Pregled sportskih dešavanja

Ovog vikenda imali smo priliku da gledamo gradski derbi u fudbalu i košarci. Koje smo još utakmice imali priliku da vidimo, pogledajte u našem pregledu.

Fudbal

Car Konstantin-Budućnost Popovac 2:3 (1:0)

Prvo poluvreme:

U okviru 19. kola Srpske lige Istok od 11:00 časova sastali  su se Car Konstantin i Budućnost Popovac na stadionu na Bubnju. Gosti su došli do velike pobede nakon preokreta, pošto su gubili 2:0.

Popovčani su držali kontrolu igre tokom prvog poluvremena. Već u 6. minutu su imali odličnu priliku, ali je prečka spasila domaće.  Četiri minuta kasnije, gosti su preko Dušana Milanovića imali odličnu šansu, ali je golman domaćih Miloš Perić bio na mestu.

U 16. minutu Car Konstantin je ima dobru priliku, ali je lopta završila pored gola. U nastavku, igralo se na sredini terena bez većih rizika sa obe strane. Domaći fudbaleri su imali još jednu šansu u 30. minutu koju nisu iskoristili, a golman gostiju, Dušan Stamenković, bio je siguran.

U 41. minutu posle kornera Jovana Petrovića u šesnaestercu se dobro snašao Aleksandar Lazić i dovodi svoj tim u vođstvo od 1:0. Sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Drugo poluvreme:

Ekipa Budućnosti je ušla konkretnije u nastavku meča i već u 51. minutu, igrač sa brojem 7 Dušan Milošević je imao stopostotnu šansu, kada je izašao jedan na jedan sa golmanom Perićem, ali je ovaj odbranio i spasio svoj tim.

U 58. minutu fudbaleri Car Konstantina dupliraju prednost a strelac je bio Jovan Ristić kada je šutnuo loptu od 25 metara i ona prolazi preko golmana. U nastavku domaći su prepustili inicijativu protivniku, koji je pokušavao da probije bedem odbrane Car Konstantina, ali je u nekoliko navrata Miloš Perić bio nesavladiv.

Popovčani su iskoristili pad u igri domaćina i za 10 minuta preokrenuli su rezultat. Prvo je u 83. minutu bio strelac Nikola Mitković koji je šutem sa distance iznenadio golmana domaćih. U 85. minutu rezultat je 2:2, a pogodak za izjednačenje postiže rezervista Nikola Spasić.

Pogodak za pobedu Budućnosti postiže Mateja Stojanović u poslednjim minutima, kada se odlično snašao u šesnaestercu posle odbijene lopte.

Car Konstantin ostaje na poslednjem mestu sa jednim bodom i u narednom kolu gostuje Topličaninu. Popovčani se nalaze na trećem mestu sa 38 bodova i u narednom kolu dočekuju Pčinju.

OFK Brzi Brod-Radnički Pirot 0:3 (0:1)

U okviru 19. kola Srpske lige Istok od 15:00 časova sastali su se Brzi Brod i pirotski Radnički. Gosti su odneli veoma bitnu pobedu rezultatom 3:0.

Radnički je odmah na startu krenuo dinamično, već u petom minutu utakmice Aleksa Petrović je imao dobru šansu, ali je lopta otišla preko gola. Nastavili su Piroćanci sa dobrom igrom i kontrolom lopte. U 12. minutu su imali novu priliku preko Nenada Adžibabe, ali je golman domaćih, Milan Stefanović imao dobru intervenciju, koji je takođe imao sjajnu odbranu u 14. minutu kada je šutirao Filip Đurović.

U nastavku se uglavnom vodila borba na sredini terena. U 27. minutu Denis Ristov je šutirao sa distance, ali je Stefanović opet sačuvao mrežu svog tima. Domaći su pokušavali da dođu do gola gostiju, ali je odbrana bila dobro postavljena.

U 38. minutu opet šansa za Radnički, pokušao je Ristov, ali je loptu poslao pored leve stative. U 45. minutu, posle kornera Nenada Adžibabe uposlio je Filipa Stojanova koji je šutem sa distance doveo Piroćance u vođstvo od 1:0. Do kraja prvog dela rezultat se nije menjao.

U 51. minutu Radnički je imao novu priliku, a Filip Đurović je bio neprecizan. Deset minuta kasnije, Brzi Brod je imao prvu priliku na utakmici, kada je Andreja Stamenković iz slobodnog udarca poslao loptu pored desne stative. U nastavku se uglavnom igralo na sredini i gosti su imali veći posed.

U 70. minutu, domaći fudbaleri su imali novu priliku za gol preko Dušana Kostića, koji je probio po levoj strani, ali je loptu poslao preko prečke. Tri minuta kasnije je Petar Vojinović šutirao, ali je lopta završila u ruke golmana domaće ekipe. U 77. minutu gosti dolaze do novog pogotka, preko Nemanje Mančića.

Do kraja Radnički je kontrolisao igru, da bi u poslednjim minuta tačku na utakmicu stavio Filip Đurović koji je imao sjajan prodor i šutnuo loptu po zemlji u dalji golmanov ugao.

Važna pobeda za Radnički, koji sada preuzima prvu poziciju Sprske lige Istok, nakon poraza Dubočice od Timočanina i u sledećem kolu dočekuje Vlasinu. Brzi Brod se nalazi na pretposlednjem mestu i u narednom kolu gostuje Borcu u Paraćinu.

Rukomet

Jagodina-Naisa  24:19 (10:13)

U subotu 25.03. od 19:00 časova u okviru 19. kola ARKUS lige, Naisa je gostovala ekipi Jagodine.

Gostujuće rukometašice su dobro počele utakmicu i na poluvremenu su već imale prednost od 13:10 i činilo se da mogu da iznenade prvoplasiranu ekipu Jagodine.

U nastavku su domaće rukometašice nametnule svoju igru i nadigrale svoje protivnice. Odlična igra Jagodine ih dovodi do nove pobede rezultatom 24:19.

Ekipa Jagodine se nalazi na vodećoj poziciji i blizu je osvajanja titule prvaka ARKUS lige i u narednom kolu su slobodni. Naisa je u teškoj situaciji, nalazi se na devetoj poziciji i nalaze se u opasnoj zoni i u narednom kolu dočekuju Bor.

Mokra GoraŽelezničar 1947

Utakmica se nije odigrala, jer je bila odložena.

Košarka

Konstantin-Marinos 85:69 (24:14/17:17/24:14/20:24)

U subotu 25.03. od 19:45 časova u okviru 6. kola Prve muške regionalne lige Istok play off u hali ,,Čair’’ odigrao se gradski derbi između ekipe Konstantina i Marionsa.

Prva četvrtina

Domaća ekipa je krenula dinamično i odmah nametnula svoju igru. Ekipa Marinosa je bila nemoćna da se suprostavi ekipi Konstantina i na kraju prve četvrtine, izabranici Milana Tubića vode rezultatom 24:14.

Druga četvrtina

U drugom periodu ekipa Marinosa je ušla odlično i uspela da parira domaćem timu. Gosti su nametnuli svoju igru i igralo se koš za koš. Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 41:31 u korist Konstantina.

Treća četvrtina

U tećem delu ekipa Konstantina je sjajno počela i ponovo uspela da nametne svoju igru. Dominirali su tokom čitave treće četvrtine. Njihova dinamična igra im je donela rezultat 24:14 na kraju trećeg perioda.

Četvrta četvrtina

U poslednjem periodu igra Konstantina je bila u padu, pa su to košarkaši Marinosa iskoristili i nadigrali protivnika. Na kraju četvrtog perioda rezultat je bio 24:20 za goste, ali im to nije bilo dovoljno, pa su domaći košarkaši odneli pobedu rezultatom 85:69.

Važna pobeda Konstantina koji se nalazi na drugoj poziciji sa istim brojem bodova kao prvoplasirani Bor. U narednom kolu gostuju ekipi Knjaževca.

Marinos se nalazi na četvrtoj poziciji sa 19 osvojenih poena i bodom više od gradskog rivala Niša. U narednom kolu dočekuju ekipu Topličanina.

RatniciVlasotince 79:85(20:22/19:10/18:29/22:24)

U subotu 26.03. od 18:30 časova u okviru 6. kola Prve muške regionalne lige Istok play out ekipa Ratnika dočekala je ekipu Vlasotinca.

Od samog starta utakmice odlična partija oba tima. Igralo se dinamično sa obe strane. Ekipa Vlasotinca je imala malo bolju inicijativu i na kraju prvog perioda rezultat je bio 22:20 za goste.

Ratnici su uspeli da se vrate u igru i nametnu svoju igru. Izabranici Saše Damnjavića su nadigrali goste i uspeli da dođu do prednosti na poluvremenu rezultatom 39:32.

U trećem delu ekipa Vlasotince je uspela skroz da igra svoju igru. Gosti su dominirali tokom čitave treće četvrtine i na kraju ovog dela rezultat je bio 29:18 u korist Vlasotinca.

U poslednjem delu odlična igra obe ekipe. Ratnici su uspeli da se vrate u utakmicu i da pariraju košarkašima Vlasotinca. Na kraju trud domaćih košarkaša se nije isplatio i gosti odnose pobedu rezultatom 85:79.

Ratnici se nalaze na šestoj poziciji sa 17 osvojenih bodova i u narednom kolu gostuju ekipi Radana. Košarkaši Vlasotinca se nalaze na pretposlednjoj poziciji sa 15 osvojenih bodova i u sledećem kolu dočekuju Dimitrovgrad.

Panteri-Niš 81:79(21:20/18:25/23:14/19:20)

U petak 24.03. od 20:30 časova u okviru 6. kola Prve muške regionalne lige play off Istok ekipa Niša gostovala je u Vranju ekipi Pantera u hali sportova ,,Vranje’’.

Od samog početka utakmica je bila zanimljiva i dinamična. Obe ekipe su krenule sjajnim igrama i igralo se koš za koš. Na kraju prve deonice Panteri su dobili jednom razlikom 21:20.

Ekipa Niša je nametnula svoj stil igre i dominirala tokom čitave četvrtine. Panteri nisu uspeli da pariraju gostima. Nišlijama pripada ovaj deo utakmice i rezultat je 25:18 za Niš. Na poluvreme se otišlo rezultatom 45:39 za Niš.

Panterima je prijala pauza i u nastavku igre su imali totalnu dominaciju na terenu. Niš je pao u igri i to su domaći iskoristili. Na kraju trećeg dela rezultat je bio 23:14 za ekipu iz Vranja.

U poslednjem delu utakmica je bila jako zanimljiva i sadržajna. Od samog početka i Panteri i Nišlije su igrale dinamično. Ovaj deo je pripao gostima rezultatom 20:19, ali na kraju ipak pobeda Pantera 81:79.

Panter se sada nalaze na trećoj poziciji sa 19 poena i u narednom kolu gostuju prvoplasiranoj ekipi Bora.

Niš se nalazi na petom mestu sa 18 poena koliko ima i gradski rival Marinos. U narednom kolu dočekuju Bin.

Mladost VesnaJunior 70:82 (25:23/18:27/16:19/11:13)

U petak 24.03. od 18:30 časova u okviru 6. kola Prve muške regionalne lige Istok play out u sportsko-rekreativnom centru ,,Banjica’’ u Beloj Palanci sastali su se Mladost-Vesna i Junior.

Domaći su bolje počeli i nametnuli svoju igru. Tokom čitave četvrtine su gosti pokušavali da naprave preokret, ali nisu uspeli. Ekipa iz Bele Palanke je posle prvog dela povela rezultatom 25:23.

Izabranici Vladimira Delčića su se probudili u drugom periodu i skroz nametnuli svoju igru. Dominirali su tokom čitave četvrtine. Na kraju ovog dela rezultat je bio 27:18 za goste, a na poluvreme se otišlo sa rezultatom 50:43 u korist Juniora.

Nakon poluvremena ekipa Juniora je nastavila sa odličnom igrom. Nisu dozvolili protivniku da se vrati u utakmicu i sjajnom kontrolom igre su posle ovog dela imali rezultat 19:16.

U poslednjoj deonici gosti su kontrolisali igru i priveli rutinski utakmicu kraju. Na kraju ekipa Juniora slavila je rezultatom 82:70.

Mladost-Vesna se sada nalazi na petoj poziciji sa 17 osvojenih poena i u narednom kolu gostuju Jablanici. Junior se nalazi na trećoj poziciji sa 19 osvojenih bodova i u narednom kolu dočekuju Rtanj.

Paraćin-Student 54:77 (16:23/8:20/9:23/21:11)

U nedelju 26.03. u okviru 21. kola Druge ženske lige od 12:30 časova košarkašice Studenta gostavle su ekipi Paraćina.

Od samog starta košarkašice Studenta su pokazale da su došle da pobede. Sjajna igra gostujuće ekipe i kontrola igre. Domaće košarkašice nisu mogle da nametnu svoju, pa su izabranice Slađana Ivića povele posle prvo dela rezultatom 23:16.

U drugom periodu gošće iz Niša su pokazale veliku nadmoć u igri i nadigrale svoje protivnice iz Paraćina. Ubedljiv rezultat u ovom delu 20:8,a na poluvreme se otišlo sa rezultatom 43:24.

Nakon pauze košarkašice Studenta su nastavile sa još boljom i dinamičnijom igrom. Tim iz Paraćina je bio nemoćan da bilo šta uradi i na kraju ovog dela rezultat je bio ubedljivih 23:9 sa Nišlijke.

Košarkišice Studenta su prepustile inicijativu domaćem timu. Paraćin je preuzeo totalnu dominaciju i skroz nametnuo svoju igru i na kraju poslednje deonice rezultat je bio 21:11 za domaće košarkašice, ali to nije bilo dovoljno, tako da gošće odnose veoma važnu pobedu 77:54.

Paraćin se nalazi na pretposlednjem mestu sa 25 bodova i u narednom kolu gostuju ekipi Mileševke. Student se nalazi na drugoj poziciji sa 37 poena koliko ima i Proleter. U poslednjem kolu igraju protiv Srbobrana i samo im pobeda garantuje plasman u viši rang.

’’Ekipa Paraćina je bila ravnopravan protivnik u prvih pet minuta (09:11) , a svo ostalo vreme je rezultat bio na nasoj strani sa dobrom razlikom koju smo dizali i odrzavali tokom utakmice. Poluvreme 24-43 za nas je i pokazatelj stanja na terenu, gde je na kraju 3/4 bio +33 za nas, a sve igracice su upisale minutazu, gde su se njih devet i upisale sa poeinima. Domacin je u narednom  22 kolu u pokusaju za opstanak u ligi, a mi za ulazak u visi rang, sto verujemo da ne smemo na samom kraju takmicenja propustiti i plasirati se u Prvu ligu!,, – Slađan Ivić, trener za Studenta za Naissus.info.