Niški Radnički sa igračem manje pobedio Spartak na “Čairu”

Niški Radnički pobedio je Spartak iz Subotice (3:2). Bila je to i prva utakmica Nišlija na svom stadionu u novoj sezoni, pošto je konačno završeno postavljanje nove hibridne podloge na “Čairu”.

Fudbaleri niškog Radničkog su već posle 11. minuta igre vodili sa (2:0). Najpre, je Jamajke Trivante Stjuart u 7. minutu šutirao i pogodio sa “bele tačke”, da bi samo 4 minuta kasnije nakon dodavanja Nišića, Stjuart pogodio za 2:0.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 2:0 za Radnički, međutim igrači Saptaka nisu se predavali pa je u 57 minutu Babić smanjio prednost Nišlija.

Igrao se 67. minut kada se golman Nišlija Strahinja Manojlović povredio, u situaciji kada je domaći tim već izvršio pet izmena, da bi u 73. minutu na gol morao vezni fudbaler Radivoj Bosić.

Na gol je stao pri rezultatu 2:1 za Radnički, zatim je u 82. primio gol za 2:2, ali je domaći tim preko Ivelje u 86. minutu došao do sva tri boda (3:2). Bosić je, uz pomoć saigrača, nekako izdržao do kraja i postao jedan od junaka Nišlija.

Nakon ove pobede Radnički sada zauzima 5. mesto na tabeli Supelige Srbije.