Nišlijke ostvarile novu sigurnu pobedu

Rukometašice Naise
Rukometašice Naise Izvor: lična arhiva

Rukometašice Naise pobedile su ekipu Vrbasa rezultatom 33:28 u okviru drugog kola Super lige Srbije. U praznoj hali „Čair“, Nišlijke su rutinski savladale protivnika sa severa zemlje i ostvarile treću vezanu pobedu na startu sezone.

Nakon početne razmene golova i rezultata 2:2, Naisa se sigurnom odbranom i brzim kontrama odvojila na 8:3. Usledila je reakcija ekipe Vrbasa, koja prilazi na gol zaostatka. Naisa opet pojačava tempo i serijom od pet uzastopnih golova dolazi do prednosti od 13:7. Nišlijke su razliku održavale do kraja poluvremena, koje su golom u poslednjim sekudnama završile rezultatom 18:11. Najzaslužnija za veliku prednost niških rukometašica bila je golman ekipe Milena Petković sa 14 odbrana za poluvreme.

Poluvreme utakmice
Izvor: lična arhiva

Ekipa Vrbasa otvara drugo poluvreme pogotkom preko pivota ekipe, ali nišlijke odgovaraju serijom od 4:0 i stižu do 10 golova prednosti. Tada je već bilo jasno da će Naisa pobediti, što je iskoristio trener ekipe i pružio šansu svim igračicama. Vrbas je iskoristio blago opuštanje Naise i napadima preko pivota smanjio razliku na pet golova na četiri minuta do kraja. Ta razlika se održala do poslednjeg sudijskog zvižduka i utakmica se završila rezultatom 33:28.

Žar borbe

Najefikasnija je bila Dunja Tasić sa 6 golova, dok su po 4 postigle Katarina Radović, Sara Stankovski, Marija Filipović i Ivana Gakidova, dok su Sanja Stamenković, Srna Sukur i Simona Stojanovska postigle po 3 gola.

Utakmica je protekla u fer igri, sa samo dva isključenja na obe strane.

Pozdrav na kraju meča

Za najbolju igračicu utakmice proglašena je Katarina Radović, za čiju kreaciju u igri protivnice nisu imale odgovor. Nakon utakmice, Katarina Radović i trener Ljubomir Obradović su podelili svoje utiske.

ŽRK NAISA: Milena Petković 14 odbrana, Mitić, Ivanović 2 odbrane, T.Petković 1, Đurović, Radović 4, Stojanovska 3, T.Petković, Stankovski 4, Stamenković 3, Nikolić 1, Filipović 4, Rajković, Sukur 3, Tasić 6, Gakidova 4.

Narednu utakmicu rukometašice Naise igraju u subotu od 18:30h na domaćem terenu, u okviru revanš meča drugog kola EHF kupa protiv ekipe Čaira iz Sevrne Makedonije. Prva utakmica se završila u korist Nišlijki rezultatom 41:26.