao mi je zbog situacije u kojoj se nalazi Brzi Brod, iskreno, želim im da nađu bodove spasa’’ – zaključio je Stanković.

Rukomet

Naisa-Radnički Kragujevac 29:30 (18:14)

Rukometašice Naise su u ponedeljak 24.04. od 19:00 časova u poslednjem kolu ARKUS lige u SC ,,Ćair’’ dočekali ekipu Radničkog iz Kragujevca.

Naisa je dobro počela utakmicu. Prve su povele, ali gošće iz Kragujevca su pokazale da su došle da se nadigravaju i brzo preokrenule na 3:1. Izabranice Slavka Krnjajca su nastavile sa sjajnom igrom i na poluvreme su otišle sa prednošću od četiri gola 18:14.

Činilo se i u drugom delu da će domaće rukometašice odneti pobedu i da će zauzeti bolju poziciju, ali je golmanka Radničkog, Amna Pidro sjajnim intervencijama sprečila rukometašice Naise da dođu do pobede. U poslednjim minutima meča su gošće stigle do trijumfa, a Pidro je proglašena za igrača utakmice.

Naisa je prvenstvo završila na osmom mestu sa 15 bodova i za dlaku su izbegle ispadanje u niži rang. Kragujevčanke su šampionat okončale na šestoj poziciji sa 18 osvojenih poena.