Nišlijka postala evropska šampionka u karateu

Evropsko prvenstvo u karateu u Nišu; Foto: FB KK Bushido NB

Na Evropskom prvenstvu za seniore i juniore, koje je održano u Nišu u periodu od 5 do 7. aprila u hali “Čair”, Srbija je zauzela je šesto mesto u ekipnom plasmanu, a Nišlijke su zabeležile sjajne rezultate.

Na Evropskom prvenstvu u Nišu učestvovalo je oko 500 takmičara iz 25 različitih zamalja Evrope, među kojima je i 10 takmičara koji su predstavljali našu zemlju.

Prvenstvo u karateu održano je u organizaciji KK “Bushido NB“ i Karate saveza Srbije pod pokroviteljstvom Grada Niša i Gradske opštine Crveni krst.

Andrea Novaković i Tamara Stojanović, obe članice karate kluba Bušido NB okitile su se odličjima.

Andrea Novaković, Milomir Blažević i Tamara Stojanović; Foto: FB KK Bushido NB

“Andrea je osvojila prvo mesto u katama i time postala evropska prvakinja, takođe tu je i treće mesto u borbama, dok je Tamara osvojila treće mesto u borbama”, istakao je trener reprezentacije, Milomir Blažević.

Ovo takmičenje je bilo i svojevrsna generalna proba za svetsko prvenstvo koje će se održati u novembru ove godine u Nišu.

Najuspešnija reprezentacija na turniru bila je selekcija Ruske federacije.

Juniorski kata tim osvojio je prvo mesto, juniorski ženski tim je treći u Evropi, dok su seniorski timovi borbe i u muškoj i u ženskoj kategoriji zauzeli treće mesto na takmičenju.